Poszukuje Car Audio

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
marcin-real

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:16
Imię: Marcin
Auto: Astra H

Re: Poszukuje Car Audio

#21

Nieprzeczytany post autor: marcin-real »

raczej kiepskie ....
napisz lepiej ile masz do wydania wtedy się to poradzi ...
POMOGĘ - DORADZĘ - PRZY CAR AUDIO - PW

kamilw-w

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 01 cze 2011, 0:05
Imię: Kamil
Auto: Opel Astra
Silnik: X16XEL
Lokalizacja: DW

#22

Nieprzeczytany post autor: kamilw-w »

300 - 350 na głośniki na przód chciałbym Hertze lecz mi je odradzono w sklepie, powiedział że Hertze to dla Hondy bo tam są kiepskie drzwi a w Asterkach jest lepiej, nie wiem czy mu zalegają na tej półce, ale je polecał.
A co ty polecasz? i dlaczego te są kiepskie? Pytałem takie aby podpiąc pod radio ewentualnie 4 kanałowy wzmacniacz, ale 4 kanałowe wzmacniacze, to trochę lipa, i dlatego polecił te Lanzary pod radio, pytając o wzmaka zaproponował Cruncha

zapomniałem się zapytać o El COMPY 6 ;/ tylko czy pod to takie zwykłe radio raczej nie będą tak fajnie grać :)?
kupując te głośniki (zobacze co powie na ich temat) w tej aukcji jest wzmacniacz 4 kanałowy [External Link Removed for Guests] te głośniki ten wzmacniacz i do tego jaka skrzynia ?
[External Link Removed for Guests]

marcin-real

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:16
Imię: Marcin
Auto: Astra H

#23

Nieprzeczytany post autor: marcin-real »

kamilw-w pisze:300 - 350 na głośniki na przód chciałbym Hertze lecz mi je odradzono w sklepie, powiedział że Hertze to dla Hondy bo tam są kiepskie drzwi a w Asterkach jest lepiej, nie wiem czy mu zalegają na tej półce, ale je polecał.
A co ty polecasz? i dlaczego te są kiepskie? Pytałem takie aby podpiąc pod radio ewentualnie 4 kanałowy wzmacniacz, ale 4 kanałowe wzmacniacze, to trochę lipa, i dlatego polecił te Lanzary pod radio, pytając o wzmaka zaproponował Cruncha

zapomniałem się zapytać o El COMPY 6 ;/ tylko czy pod to takie zwykłe radio raczej nie będą tak fajnie grać :)?
kupując te głośniki (zobacze co powie na ich temat) w tej aukcji jest wzmacniacz 4 kanałowy [External Link Removed for Guests] te głośniki ten wzmacniacz i do tego jaka skrzynia ?
POMOGĘ - DORADZĘ - PRZY CAR AUDIO - PW

marcin-real

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:16
Imię: Marcin
Auto: Astra H

#24

Nieprzeczytany post autor: marcin-real »

kamilw-w pisze:300 - 350 na głośniki na przód chciałbym Hertze lecz mi je odradzono w sklepie, powiedział że Hertze to dla Hondy bo tam są kiepskie drzwi a w Asterkach jest lepiej, nie wiem czy mu zalegają na tej półce, ale je polecał.
A co ty polecasz? i dlaczego te są kiepskie? Pytałem takie aby podpiąc pod radio ewentualnie 4 kanałowy wzmacniacz, ale 4 kanałowe wzmacniacze, to trochę lipa, i dlatego polecił te Lanzary pod radio, pytając o wzmaka zaproponował Cruncha

zapomniałem się zapytać o El COMPY 6 ;/ tylko czy pod to takie zwykłe radio raczej nie będą tak fajnie grać :)?
kupując te głośniki (zobacze co powie na ich temat) w tej aukcji jest wzmacniacz 4 kanałowy [External Link Removed for Guests] te głośniki ten wzmacniacz i do tego jaka skrzynia ?
heh ... ładne rzeczy .... co ma do rzeczy czy Hertze do hondy czy astry ...??
Jak coś jest dobre czy kiepskie zagra tak samo w hondzie czy astrze czy nawet w maluchu ;)


dlaczego 4 kanałowe wzmacniacze to lipa ??? i dlaczego musisz mieć 4 kanały ???


Dobra teraz coś Ci powiem ... raczej co ja bym zrobił ... i myślę iż to będzie optimum ... aczkolwiek ...

