Dach rezonuje Astra f kombi

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
djrobson122

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 10 lut 2011, 13:56
Imię: Robert
Auto: Astra f
Województwo: mazowieckie

Dach rezonuje Astra f kombi

#1

Nieprzeczytany post autor: djrobson122 »

Witam mam Spory problem potrzebuje pomocy kupiłem za mocną skrzynie do swojego auta HELIX DB 12BP i rezonuje mi dach co psuje cały efekt

potrzebuje coś włożyć twardego po podsufitkę żeby dach nie rezonował i tu zaczyna się problem żeby włożyć coś na tyle lekkiego żeby nie uszkodzić podsufitki a jednocześnie zlikwidować problem myślę o cienkiej płycie jakaś dykta albo coś w tym stylu i kołkach

bubu1769

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 05 gru 2008, 16:11
Imię: Bartłomiej
Auto: Vectra b
Silnik: Z16XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: bubu1769 »

Miałem ten sam problem, masa mocująca dach do wzmocnień ze starości stwardniałą i powykruszała się od wibracji. Ja pomocowałem wszystko z powrotem mocnyhm klejem montażowym (polecam TYTAN) a samą blachę podkleiłem taśmą dekarską w ramach niskobudżetowego wygłuszenia. Puki co wszystko sprawuje się doskonale. Przy okazji jak już będzie zdjęta podsufitka można się pokusić o demontarz relingów i renowacje uszczelnienia blach (usunięcie starego i naniesienie nowego) bodajże jeden z kolegów na forum opisał ten zabieg.
Mój [External Link Removed for Guests] :D

Majkel B.

Astro-maniak
Posty: 368
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:32
Imię: Michał
Auto: Astra f i Ford focus
Silnik: 1,6 16v
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

#3

Nieprzeczytany post autor: Majkel B. »

Ja ma tube jbl i problem taki, że dach pracuje-wibruje i podsufitka dziwne wibracje coś brzęczy pomiędzy. Szyberdach inna bajka. chyba gąbki więcej by się zdało. Co do połączenia blach jest ok mam na nowo uszczelnione pastą niedawno robiłem.

Chyba że kolega wyżej ma ten problem.

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#4

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Myśle że jeśli przykleisz parę mat bitumicznych, czy nawet taśmą dekarską troche obkleisz dach to powinno ustąpić. Usztywni ją i powinno być po problemie. Jak rozbierałem seata ojca czy nawet swoją Astrę to były fabrycznie naklejone maty tam gdzie blacha wchodzi w rezonans( w tym przypadku chodzi o nadkola tylnie i drzwi) .

ODPOWIEDZ