Jaki wzmacniacz i skrzynia / tuba w rozsądnej cenie?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
dexx

Astro-maniak
Posty: 701
Rejestracja: 11 kwie 2011, 12:36
Imię: Marcin
Auto: Golf Mk1 GX (była: F GSi)
Silnik: CK (było: c20ne+)
Województwo: opolskie

Re: Jaki wzmacniacz i skrzynia / tuba w rozsądnej cenie?

#11

Nieprzeczytany post autor: dexx »

Jarcyk pisze:Jeśli chodzi o używki to hifonics,rockford,crunch choć może być ciężko.
jeszcze z nowych jest
[External Link Removed for Guests] ... 96889.html
choć już to nie ta sama szkoła co stare kenwoody,jakiś czas temu w tym sklepie brałem głośnik 30tke kfc-w3012
Czyli Alpine, Blaupunkt, Pioneer czy wszelkiej maści Carpower, Magnat itp. nic w tej cenie ciekawego nie oferują? Zaznaczam, że na początek nie musi to być nic wystrzałowego i ekstra jeżeli o jakość chodzi, tym bardziej, że wzmacniacz i tak wystarczy 2-kanałowy, by napędzić tylko skrzynkę/tubę.
"I may be slower, but I'm cooler and lower..." ;)

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#12

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Ja ze swojej strony też polecam CP HPB- 602. Sam od niego zaczynałem i jakieś prawie 2 lata użytkowałem. I jeszcze gra u kolegi. Na początek rozsądny wybór. No i z 225RMS daje z siebie aż 190, także nie jest aż tak zakłamane jak inni producenci to robią w tych przedziałach cenowych.

Do tego ten rocksford w linku podanym przez jarcyka i powinno być git. U mnie grało pod JBL cs-1204 . W sumie kolega będzie ten zestaw sprzedawał chyba. Bynajmniej tak mówił bo chce coś mocniejszego :P .

Co do kabli to zestaw 10mm starczy spokojnie, ale jeśli myślisz o ewentualnej zmianie to pokusiłbym się o wydanie troszku wiecej i dał 20mm :) . Przynajmniej nie będziesz rozbierał auta 2 razy :P .

Awatar użytkownika
dexx

Astro-maniak
Posty: 701
Rejestracja: 11 kwie 2011, 12:36
Imię: Marcin
Auto: Golf Mk1 GX (była: F GSi)
Silnik: CK (było: c20ne+)
Województwo: opolskie

#13

Nieprzeczytany post autor: dexx »

ilek8822 pisze:Ja ze swojej strony też polecam CP HPB- 602. Sam od niego zaczynałem i jakieś prawie 2 lata użytkowałem. I jeszcze gra u kolegi. Na początek rozsądny wybór. No i z 225RMS daje z siebie aż 190, także nie jest aż tak zakłamane jak inni producenci to robią w tych przedziałach cenowych.
Cenowo wygląda całkiem rozsądnie - i nówki i używki, jest tego trochę ;).
ilek8822 pisze:Do tego ten rocksford w linku podanym przez jarcyka i powinno być git. U mnie grało pod JBL cs-1204 . W sumie kolega będzie ten zestaw sprzedawał chyba. Bynajmniej tak mówił bo chce coś mocniejszego :P .
Bynajmniej =/= przynajmniej :P.
A co do zestawu - jest na Alledrogo - linkowałem wyżej - [External Link Removed for Guests] w dość ciekawej cenie (w 400-450zł można by się zamknąć z kablami), ale niestety, z tubą... 30cm. Za duże jak na mój bagażnik, choć cena atrakcyjna i w mojej okolicy - a jakby dobrze ułożyć w bagażniku, to może i by pasowało :roll:. Chyba, że warto się na to pokusić, ewentualnie tubę sprzedać zostawiając głośnik, a dokupić skrzynię pod własną zabudowę (lub samemu policzyć).

Edit:
Po krótkiej rozmowie na GG z "ilkiem" stwierdziłem, że nie będę czekał... Nie będę też kupował używanego sprzętu. Padło na wzmak Carpower HPB-602 + skrzynkę Rockford Fosgate R1 25cm. Kupiłem też jakiś średni zestaw kabli, ale dlatego, że wszystkie osobno kupować się nie opłacało (bezpiecznik z obudową, RCA itp... wysyłka za droga, a lokalnie takie zestawy mam jeszcze droższe), ale dokupię kable zasilające 20mm2 w elektrycznym.