Najważniejsza sprawa, która jest podstawą przy CA i to czy Honda ..... to wygłuszenie drzwi i za to się radzę zabrać (bo nawet głośniki za 5000zł w nie wygłuszonych drzwiach kupę zagrają .... Oczywiście do tego obsadzenie głośników na dystansie z MDF ....

Głośniki które polecam : (kolejność nie przypadkowa)
-Morel Maximo (bardzo dobre pod samo radyjko - ale nie tylko )
-Hertz HSK
-El COM
...
jeśli byś chciał coś z ładnych używek - wtedy będą to głośniki o dwie klasy lepsze (mogę załatwić np Dego )

Co do wzmacniacza - tylko i wyłącznie używane

I tu teraz rada .... Jeśli porządnie wygłuszysz drzwi i zaaplikujesz odpowiednie zasilanie- jedne z tych głośników w szczególności HSK lub Dimension nie będziesz musiał montować suba . Wtedy wchodzi w grę 2 kanałowy wzmacniacz.

Jeśli byś chciał koniecznie suba ... to jakiś czterokanałowy lub 2x2 - ale ja bym to rozbił na dwa etapy:


I nie zasypuj mnie linkami... czy to dobre czy to złe itp. Będziesz miał jakąś kwotę na wydanie to polecę Ci co kupić i dlaczego i jak zamontować ....

Inne opcje i przybliżone koszta:

-Opcja najuboższa bez wzmaka ... ale poprawnie zaaplikowana poprawi znacznie seryjne granie.
+ Zestaw Morel Maximo ok 350zł (nowe)
+ wygłuszenie drzwi + dystans 200 zł i więcej

-Opcja bez suba ...
+Zestaw HSK El COMP MOREL 285-350zł
+Wzmacniacz 2 kanałowy 200-300zł
+Okablowanie 100zł
+ Wygłuszenie 200 i więcej

-Opcja max ... budżet nie ograniczony ceny od ...
+ Zestaw j.w
+Wzmak 2 kanałowy 200-
+ Okablowanie 150-
+Wygłuszenie 200-
+Wzmak 2 kanałowy 150zł-
+sub 200zł-
można wzmaka 2x2 kanały zamienić na 1 - 4 kanałowy ...


Tak ja bym to widział ....
1- wygłuszenie drzwi , osadzenie na dystansie, przedni zestaw odseparowany, wzmacniacz 2 kanałowy.
2- jak Ci będzie basu brakować (chyba że robisz granie alby walić a nie słuchać ) dokupić kolejny 2 kanałowy i jakiegoś suba ...

Wybór głośników w zależności od oczekiwań - brzmieniowych ...
POMOGĘ - DORADZĘ - PRZY CAR AUDIO - PW

kamilw-w

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 01 cze 2011, 0:05
Imię: Kamil
Auto: Opel Astra
Silnik: X16XEL
Lokalizacja: DW

#25

Nieprzeczytany post autor: kamilw-w »

Tak jak pisałem wyżej, 350zł na same głośniki (nie wliczając mdf-ów i wygłuszenia) to sądzę że coś niezłego może być,
coś z tych 3 twoich, ale najbardziej przemawia do mnie EL COMP (reszty nie słyszałem jak gra) w zestawie są zwrotnice, dystans z mdf i tweetery, także trochę oszczędzam, i do tego jakaś skrzynia, wzmacniacz wolałbym 4 kanałowy aby nie było ich 2x2, oczywiście do zestawu kable, raczej słucham muzyki z bassem, choć radio również często sobie "chodzi",
Dzięki za takie zainteresowanie tematem i wypowiedzi :)
[External Link Removed for Guests]

marcin-real

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:16
Imię: Marcin
Auto: Astra H

#26

Nieprzeczytany post autor: marcin-real »

2+2 bardzo wygodne rozwiązanie :) bo można w piecach przebierać ... dwa słabsze mocowo ale lepsze jakościowo na przód i jeździec bez głowy na suba ... z odpowiednim zapleczem mocowym (no nie do końca jeździec bez głowy - ale mniej jakościowy )
a mocne 4 kanały kosztują ...
Jak chcesz odezwij się na pw coś tam poszukamy ...
pozdro
POMOGĘ - DORADZĘ - PRZY CAR AUDIO - PW

ODPOWIEDZ