Hertz DSK 165 + wygłuszenie

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Szrama

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 14 kwie 2011, 21:52
Imię: Krzysztof
Auto: Opel Astra I kombi
Silnik: C16SE

Hertz DSK 165 + wygłuszenie

#1

Nieprzeczytany post autor: Szrama »

Chce kupić dobre głośniki na przód 16.5 do astry f. Wielu na forach poleca głośniki Hertz DSK 165 i ESK165. Kwota około 250-300 góra 400 ale musiał by być duża różnica. Bardzo zależy mi na dobrym głebokim basiku :)

1. Czy różnica jest duża pomiędzy tymi głośnikami. Tzn. warto dołożyć czy dsk beda wystarczajace chcialbyc troche glebszego basu uzyskac?

2. Głośniki będą podpięte pod radio a w przyszłości pod wzmacniacz przy okazji, jaki wzmacniacz pod te głośniki do powiedzmy 200 zł będzie dobry?

3. Poza głośnikami będę potrzebował tylko mat wygłuszających czy cos jeszcze? I te maty mogą być app [External Link Removed for Guests] ... 28550.html?

4. To są oryginalne Hertz DSK 165 za te pieniądze [External Link Removed for Guests] ... 27223.html?

kita

Astro-maniak
Posty: 616
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:19
Imię: Marcin
Auto: BLACK WIDOW
Silnik: X16XEL
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kita »

Za kwote co proponujesz tzn ok 600zl to możesz sobie kupić w miarę dobry głośnik basowy do skrzyni :lol: . Wzmacniacza dobrego za 200zł nie kupisz a z tego zestawu nie uzyskasz tego czego chcesz. Proponuje zakupić droższe i pożadne głośniki na przód, do bagażnika skrzynka oraz piec do tego. Zasilanie z aku. Wszystko zależy też czy chcesz w aucie miec łomot czy jakość dzwieku.
Black Widow [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#3

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Zamiast zakładać następny temat z głośnikami na przód, proponuje Koledze by się podpiął pod jakiś temat. Jest tego troche tutaj. Wystarczy pogrzebać.

adamdh

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2009, 13:17
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: 1.7 DTI
Lokalizacja: Krakoff
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: adamdh »

Podstawowa różnica między tymi dwoma modelami Hertza to ich moc ,DSK to zestaw pod moc radia ,a ESK pod moc bardzo mocnego radia lub średnej mocy wzmacniacza.

Druga zasadnicza różnica to totalna przepaść w brzmieniu , DSK ostre ,nienaturalne,i średniej jakości "basy", a ESK stonowane brzmienie ,średnio naturalne lecz przyzwoite jak na tą klasę cenową.

Osobiście bardzie polecałbym Morel Maximo lub Helix Dark Blue.

Co do basu z dzrwi, to nie jest dobre podejście do tematu ,ładny bas to tylko i wyłącznie subwoofer, aktywny lub pasywny lecz sub.

Acha za 200pln niema dobrych wzmacniaczy ,chyba że stary sprawdzony klasyk.

A na koniec dobra rada ,trzymaj się z daleka od tych pseudo tłumiących mat, to szajs i badziewie, o niebo lepsza i nietwardniejąca jest mata dekarska ,lub profesjonalne maty Dynamat lub STP. Maty typu Boll , na mrozie kruszą się i odpadają, brzęcząc , trzeba je nakładać na gorąco,i nie posiadają właściwości tłumiących, zdecydowanie odradzam!!!!!!!!!!!!! :k

Szrama

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 14 kwie 2011, 21:52
Imię: Krzysztof
Auto: Opel Astra I kombi
Silnik: C16SE

#5

Nieprzeczytany post autor: Szrama »

Myśle nad μ-Dimension EL Comp 6 podobno najlepsze w klasie cenowej do 400zł?

Morel Maximo 6.5 i Helix Dark Blue nie wiele o nich znalazłem w internecie jakiś porównań np z Comp 6

Generalnie chodzi mi o dobre brzmienie... A tak najbardziej to o bas oczywiście jak na przednie głośniki bo do basu to skrzynia. Ale żeby przyzwoicie grały najlepiej w swojej kategori cenowej.

Słucham generalnie techno hands up, dance i hh.

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#6

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Helixy grają dobrze, ale jeśli masz 400zł to chyba najrozsądniej wybrać udimy, no albo morelki. Będziesz zadowolony ;)

przemas_cisowa

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 03 cze 2009, 20:02
Imię: Przemek
Auto: Astra II
Silnik: 1.7DTI ISUZU
Lokalizacja: Gdynia - Cisowa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: przemas_cisowa »

Ja osobiście polecał bym hertze HSK 165 ja mam takie u siebie i naprawdę dobrze grają

adamdh

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 24 sty 2009, 13:17
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: 1.7 DTI
Lokalizacja: Krakoff
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: adamdh »

Szrama pisze:

Słucham generalnie techno hands up, dance i hh.

W sumie trza było od tego zacząć.
Moim zdaniem do tego typu muzyki anie Morel,ani uDim,ani Helix na dluższą metę się nie nadają,ogólnie to glośniki delikatne i do subtelnego grania ,tak jak tu wcześniej wspomniano Hertz HSK 165 najlepiej tu da radę ale na dobrym wzmacniaczu.

Szrama

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 14 kwie 2011, 21:52
Imię: Krzysztof
Auto: Opel Astra I kombi
Silnik: C16SE

#9

Nieprzeczytany post autor: Szrama »

Zdecydowałem się na μ-Dimension EL Comp 6.

Jaki wzmak pod niego do 200 zł. Ktoś polecił mi GROUND ZERO GZIA 2075HPX co sądzicie w tej cenie dostane coś lepszego żeby je uciągnąć?

ps.

Hertz HSK 165 odpada bo cena 800zł te na alegro za 280 juz sie sporo naczytałem i naogladałem na yt ze to nertzy. Wiec nie mam tyle kasy max do 400zl szukam.

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#10

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Ze wzmaków poszukaj coś z używek. Starsze Kenwoody np. kac - 821 czy 921 są na allegro po 200zł teraz, albo

[External Link Removed for Guests] ... 18705.html

Nie ten wzmak, ale gość który go sprzedaje sprowadza wzmacniacze sonego głównie i inne perełki, zadzwoń i się zapytaj kiedy by miał np xm-6020 (sam go mam i baaardzo fajnie mi z tym ) :D . Kosztuje coś 300zł, ale warto, za 200 zostają Ci te kenwoody, bo z nowych nawet bym się nie pchał.

ODPOWIEDZ