Jaki wzmacniacz i skrzynia / tuba w rozsądnej cenie?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
dexx

Astro-maniak
Posty: 701
Rejestracja: 11 kwie 2011, 12:36
Imię: Marcin
Auto: Golf Mk1 GX (była: F GSi)
Silnik: CK (było: c20ne+)
Województwo: opolskie

Re: Jaki wzmacniacz i skrzynia / tuba w rozsądnej cenie?

#21

Nieprzeczytany post autor: dexx »

W takim razie na przyszłość wiem, do kogo się zgłosić ;). A znając "łatwość w przekabaceniu" moich znajomych zmotoryzowanych, na mój obecny sprzęt na pewno szybko znalazłby się kupiec. Podłączę, posłucham, pojeżdżę - zrobię kilka innych ważniejszych rzeczy w aucie - i może za jakiś czas odświeżę temat, albo odezwę się do Ciebie na PW ;).
"I may be slower, but I'm cooler and lower..." ;)

[External Link Removed for Guests]

marcin-real

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:16
Imię: Marcin
Auto: Astra H

#22

Nieprzeczytany post autor: marcin-real »

zapraszam :)
póki co życzę pociechy z tego co jest :)
POMOGĘ - DORADZĘ - PRZY CAR AUDIO - PW

Awatar użytkownika
dexx

Astro-maniak
Posty: 701
Rejestracja: 11 kwie 2011, 12:36
Imię: Marcin
Auto: Golf Mk1 GX (była: F GSi)
Silnik: CK (było: c20ne+)
Województwo: opolskie

#23

Nieprzeczytany post autor: dexx »

marcin-real pisze:zapraszam :)
póki co życzę pociechy z tego co jest :)
Dzięki ;). Jak okaże się tylko "pukającym pudełkiem", szybko znajdzie nowego właściciela.
"I may be slower, but I'm cooler and lower..." ;)

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Jarcyk

V.I.P.
Posty: 1118
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:39
Imię: Jarek
Auto: Astra J
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Jarcyk »

marcin-real pisze:Zajrzyj na jakiś portal CA ... i się ciekawych rzeczy dowiesz ... i ciekawych klocków naoglądasz a wstąpisz na spota to nawet testy porobisz ... nie mówiąc o pożyczeniu tego czy owego ....

a na twoje pytanie nie będę odpowiadał bo jak dla mnie jest banalne ...

ale np kolega miał do sprzedania NOWEGO AS HX 08SQ za 350zł,
Najlepiej nic nie pisać ,byłem ciekawy jakie propozycje podasz ,owszem wiem że zdarzają się okazje chociażby
Focal U27WX za ok 500zł albo 16tki morel tempo za 380zł i żałuje że nie zainwestowałem w nie bo mógłbym zostawić je dla siebie lub sprzedać je dalej i na tym jeszcze zarobić.

marcin-real

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:16
Imię: Marcin
Auto: Astra H

#25

Nieprzeczytany post autor: marcin-real »

Nie wiem czy po Chińsku mam napisać ?? Że chodzi mi głównie o używki ... w bardzo dobrym stanie od pewnych ludzi ...
Więc co Ci mam listę zrobić (propozycję) ... jest tego na prawdę mnóstwo zależy kto co potrzebuje i w jakiej cenie ...
Co do Tempo to myślę że za 400zł nowe załatwić to nie jest wielki problem ...
POMOGĘ - DORADZĘ - PRZY CAR AUDIO - PW

Morfi

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:36
Imię: mam ładne
Auto: Astra
Silnik: X20DTL
Lokalizacja: międzywojewódzki
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: Morfi »

ten Focal to chyba był po spotkaniu z czołgiem...

