Fabryczne radio AF CAR 300

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Zoe

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 20 sty 2011, 19:18
Imię: Maciej
Auto: Nextra
Silnik: X16SZ + Nexia
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Fabryczne radio AF CAR 300

#1

Nieprzeczytany post autor: Zoe »

Cześć!

Mam dylemat co do mojego kochanego wozu, a dokładniej - co do radia. Mam seryjne radio CAR300, na kasety, które jak wszyscy dobrze wiemy - nie powala jakością emitowanego dźwięku oraz możliwościami adaptacji barwy brzmienia :)

Zastanawiam się nad rozwiązaniem tego problemu, bo czysto brzmiąca muzyka w aucie to podstawa, ale chciałbym zachować oryginalny wygląda auta - a jak wiadomo jakiekolwiek "sklepowe" radio nie będzie wyglądać tak dobrze jak seryjne...

Nie wiem jak rozgryźć taki problem? Wstępnie myślałem o wstawieniu dobrych głośników, a odtwarzanie muzyki i korekcję brzmienia poprzez dobry transmiter FM z equalizerem (do którego podpinało by się odtwarzacz MP3, telefon, Ipoda czy cokolwiek), tylko tutaj nasuwa się pytanie - czy coś takiego jak DOBRY transmiter FM, który przekazywałby do wyświetlacza TID informacje o aktualnym utworze oraz przekazywałby do radia naprawdę czysty dźwięk występuje?

Kolejna kwestia - jeśli powyższy pomysł ma sens według, osób, które mają o temacie pojęcie - jak ogarnąć temat montażu takiego transmitera też w sposób ciut bardziej dyskretny niż: Obrazek

Za wszelkie sugestie będę wdzięczny,
Zoe
"lewy cztery za chałupę" :)

Grzesiek93

Astro-maniak
Posty: 330
Rejestracja: 30 maja 2011, 19:14
Imię: Grzesiek
Auto: Fiat Punto II
Silnik: 1.2 60KM
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

#2

Nieprzeczytany post autor: Grzesiek93 »

Siema

Transmiter dobra rzecz jeżeli chcesz zachować oryginalny wygląd, ale nie spotkałem się jeszcze z transmiterem który wysyła info o utworze do tida:), ja niedawno kupowałem transmiter za 25,50 na allegro i dźwięk był naprawdę dobry, tak że polecam. i nie wiem czy masz sens wymieniać głośniki na lepsze, bo to radio ma bodajże 10W na wyjściu.


Co do montażu możesz kupić transmiter który nie jest na takim pałąku tylko na wtyku do zapalniczki i po włożeniu delikatnie wystaje poza popielniczkę ;).
Nowy nabytek, punto mkII zapraszam :D [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;!

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#3

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Hmm. Jeśli chodzi o lepszy dźwięk i głośność z seryjnego radia, to są takie adaptery, czy coś że podłączasz pod seryjne radio i masz wyjście RCA, wtedy podpinasz wzmacniacz i do tego lepsze głośniki, pod radio adapter i jest seryjny wygląd z możliwością słuchania MP3. Kuzyn to robił w Corsie B, więc tam radio jak w Aśce chyba :P .

Co do Podłączenia Adaptera do TID-a to nie wiem czy jest sens się bawić, skoro na transmiterze będą wyświetlane info .

Zoe

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 20 sty 2011, 19:18
Imię: Maciej
Auto: Nextra
Silnik: X16SZ + Nexia
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#4

Nieprzeczytany post autor: Zoe »

ilek8822 pisze:Hmm. Jeśli chodzi o lepszy dźwięk i głośność z seryjnego radia, to są takie adaptery, czy coś że podłączasz pod seryjne radio i masz wyjście RCA, wtedy podpinasz wzmacniacz i do tego lepsze głośniki, pod radio adapter i jest seryjny wygląd z możliwością słuchania MP3. Kuzyn to robił w Corsie B, więc tam radio jak w Aśce chyba :P .
To rozwiązanie jest profi, ale pewnie dużo większe koszty niż sam dobry transmiter, a póki co muszę zrobić zawias w Aśce, więc wolę więcej kasy przeznaczyć na to :) Chyba, że jest opcja, że podpytasz kuzyna jak go to kosztowo wyszło?
ilek8822 pisze: Co do Podłączenia Adaptera do TID-a to nie wiem czy jest sens się bawić, skoro na transmiterze będą wyświetlane info .
Właśnie chciałbym transmiter podpiąć pod niezależne od zapalniczki źródło prądu i gdzieś go ładnie zbunkrować :)
Grzesiek93 pisze: i nie wiem czy masz sens wymieniać głośniki na lepsze, bo to radio ma bodajże 10W na wyjściu.
To już większy smuteczek :/ ale tak czy inaczej nowe głośniki MUSZĄ brzmieć lepiej niż 15sto letnie ;)

Czyli jak - ogólnie rozwiązanie z transmiterem najtragiczniejsze nie jest?
"lewy cztery za chałupę" :)

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#5

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

[External Link Removed for Guests] ... 62452.html

Coś takiego chyba robił. Poświęcasz dwa kanały z radia i masz jedno wyjście RCA. Potem dorwać tylko jakąś 4 kanałówke z możliwością mostkowania (na przyszłość jakiś sub) lub głośniki z tyłu i gra gitarra. Wszystko zależy od budżetu jaki posiadasz.

Grzesiek93

Astro-maniak
Posty: 330
Rejestracja: 30 maja 2011, 19:14
Imię: Grzesiek
Auto: Fiat Punto II
Silnik: 1.2 60KM
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

#6

Nieprzeczytany post autor: Grzesiek93 »

"Właśnie chciałbym transmiter podpiąć pod niezależne od zapalniczki źródło prądu i gdzieś go ładnie zbunkrować "
Wszystko niby fajnie, ale musisz pamiętać że sterował będziesz transmiterem nie radiem, a te piloty wg. mnie pozostawiają wiele do życzenia, tak czy inaczej będzie musiał być gdzieś pod ręką ;)
Nowy nabytek, punto mkII zapraszam :D [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;!

ODPOWIEDZ