Proszę o poradę

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
VeROn!

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2011, 4:47
Imię: Konrad
Auto: Opel Astra 1
Silnik: 1.4 benzyna
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Proszę o poradę

#1

Nieprzeczytany post autor: VeROn! »

Witam. Od 3 dni jestem posiadaczem Astry I sedan 1993r. Na początku dodam, że jestem laikiem stąd moja obecność i prośba o pomoc. Autko posiada oryginalne radio lecz bez głośników. Zdecydowałem zakupić radio oraz głośniki przednie lecz gdy postanowiłem poczytać na internecie w owym temacie zacząłem się obawiać (miało być tak prosto i przyjemnie). Wymiary, montaż, okablowanie - z tego co się dowiedziałem te czynniki wymagają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Pieniążki to dla mnie ciężka sprawa stąd też wybór z dolnej półki. Zdecydowałem się na zakup radia marki NAVIHEAVEN MODEL: NA-3695 ( aukcja [External Link Removed for Guests] ... 24056.html ) oraz głośników PHONOCAR ( aukcja [External Link Removed for Guests] ... 15126.html ) Wiem, że jest to ryzyko ale posiadają kuszące i odpowiadające mi funkcje. Nie stać mnie na popełnienie błędu stąd tez prośba do was abyście chociaż w małym stopniu odpowiedzieć mi na pytania zamieszczone poniżej.

1. Czy to radio bez problemu zamontuję na miejscu oryginalnego?
2. Czy demontaż obecnego radia jest skomplikowane? Wyciągniecie radia, odcięcie kabli?
3. Czy okablowanie będzie pasowało do nowego? Jest konieczność dokupienia kostek- przejściówek?
4. Czy jest możliwość braku integracji radia z instalacją? Nawet po zakupieniu przejściówki ( kategoryczni brak możliwości podpięcia)?
5. Czy te głośniki bez problemu da się zamontować? ( wymiary, kwestia montażu)
6. Czy radio i głośniki będą ze sobą współpracować? Bez przesileń, spięć i przegrzewania się któregoś sprzętu?
7. Nie posiadam el. szyb, lusterek i c. zamka więc domyślam się, że kable idące w drzwi są głośnikowe ( nie rozkręcałem jeszcze więc nie jestem pewien). Jeśli nie to czy instalacja takiego okablowania jest skomplikowana?


Dla was to banalne sprawy a dla mnie odległe. Dlatego proszę odpowiedzieć tak/nie ewentualnie dodać jakąś informację, poradę a na pewno z niej skorzystam i z góry dziękuje. Czekam na waszą pomoc. Jeśli były już podobne tematy odnoszące się do moich pytań to przepraszam i proszę o podanie linku. Jeśli ktoś będzie chętny poświęcić mi więcej czasu i wyrazić opinie na temat sprzętu będę wdzięczny ponieważ zdanie posiadaczy, znawców jest dla mnie najważniejsza.

Dziękuje za poświęcony czas i moją decyzję całkowicie powierzam waszym wypowiedzią.


Pozdrawiam Konrad.


* W razie umieszczenia tematu w nieodpowiednim dziale proszę o przeniesienie bez konieczności usuwania.
** Jakiekolwiek złamanie regulaminu jest spowodowane moim brakiem obeznania oraz krótkim stażem na forum.
Aby być docenianym i wartościowym człowiekiem zacznij dbać i być dokładnym tam gdzie inni nie widzą.

Awatar użytkownika
wacek

Astro-maniak
Posty: 1024
Rejestracja: 13 sty 2011, 15:38
Imię: Sebastian
Auto: OMEGA B FL
Silnik: Y32SE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: wacek »

Co do radyjka może lepiej kupić mniej wypasione a markowe ? np
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Z tymi radiami prawdopodobnie wyjmujesz stare odłączasz wtyczkę, podłączasz przejściówkę(jest w zestawie), uruchamiasz jeżeli wszystko działa to radio montujesz na stałe, jeżeli nie to musisz porównać popisy kostek ISO i pozamieniać odpowiednio kable. Tu masz opis [External Link Removed for Guests] a radio kupione powinno być opisane w instrukcji.
A jak można sprawdzić szybko czy mamy instalacje, odłącz tą kostkę w drzwiach i poczytaj ten temat viewtopic.php?f=144&t=803833 głównie będzie Cie interesować 4 i 6 post (ostanie 2 posty ze zdjęciami). Jeżeli masz te piny to na 99.99% masz instalacje.
Kiedyś samochody były projektowane przez inżynierów, a dziś... przez księgowych
Piszesz na GG pierwszy raz do mnie to się przedstaw nickiem i jakiego forum jesteś, unikniemy w ten sposób nieporozumień

Grzesiek93

Astro-maniak
Posty: 330
Rejestracja: 30 maja 2011, 19:14
Imię: Grzesiek
Auto: Fiat Punto II
Silnik: 1.2 60KM
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

#3

Nieprzeczytany post autor: Grzesiek93 »

Kolega wacek ma racje... lepiej byłoby kupić coś markowego, nie interesują Cię używki? ja swojego soniaka kupiłem na auto złomie za 150zł w stanie idealnym do tego przejściówki do kostki i anteny i hula ;) głośniki raczej spoko, ale do tego dojdą Ci tweetery i zwrotnica, no chyba że chcesz słuchać samych średnich i niskich tonów:P, najlepiej pojeździj po sklepach posłuchaj co Ci pasuje i dopiero kupuj, taka moja rada
Nowy nabytek, punto mkII zapraszam :D [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;!

ODPOWIEDZ