Ja już pisałem w innym temacie - szkoda mojego czasu, skoro i tak nasze rady są traktowane jako "niepotrzebne mącenie" bo przecież lepiej mieć "gwarancje" i super nowy sprzęt. Nie wiem, jaki sprzęt wybrał sobie autor tematu. Jedno jest pewne, car power itp firmy, to nie żadna czołówka, tylko zwykły budżet. Kiedyś, gdy nie było takiego wyboru sprzętu w PL ( był buszmen, alfred, lepsze klocki kosztowały tysiące - nie było tak wielu dystrybutorów na PL), to ludzie brali carpower jako alternatywę dla buszmenów. No, ale cóż... Najlepsze są art sponsorowane w gazetach motoryzacyjnych. Kupi sobie jeden z drugim autoświat albo coś podobnego, poczytao piździngu, że zaje*isty i kupuje... Ja już powiedziałem, stań na kresce w zawodach SQ w najniższej klasie, a zostaniesz zjedzony przez systemy o 500 PLN droższe od Twojego.

A teraz sprawa zestawów kabli. Nie neguję, czy warto je kupować. Napiszę tak:

zestaw kabli w Essa 50mm^2 kosztuje:
[External Link Removed for Guests] ... 1&pid=2000
460 PLN
w skład niego wchodzi 6m drutu, rca, remote, konektorki oczkowe, bezpiecznik + oprawka.

A teraz składamy coś takiego z komponentów, polecanych na forach CA:
- kabel 50 mm^2 6m kosztuje:
Kabel przewód spawalniczy OS 50mm2 masowy roboczy - 28 PLN mb
to daje: 168 PLN
RCA ProCon Gold: 30 PLN
Kabel Remote 5 m: 5 PLN
Oprawa bezpiecznika ANL: 49 PLN
bezpiecznik: 6 PLN
Zestaw konektorów: 35 PLN
co daje: 293 PLN
dodajmy nawet 50 pln na przesyłki do tego (zawsze można osobiście odebrać).

Proszę, właśnie oszczędziliśmy ~ 150 PLN, które możemy wydać na maty (3x stp silver idzie wyrwać bez problemu. Dokładamy 50 PLN i mamy 4 maty = praktycznie przygotowane drzwi).

Dalej, gotowa skrzynka na allegro kosztuje ~100 - 200 PLN. Idziemy do OBI, kupujemy miarkę za 10 PLN. Następnie korzystając z prostych wzorów matematycznych, wyliczamy objętość skrzyni, zgodnie z zaleceniami producenta. Po czym, liczymy, ile materiału będzie nam potrzebne. Następnie jedziemy do OBI po raz drugi i kupujemy tyle MDF 18 mm, ile nam wyszło. Dodatkowo, dajemy panu cieciowi na stolarni 5 PLN na browara i docina nam płytę gratis, jak tylko chcemy (wycina ścianki, niektórzy wytną nawet otwór na głośnik) - za mdf płacimy około 40-50 PLN. Kupujemy dobry klej polimerowy(10 PLN) i z pół kilo wkrętów (5 PLN), kupujemy też wykładzinę techniczną, aby okleić naszą skrzynkę (20 pln). Składamy wsio w domu do kupy, wypijając przy tym ulubionego browarka (nie jest wliczony w koszt).
I już mamy kolejną oszczędność. Poza tym, mamy solidnie zrobioną skrzynkę, przez samych siebie, a + 2 do lansu dodaje, że zdobyliśmy doświadczenie w obróbce końcowej drewna i tapicerowaniu :)
A skrzynki z allegro są zwykle zrobione z płyty wiórowej = słaba jakość skrzyni.

Tak więc, za przeproszeniem, pieprzenie, że tu 100 PLN, tam 100 PLN i się robi duża kwota, to bzdury. Właśnie w ten sposób, przez kombinowanie i dobieranie wszystkiego oszczędzamy (no chyba, że ktoś chce w pół dnia całe audio zrobić).

Ps. jak już wcześniej pisałem w innym temacie, gwarancja w CA to mit i tyle.
CA maniac
Siedzi: Alpine, Nakamichi, Helix, Kicker, Proa, Xtant, Scan Speak, Signat. Teraz tylko strojenie... :D

SPRZEDAM TROCHĘ GRATÓW CA: [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
dexx

Astro-maniak
Posty: 701
Rejestracja: 11 kwie 2011, 12:36
Imię: Marcin
Auto: Golf Mk1 GX (była: F GSi)
Silnik: CK (było: c20ne+)
Województwo: opolskie

#27

Nieprzeczytany post autor: dexx »

Morfi pisze:Ja już pisałem w innym temacie - szkoda mojego czasu, skoro i tak nasze rady są traktowane jako "niepotrzebne mącenie" bo przecież lepiej mieć "gwarancje" i super nowy sprzęt. Nie wiem, jaki sprzęt wybrał sobie autor tematu.
Generalnie, mógłbym napisać to co kilka postów wcześniej a propos moich (obecnych) kryteriów wyboru n/t CA, ale zwyczajnie bym się powtórzył.

