Poszukuje Car Audio

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
kamilw-w

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 01 cze 2011, 0:05
Imię: Kamil
Auto: Opel Astra
Silnik: X16XEL
Lokalizacja: DW

Poszukuje Car Audio

#1

Nieprzeczytany post autor: kamilw-w »

Jak w Temacie:
Poszukuję w miarę dobrego sprzętu car audio do Astry,
Głośniki na przód, Skrzynia, Wzmacniacz
Zna ktoś się na markach, lub jaki sprzęt preferują, dodam że głośniki na przodzie powinny grać czysto, a Skrzynia powinna łupać :D, słucham muzyki bardziej basowej, ale niekiedy zdarza się że posłucham radia lub zwykłych kawałków,
Jaka moc mi starczy dla poszczególnych rzeczy itp.?

Myślałem nad firmą Hertz lub Infinity, ale to chyba bardziej wyższa półka ;)
Koszt póki co na wszystko ok 600zł

Z góry dzięki za propozycje i podpowiedzi.

Wiem że mam radio LG na pilota z wejściem AUX, więcej nie mogę powiedzieć, ponieważ nie wiem co to za radio i jaką ma moc :mrgreen: (może zrobię foto, to ktoś obeznany zweryfikuje)
[External Link Removed for Guests]

michu93

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 05 cze 2011, 0:03
Imię: michał
Auto: astra eF
Silnik: 1.6
Lokalizacja: Cieszyn / Osw / Twardogóra

#2

Nieprzeczytany post autor: michu93 »

za 600zł to za dużo nie zdziałasz, nie wspominając o wygłuszeniach itp..
zrób za tą kasę może dobry przód odseparowany (koszt ponad 300zł raczej) i daj do tego jakiegoś wzmaka a jak uzbierasz kolejne 600 lub najlepiej więcej to pomyślisz nad tyłem.
Ale jeśli chcesz to ja sam używam jbl gt5-12, ma ok 275 wg producenta do tego mam wzmacniacz ground zero mkii 2.150, który daje mocy ok 270. Samo to mnie wyniosło 450zł okazyjnie, z tym, że skrzynię sam robiłem z mdf.
Wieczorem wrzucę filmik jak to gra ;)
co do radia to sam mam lg podobne z opisu do twojego i spisuje się ok, choć planuję zmianę. radio moje to lac 3800r.
Obrazek

kamilw-w

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 01 cze 2011, 0:05
Imię: Kamil
Auto: Opel Astra
Silnik: X16XEL
Lokalizacja: DW

#3

Nieprzeczytany post autor: kamilw-w »

hmm a jeśli nie dam wygłuszenia w drzwiach ? dźwięk będzie nieczysty ?
na przód chcę zamontować same głośniki tylko nie wiem jaki rozmiar tam będzie pasował, bo do tych większych niezbędne będzie zamontowanie dystansów, a tył to już gorzej bo i skrzynia i wzmacniacz +kable do wszystkiego i później kondensator, wszystko będzie trzeba jakoś dobrać z uwagi że niektóre sprzęty nie chcą współpracować, ale miałem i tak jechać do sklepu pooglądać, zobaczyć więc lepiej zapytam się gościa który sprzedaje sprzęt w sklepach car audio, i pomoże dobrać sprzęt.
Pzdr.

Radio mam inne, zrobię foto
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#4

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Tak jak michu93 napisał za taką kase możesz co najwyżej dobry przód zrobić. A nie jeszcze do tego wzmaka i skrzynke. No chyba że jakąś tubę VK i dwudrożne gówienko :lol:
hmm a jeśli nie dam wygłuszenia w drzwiach ? dźwięk będzie nieczysty
Będzie bynajmniej niezadowalający. Chodź byś nie wiem jakie głośniki kupił to nie zagrają jak powinny. I Głośniki montujesz na dystansach i tak. Mają siedzieć sztywno a nie puszczać drgania na blache czy plastik.

