Wzmacniacz do mojej aśki

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
krzysiek025

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 18 lip 2011, 12:33
Imię: Krzysiek ;)
Auto: Astra G limited 2000
Silnik: 1.6 16V 105 KM

Wzmacniacz do mojej aśki

#1

Nieprzeczytany post autor: krzysiek025 »

Siemka mam do was pytanie ponieważ mam w swojej asterce 6 głośników JBL i radio ma co ciągnąć i największe głośniki z tyłu jak na radiu mam 10 vol to tylko charczą nie grajądopiero jak podkręce troche vol no i myślałem puścić tylnie te 2 głośniki przez wzmacniacz tylko nie wiem jaki kupić, chciałbym żeby była jeszcze kiedyś możliwość podłączyć skrzynie basową poradźcie jaki będzie odpowiedni

deejwid

Astro-maniak
Posty: 156
Rejestracja: 11 kwie 2011, 18:18
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra F HB `96r
Silnik: X16SZR 1.6 8v 75km
Lokalizacja: TBU TKA

#2

Nieprzeczytany post autor: deejwid »

zależy jakie masz radio i do ilu $ ma być ten wzmak :)


pozdro

Awatar użytkownika
Jarcyk

V.I.P.
Posty: 1118
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:39
Imię: Jarek
Auto: Astra J
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Jarcyk »

Pierwsza sprawa to nie wiem jaki jest sens zasilania wzmacniaczem tylnych głośników,jak idziesz na koncert to stajesz tyłem do sceny czy przodem?Jeśli już to daj pod wzmacniacz przedni zestaw głośników,a najlepiej by było porozglądać się za jakimś 5/6 kanałowym wzmacniaczem,tak że 2 kanały na przód 2 kanały na tył i 1 na subwoofer lub 2 w mostku.

krzysiek025

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 18 lip 2011, 12:33
Imię: Krzysiek ;)
Auto: Astra G limited 2000
Silnik: 1.6 16V 105 KM

#4

Nieprzeczytany post autor: krzysiek025 »

radio mam kenwooda a jak bym tylko przepuścił tylne głośniki przez wzmacniacz i za jakiśczas podłączyć skrzynie a wzmak do 300 zł

lukanio1989

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 16 lip 2011, 15:49
Imię: Łukasz
Auto: ASTRA G
Silnik: 1.7 DTI
Lokalizacja: ZIĄBKI

#5

Nieprzeczytany post autor: lukanio1989 »

a używany kolego chcesz bo ja mam 4kanałowy w sprzedam luknij sobie

krzysiek025

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 18 lip 2011, 12:33
Imię: Krzysiek ;)
Auto: Astra G limited 2000
Silnik: 1.6 16V 105 KM

#6

Nieprzeczytany post autor: krzysiek025 »

koledzy mam do was pytanie w jaki sposób mogę podłączyć wzmacniacz wiadomo trzeba przeciągnąć + z aku i mase gdzieś złapać no ale w jaki sposób podłączyć radio ze wzmacniaczem przy radiu nie mam jakiś specjalnych końcówek więc w jaki sposób to podłączyć

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#7

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Chinchami od radia do wzmaka i przy chinchach jest jeszcze taki mały kabelek (remote) i go jako trzeci do wzmacniacza (koło + i - jest na niego miejsce oznaczenie "REM" ) a przy radiu do kabla antenowego.

Zresztą masz na szybko ( całe 5s szukania w google)

[External Link Removed for Guests] ... 8gO1r-WyBg

krzysiek025

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 18 lip 2011, 12:33
Imię: Krzysiek ;)
Auto: Astra G limited 2000
Silnik: 1.6 16V 105 KM

#8

Nieprzeczytany post autor: krzysiek025 »

no ja nie mam chinchów przy radiu więc mam pytanie, mam zamiar podłączyć wzmacniacz pod tylnie głośniki jako żródło głosu, , głównie wzmacniacz ma zasilać tylko tylne głośniki i z biegiem czasu będzie skrzynia basowa więc powiedźcie jak będzie można to podłączyć skoro do wzmacniacza wchodzą chinche a przy głośnikiach są przylutowane kable czy można rozciąćkabel i tam są dwa bieguny czy jak ??? pozadźcie w sprawach audio jestem laikiem a i mam jeszcze pytanie mam na myśli zastosować jakiś włącznik aby wzmacniacz nie pobierał prądu jak nie będzie nic grało jak to można zrobić czy od akumulatora rozciąćkabel i wstawić włącznik czy jak ??? chce to zrobić profesjonalnie i bez fuszerki

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#9

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

chce to zrobić profesjonalnie i bez fuszerki
Czytając jak chcesz to podłączyć już się nie zgadza z Twoim planem. Kolega Jarcyk napisał już odpowiedniego posta, nie chce mi sie powtarzać .

Jeśli nie masz chinchów w radiu to kupuje się adapter (zabiera dwa kanały z radia i masz wyjście na wzmacniacz), albo ponoć są magicy co wyciągają sygnał z radia osobno, ale to chyba kosztuje.

krzysiek025

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 18 lip 2011, 12:33
Imię: Krzysiek ;)
Auto: Astra G limited 2000
Silnik: 1.6 16V 105 KM

#10

Nieprzeczytany post autor: krzysiek025 »

no to właśnie z tylnich głośników chce zrobić 2 kanały czyli L+P a możecie podać jak ten adapter wygląda bo musze wiedzieć po co mam iść do sklepu i wydaje mi się że to będzie bardzo dobrze grało bo przód auta gra bardzo dobrze tylko tył ma za wielkie głośniki i już radio nie daje rady i przez to chce je przepuścić przez wzmacniacz

ODPOWIEDZ