Masz słuszność w tym co piszesz, ale racja jest jak d*pa - każdy ma swoją (a skoro jest tak w kwestiach każdego sprzętu czy nawet ważniejszych spraw w życiu, to jest i na procent sto, w przypadku CA, o czym też miałem możliwość przekonać się wałkując przez ostatni tydzień fora samochodowe, elektroniczne, car-audio).
Napisałem też jak wygląda kwestia ewentualnych zmian w przyszłości. Póki co zobaczę jak zagra zestaw skompletowany obecnie (pisałem wcześniej, że skończyło się na Monacor Carpower HPB-602 + Rockford Fosgate Punch P1 10" (w cenie polecanej wcześniej R1 10") + moje stare JVC, JVC brata, Pioneer kumpla albo Kenwood KDC-415UA (nie wiem, czy zostanie na stałe, bo mam małe zamieszanie ze swoim i brata JVC + kumpla Pioneerem i któreś z tych 4 muszę u siebie zostawić, ale póki co zobaczę, które bardziej mi podpasuje, skoro mam wybór spośród 4), a zagra na pewno lepiej niż radio obecne radio + 6 głośników i jeżeli będzie średnio (a porównania póki co nie mogę mieć do niczego poza PA, HA i tym co teraz gra [zresztą, ten sam sprzęt w innym aucie zagra już inaczej, więc jakiekolwiek porównania mijają się z celem]), znajdzie się na pewno kupiec na nowy zestaw i pojawi się coś lepszego, choć pewnie dopiero po zimie, bo obecnie - jak też pisałem - buda ważniejsza (choć fajnie by coś low-end'owego póki co plumkało).
To nie będzie democar, udziału w żadnych zlotach/konkursach CA brać też nie będzie, więc nie widzę sensu dążenia do "Naj" w jakimkolwiek aspekcie, przynajmniej na razie.

I - powtórzę znowu - w razie chęci rozbudowy bądź zmiany na coś z wyższej półki, wiem - koledzy - do kogo się zwrócić. Póki co tyle w temacie ;).

P.S. Przy całej swojej - zapewne niekwestionowanej - wiedzy nie zauważacie jednak jednego, o czym też ( ;) ) nie raz pisałem - nowego sprzętu nie kupuję dla gwarancji, ale pewności, że wcześniej nikt (kij wie jak, kij wie w czym, kij wie jak długo - zwłaszcza w naszym kraju szczerych, uczciwych i "Polak Potrafi" użytkowników - go nie używał).
A gwarancja to dodatek, na temat której też już swoje przeczytałem w internecie [choć tu - jak ze wszystkim - też przypadek przypadkowi nie równy i nikt nie powie mi, że jest inaczej ;)].

P.S.2. Jednak znowu się powtórzyłem, co do każdej kwestii... :P.

P.S.3. A odnośnie rad - nie uważam, że szkoda czasu na ich udzielanie, ale dla jednego są cenne, dla innego nie, innemu dadzą do myślenia na przyszłość, ale na pewno nikogo na siłę nie uszczęśliwisz ;). Wątek na pewno przyda się ku potomności (a i może mi w przyszłości, chociażby ze względu na to, że wiem kogo na PW molestować w sprawie przyszłego sprzętu ;)).

