Wybor glosnikow

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
bulq

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 01 maja 2011, 17:28
Imię: Mateusz

Wybor glosnikow

#1

Nieprzeczytany post autor: bulq »

Witam. Mam zamiar zainwestowac w car audio do mojej Astry F. Co mozecie mi polecic? Czy dobrym wyborem bedza PEIYINGI? Zastanawiam sie nad tym modelem do przodu
[External Link Removed for Guests] ... 71038.html
a takie dwa do tylniej deski
[External Link Removed for Guests] ... ?source=oo
W desce mam juz dziury tak, ze chcialbym je czyms zapelnic, ale moze jednak lepsza bedzie tuba do bagaznika? Jakie wzmacniacz potrzebuje do takiego zestawu? Obecny budzet 300zl

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#2

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Za 300zł to możesz co najwyżej przód zgrobić. Jak nie jesteś wymagający to GMS-y odseparowane na allegro są za 150zł plus dystanse i wygłuszenie się w 300zł zmieścisz. Lepsze to niż jakaś wieśniacka tuba w bagolu robiąca buuuuu, buuuuu.....Na takie wynalazki jak te podane w linkach szkoda kasy, chyba że chcesz sobie posprawdzać co jak gra.

Awatar użytkownika
bulq

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 01 maja 2011, 17:28
Imię: Mateusz

#3

Nieprzeczytany post autor: bulq »

Masz na mysli te?
[External Link Removed for Guests] ... 43051.html
Dlaczego akurat odseparowane?
A np. takie magnaty
[External Link Removed for Guests] ... 45055.html
cena wydaje sie w porzadku i juz z dystansami w zestawie.
Albo te boschmanny
[External Link Removed for Guests] ... 30153.html
Na co zwracac uwage przy wyborze?

Awatar użytkownika
Jarcyk

V.I.P.
Posty: 1118
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:39
Imię: Jarek
Auto: Astra J
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Jarcyk »

Na to żeby zestaw głośników był odseparowany (dwudrożny)zawierał tzw zwrotnice,te magnaty i buszmeny co podałeś omijałbym szerokim łukiem tzw współosiowe (jakość przetwarzania jest gorsza niż zestaw odseparowany),jeśli chodzi o dystanse najlepiej aby były z mdf-u (plastik przenosi wibracje),jeśli lubisz rzeźbić możesz je sam wykonać,co do głośników, które podał kolega ilek8822 ,pod radio mogą być.

Awatar użytkownika
bulq

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 01 maja 2011, 17:28
Imię: Mateusz

#5

Nieprzeczytany post autor: bulq »

Z czego moge je wyrzezbic?
To jesli juz mowa o lepszym sprzecie to moze cos takiego
[External Link Removed for Guests] ... 80276.html
Tylko czy te tweetery zmieszcza sie do trojkatow kolo lusterek?

michu93

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 05 cze 2011, 0:03
Imię: michał
Auto: astra eF
Silnik: 1.6
Lokalizacja: Cieszyn / Osw / Twardogóra

#6

Nieprzeczytany post autor: michu93 »

bulq pisze:Z czego moge je wyrzezbic?
To jesli juz mowa o lepszym sprzecie to moze cos takiego
[External Link Removed for Guests] ... 80276.html
Tylko czy te tweetery zmieszcza sie do trojkatow kolo lusterek?
tweetery pewnie się zmieszczą. wszystkie firmy które wyżej podałeś omijaj szerokim łukiem.
te alpiny to też najniższa półka robiona masowo - nic ciekawego. Przedni zestaw odseparowany dobrej jakości to koszt minimum 300zł. + mdf i wygłuszenie ;)
Te gms'y to tak samo niska półka.
Obrazek

Awatar użytkownika
bulq

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 01 maja 2011, 17:28
Imię: Mateusz

#7

Nieprzeczytany post autor: bulq »

michu93 to zaproponuj cos do 300zl do przodu. Ja slyszalem raczej dobre opinie o tych alpine. Jak narazie jezdze na samych glosnikach basowych z tylu, nie jestem bardzo wymagajacy ;) moze obejde sie narazie bez wytlumienia a a nie wiem co to mdf..

michu93

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 05 cze 2011, 0:03
Imię: michał
Auto: astra eF
Silnik: 1.6
Lokalizacja: Cieszyn / Osw / Twardogóra

#8

Nieprzeczytany post autor: michu93 »

bulq pisze:michu93 to zaproponuj cos do 300zl do przodu. Ja slyszalem raczej dobre opinie o tych alpine. Jak narazie jezdze na samych glosnikach basowych z tylu, nie jestem bardzo wymagajacy ;) moze obejde sie narazie bez wytlumienia a a nie wiem co to mdf..
nie doradzę ci jakie głośniki niestety, bo nie znam konkretnych modeli. Ogarniam tylko trochę teoretycznie bardziej więc się wypowiadam. Ale np takie coś jak u-dimension to chwalona firma.
MDF to płyta pliśniowa jakiejś tam chyba odmiany. Ogólnie droga i ciężko dostępna niestety.
Obrazek

Awatar użytkownika
bulq

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 01 maja 2011, 17:28
Imię: Mateusz

#9

Nieprzeczytany post autor: bulq »

nie wiem czy potrzebne mi car audio warte wiecej niz samochod ;) u-dimension do przedu w granicach 350-1800zl to nie dla mnie. Moj znajomy ma alpine i sobie chwali. Mysle, ze dla mnie powinny wystarczyc. Ma ktos jeszcze jakies zdanie na ich temat?

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#10

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Kurde. Jest tyle tematów jeśli chodzi o głośniki na przód że głowa boli. Przegrzeb sobie chodźby elektrodę, czy inne fora. Multum info jest. Jeśli chcesz pod radio to lepszych jak Helixy 62 DB chyba nie znajdziesz. Udimy też są kapitalne, ale robią robote po wzmakiem. Pozatym bez wygłuszenia drzwi efekt i tak będzie mizerny. Dlatego Podałem Ci GMS-y bo w twoim budżecie się zmieścisz właściwie ze wszystkim. Jeden kolega już tu zakładał temat i kupił właśnie te głośniki i jest bardzo zadowolony.

I nie upieraj się przy tych alpinach "bo kolega chwali i ja tez chce" . To dobra firma, ale nie w tym przedziale budżetowym.

ODPOWIEDZ