Rozbudowa fabrycznego CA w Astrze G

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
pawel1304

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 03 mar 2011, 20:06
Imię: Paweł
Auto: Astra G sedan
Silnik: Y20DTH

Rozbudowa fabrycznego CA w Astrze G

#1

Nieprzeczytany post autor: pawel1304 »

Witam!
Zamierzam nieco poprawić doznania audio w moim samochodzie. Fabrycznie mam zainstalowane radio Delco CDR 500e i po 2 głośniki w każdych drzwiach. W pierwszej kolejności chcę wytłumić drzwi, myślę że to da już duży efekt. Następnie chciałbym ( i tu jest problem) podłączyć jakąś aktywną skrzynkę basową. Nie chodzi o to, żeby niewiadomo jaki bas uzyskać, tylko żeby to wszystko jakoś względnie grało. I tu się rodzi pytanie o efekt....
Może ma ktoś z forumowiczów doświadczenie w tym temacie? Proszę o wszelkie sugestie i z góry dziękuję!
[External Link Removed for Guests]
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#2

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

podłączyć jakąś aktywną skrzynkę basową. Nie chodzi o to, żeby niewiadomo jaki bas uzyskać, tylko żeby to wszystko jakoś względnie grało. I tu się rodzi pytanie o efekt....
Może ma ktoś z forumowiczów doświadczenie w tym temacie?
Tak, ja mam. Takie Tuby, aktywne na dodatek to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Puki gra to cicho, coś tam puka, podgłaszasz i rodzi się buuuuuuu buuuuuuu buuuuuuu. Dla mnie to instny koszmar. Słyszałem pare Tub w miare grających, ale to były dużo droższe konstrukcjie nawet od niektórych dobrych skrzyń .

W pierwszej kolejności wytłum sobie drzwi, zmień głośniki i radio i powinno Ci starczyć jak niewadomo jakiego basu nie chcesz. Jak będzie mało, to wtedy pomyślisz.

Pozdro.

pawel1304

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 03 mar 2011, 20:06
Imię: Paweł
Auto: Astra G sedan
Silnik: Y20DTH

#3

Nieprzeczytany post autor: pawel1304 »

Drzwi jak napisałem idą w pierwszej kolejności. Co do głośników i radia to nie chcę ich zmieniać, bo wszystko ładnie i czysto gra, tylko brakuje tych najniższych tonów...
Co do radia to nie chcę zmieniać głównie z tego powodu, że komponuje się z wnętrzem, sterowanie z kierownicy i wyświetlacz. Wiem, że da się do wielu radyjek podłączyć sterowanie i wyświetlacz, ale po prostu nie chcę zmieniać i już.
Głośników też nie chcę wymieniać, są oryginalne, firmy BOSE, potrafią grać naprawdę głośno bez żadnych zakłóceń.
Nie myślałem o takiej zwykłej, chińskiej "tubie" z kartonu, tylko normalna, markowa skrzynka basowa, nie za duża, z wbudowanym wzmacniaczem, ewentualnie wzmacniacz osobno. Niewiadomą pozostaje kwestia podłączenia tego do radia (jak wiadomo nie ma wyjścia RCA) i efektu jaki w ten sposób uzyskam.
Mam nadzieję, że ktoś już przeprowadzał taki eksperyment...
[External Link Removed for Guests]
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#4

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Jeśli chcesz pozostac przy fabrycznym radiu to musisz poświęcić dwa kanały (przykładowo cały tył) i wtedy będziesz miał RCA. Jak kupisz jakąś 4 kanałówke z możliwością mostku to będziesz miał i pod suba i pod głośniki które odłączyłeś.

Skrzynke za 500zł można już ze wzmacniaczem wyniuchać gdzieś na allegro. Przecież nowe chyba nie musi być ? Teraz robią takie fajne małe skrzynki z 20cm czy 16cm nawet . Dobże uzupełniają pasmo niskich tonów.

pawel1304

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 03 mar 2011, 20:06
Imię: Paweł
Auto: Astra G sedan
Silnik: Y20DTH

#5

Nieprzeczytany post autor: pawel1304 »

No kolego, widzę, że masz pojęcie o CA i serdecznie Ci dziękuję za porady. A czy podłączając w ten sposób co mi zaproponowałeś to można uzyskać co najmniej średnią jakość dźwięku?

I czy coś takiego by się nadawało:
[External Link Removed for Guests]

albo:
[External Link Removed for Guests]

Z góry dzięki!
[External Link Removed for Guests]
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#6

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Jeśli już Ci pasuje jak gra, to chyba sam możesz powiedzieć jaka jest tego jakość. Każdy ma swoje upodobania.

Dorzucając dwu kanałówke jak w linkach będziesz miał tylko sub i przód. Co do jakości zestawu to nie wypowiem się bo nie słuchałem tego. Przypuszczam że na początek sobie możesz spróbować. Najlepiej jakbyś mógł przeprowadzić odsłuch i samemu ocenić, czy Ci pasuje czy nie.

Ostatnio na forum ktoś miał skrzynie ze wzmakiem Ground zero za jakos 340zł czy coś takiego. Marka to marka, zazwyczaj grają , a nie pierdzą.

pawel1304

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 03 mar 2011, 20:06
Imię: Paweł
Auto: Astra G sedan
Silnik: Y20DTH

#7

Nieprzeczytany post autor: pawel1304 »

Dorzucając dwu kanałówke jak w linkach będziesz miał tylko sub i przód
Podjechałem dziś do gościa, co się zajmuje CA i powiedział, że wzmacniacz dwukanałowy musi być. Głośniki zostaną podłączone tak jak są, a on wyciągnie z radia dodatkowy sygnał do wzmacniacza i niby wszystko ma dobrze grać. Co o tym myślicie?
[External Link Removed for Guests]
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#8

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Jeśli takiego speca znalazłeś to niech robi :) . Chyba to możliwe. Ja tam robiłem przez transmiter bo z radia wyciągnąć sygnału na wzmacniacz nie umiem ;)

ODPOWIEDZ