Jesteś z wro to pojedź do HornHagena na Kostrzyńską 2 koło Karmelkowej. Gość kumaty, i powie Ci co i jak. Tyle że on tam "raczej" byle czego nie sprzedaje, także nie licz na ceny rzędu 100zł za głośniki :P

Ja polecam Helixy DB 6.2 lub u-Diemension El comp 6 .

michu93

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 05 cze 2011, 0:03
Imię: michał
Auto: astra eF
Silnik: 1.6
Lokalizacja: Cieszyn / Osw / Twardogóra

#5

Nieprzeczytany post autor: michu93 »

kamilw-w pisze:hmm a jeśli nie dam wygłuszenia w drzwiach ? dźwięk będzie nieczysty ?
na przód chcę zamontować same głośniki tylko nie wiem jaki rozmiar tam będzie pasował, bo do tych większych niezbędne będzie zamontowanie dystansów, a tył to już gorzej bo i skrzynia i wzmacniacz +kable do wszystkiego i później kondensator, wszystko będzie trzeba jakoś dobrać z uwagi że niektóre sprzęty nie chcą współpracować, ale miałem i tak jechać do sklepu pooglądać, zobaczyć więc lepiej zapytam się gościa który sprzedaje sprzęt w sklepach car audio, i pomoże dobrać sprzęt.
Pzdr.

Radio mam inne, zrobię foto
tak jak wyżej kolega napisał o wygłuszeniu ;) możesz dać bez, widzę, że audiofilem nie jesteś a tym bardziej na początek zapodasz dobry głośnik w drzwi na dystansie a jak będziesz miał większy budżet to pobawisz się wygłuszenia ;)
rozmiar jaki pasuje w drzwi to chyba 160/165mm także rozmiar jest najlepszy. Dalej to kondensator, jeśli masz dobry altek, aku i dobre ładowanie to do mocy 250-300 nie będziesz potrzebował kondensatora. Zresztą dobry kondensator to też trochę grosza.
Obrazek

kamilw-w

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 01 cze 2011, 0:05
Imię: Kamil
Auto: Opel Astra
Silnik: X16XEL
Lokalizacja: DW

#6

Nieprzeczytany post autor: kamilw-w »

właśnie kolega również polecał mi ten sklep, podjadę tam niedługo,
co do radia to [External Link Removed for Guests]
a w drzwiach mam jakieś głośniki (stare) chyba 16 zamontowane na dystansach, tył standardowe bodajże 13 Belgijskie :D
no nie mówię że odrazu kupię wszystko, pomału do przodu;)

ponadto radio szumi na niektórych falach i nie zapisuje stacji jak wyciągnę kluczyk ze stacyjki i ponownie włączę, jaki jest patent aby radio grało bez zapłonu? i bez kluczyka w stacyjce?
[External Link Removed for Guests]

michu93

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 05 cze 2011, 0:03
Imię: michał
Auto: astra eF
Silnik: 1.6
Lokalizacja: Cieszyn / Osw / Twardogóra

#7

Nieprzeczytany post autor: michu93 »

to że szumi to wina anteny, może być gdzieś przerwana lub zaoksydowana.
co do pamięci radia to z tyłu w kostce musisz znaleźć stały prąd i przenieść go zamiast prądu po stacyjce (czarny chyba kabel zamieniasz z czerwonym) ale pewności nie mam.
Obrazek

kamilw-w

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 01 cze 2011, 0:05
Imię: Kamil
Auto: Opel Astra
Silnik: X16XEL
Lokalizacja: DW

#8

Nieprzeczytany post autor: kamilw-w »

mam zamiar wymieniać antenę na elektryczną bo i tak się nie chowa i źle zamocowana, ale trzeba mieć coś dodatkowego pod to czy jakieś przeróbki można zrobić
[External Link Removed for Guests]

michu93

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 05 cze 2011, 0:03
Imię: michał
Auto: astra eF
Silnik: 1.6
Lokalizacja: Cieszyn / Osw / Twardogóra

#9

Nieprzeczytany post autor: michu93 »

kamilw-w pisze:mam zamiar wymieniać antenę na elektryczną bo i tak się nie chowa i źle zamocowana, ale trzeba mieć coś dodatkowego pod to czy jakieś przeróbki można zrobić
nie, poprostu wyciągasz samiczkę z kostki z jednego miejsca i wkładasz w drugie ;), choć to nie jest proste żeby to wyjąć :P
Obrazek

kamilw-w

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 01 cze 2011, 0:05
Imię: Kamil
Auto: Opel Astra
Silnik: X16XEL
Lokalizacja: DW

#10

Nieprzeczytany post autor: kamilw-w »

no jak kupię to zobaczymy jak to wygląda ;)
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