Cheers.
"I may be slower, but I'm cooler and lower..." ;)

[External Link Removed for Guests]

Morfi

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:36
Imię: mam ładne
Auto: Astra
Silnik: X20DTL
Lokalizacja: międzywojewódzki
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: Morfi »

Przez pad forum, zniknęło ponad 300 wartościowych moich postów. Nie chce mi się odkrywać ameryki na nowo. Napisałem co sądzę, to Ty wydajesz swoje PLNy, nie ja :)


Powyżej, w moim poście, przedstawiłem metody oszczędzania na zestawach CA, tylko po to, aby zostało dla potomnych. Do Ciebie nic nie mam, negowałem tylko to, co napisałeś i przedstawiłem Ci kulisy opinii o danej firmie w danym przedziale czasowym. Heh, a wzmacniacz pod siedzeniem to bardzo dobre rozwiązanie. Dyskretne, nie zabiera miejsca, trudno "ukraść" taki wzmacniacz, ilość, a raczej długość kabli zmniejsza się (zasilanie, rca, do głośników).


Ps. forum jest od pomocy, nie PW. Posty na forum zostają dla potomnych, PW nie.
CA maniac
Siedzi: Alpine, Nakamichi, Helix, Kicker, Proa, Xtant, Scan Speak, Signat. Teraz tylko strojenie... :D

SPRZEDAM TROCHĘ GRATÓW CA: [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
dexx

Astro-maniak
Posty: 701
Rejestracja: 11 kwie 2011, 12:36
Imię: Marcin
Auto: Golf Mk1 GX (była: F GSi)
Silnik: CK (było: c20ne+)
Województwo: opolskie

#29

Nieprzeczytany post autor: dexx »

Morfi pisze:Powyżej, w moim poście, przedstawiłem metody oszczędzania na zestawach CA, tylko po to, aby zostało dla potomnych.
...
Ps. forum jest od pomocy, nie PW. Posty na forum zostają dla potomnych, PW nie.
W takim razie będę pisał/pytał na forum ;).
Morfi pisze:Do Ciebie nic nie mam, negowałem tylko to, co napisałeś i przedstawiłem Ci kulisy opinii o danej firmie w danym przedziale czasowym.
Tu akurat spotkałem się z lekko odmienną opinią (chyba na forum elektroda, czy innym - tyle tego przewaliłem, że nie pamiętam :k). Zaczynając od dawnych lat (2005 czy coś w ten deseń), kończąc na dzisiaj. Ale mniejsza o to ;).
Morfi pisze:Heh, a wzmacniacz pod siedzeniem to bardzo dobre rozwiązanie. Dyskretne, nie zabiera miejsca, trudno "ukraść" taki wzmacniacz, ilość, a raczej długość kabli zmniejsza się (zasilanie, rca, do głośników).
Myślałem (i myślę nadal) podobnie, dopóki nie zobaczyłem, że tuż za wzmacniaczem znajdują się nawiewy (może latem klimy/zimnego powietrza, ale zimą/jesienią - ciepłego...), a to raczej (tu opinia z jakiegoś poradnika CA - żadnego tam sponsorowanego testu w KŚ/AŚ itp.) niedobry pomysł.
"I may be slower, but I'm cooler and lower..." ;)

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
dexx

Astro-maniak
Posty: 701
Rejestracja: 11 kwie 2011, 12:36
Imię: Marcin
Auto: Golf Mk1 GX (była: F GSi)
Silnik: CK (było: c20ne+)
Województwo: opolskie

#30

Nieprzeczytany post autor: dexx »

Tak sobie poczytałem instrukcję z HPB-602... Zalecają kable 4mm2 do tego wzmacniacza i bezpiecznik (przy akumulatorze) 30A. Zarobiłem już końcówki w kablach spawalniczych 16mm2 (ciągnę plus i minus bezpośrednio z aku), a bezpiecznik w ramce przy aku mam 60A (dokładnie [External Link Removed for Guests], tyle że 60A). Zmienić ramkę i bezpiecznik na 30A czy zostawić? Ciężko będzie znaleźć taką na miejscu dla tak grubego kabla. Do HPB mam 2 bezpieczniki 30A, z czego jeden już zamontowany w obudowie wzmaka.

Jutro rano będę je ciągnął lewą stroną, więc pytam póki nie jest za późno ;).
"I may be slower, but I'm cooler and lower..." ;)

[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