Thx "ilek" i Panowie za opinie i rady ;).

Edit 2:
...a że Sprzedawca był miły, zaproponował mi nie Fosgate R1, a Fosgate Punch P1S410 w Cenie tej pierwszej :mrgreen:.
"I may be slower, but I'm cooler and lower..." ;)

[External Link Removed for Guests]

marcin-real

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:16
Imię: Marcin
Auto: Astra H

#14

Nieprzeczytany post autor: marcin-real »

Jak dla mnie to totalny plastik ... za cene tego można mieć sprzęt o kilka klas wyżej ...
no ale jak dla kogoś najważniejsza jest gwarancja :? :/ :/ :/
POMOGĘ - DORADZĘ - PRZY CAR AUDIO - PW

Awatar użytkownika
dexx

Astro-maniak
Posty: 701
Rejestracja: 11 kwie 2011, 12:36
Imię: Marcin
Auto: Golf Mk1 GX (była: F GSi)
Silnik: CK (było: c20ne+)
Województwo: opolskie

#15

Nieprzeczytany post autor: dexx »

marcin-real pisze:Jak dla mnie to totalny plastik ... za cene tego można mieć sprzęt o kilka klas wyżej ...
no ale jak dla kogoś najważniejsza jest gwarancja :? :/ :/ :/
Nie gwarancja tylko fakt, że tak naprawdę nigdy nie wiesz co kupujesz - tym bardziej jeżeli chodzi o sprzęt używany. Lokalnie nie miałem nic ciekawego, a kupowanie używki na "słowo honoru" ("nie katowany, przeleżał pół życia w piwnicy..." i inne opisy) to bezsens, tym bardziej, że czytając przez ostatnie kilka dni sporo www natrafiłem chociażby na (strona AŚ czy czegoś tam) poradnik dot. montażu wzmacniacza w... miejscu siedzenia, a konkretnie pod siedzeniem pasażera... 5cm od nawiewów zimnego/ciepłego powietrza. Mogę posłużyć się tylko wyobraźnią, by zobrazować sobie jakie inne pomysły innym 'użyszkodnikom' poprzychodziły do głowy.
A gwarancja to dodatek, z którego mam nadzieję nigdy nie korzystać.

Poza tym - tak jak w portable audio czy home audio - nie chciałem zaczynać od nie wiadomo jakiej górnej półki, bo na nią zawsze przyjdzie czas ;). Powoli, bez pośpiechu, będę budował swoje preferencje dotyczące Car Audio, tak jak budowałem odnośnie HA i PA (ale o czym nie chce mi się pisać, bo zanudziłbym Ciebie i innych czytających :roll:). Tym bardziej, że to co dla jednego jest "dobre", dla innego jest "kiepskie", a dla jeszcze innego "totalnie denne", podczas gdy może okazać, się, że przy moich możliwościach (częściowo wygłuszone auto, średnia jednostka sterująca), może okazać się to wystarczające (na razie) ;).

Także spokojnie - na lepsze zawsze może przyjść czas. Sugerowałem się radami bardziej doświadczonych kolegów (zresztą, w/wymieniony zestaw konsultowany był nie tylko z forumowiczami ATK) i na początek nie jest zły.
Takiego wyboru dokonałem i to ja będę z tym musiał jakoś żyć, nie Ty ;). W razie przyszłych zmian, dobrze wiedzieć, że mogę zwrócić się do kogoś bardziej doświadczonego, kto pomoże mi znaleźć coś lepszego :>.

Cheers.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2011, 23:32 przez dexx, łącznie zmieniany 3 razy.
"I may be slower, but I'm cooler and lower..." ;)

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Jarcyk

V.I.P.
Posty: 1118
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:39
Imię: Jarek
Auto: Astra J
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Jarcyk »

marcin-real pisze:Jak dla mnie to totalny plastik ... za cene tego można mieć sprzęt o kilka klas wyżej ...
no ale jak dla kogoś najważniejsza jest gwarancja :? :/ :/ :/
Proszę podaj mi coś podobnego w klasie cenowej o te kilka klas wyżej.

marcin-real

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:16
Imię: Marcin
Auto: Astra H

#17

Nieprzeczytany post autor: marcin-real »

Zajrzyj na jakiś portal CA ... i się ciekawych rzeczy dowiesz ... i ciekawych klocków naoglądasz a wstąpisz na spota to nawet testy porobisz ... nie mówiąc o pożyczeniu tego czy owego ....

a na twoje pytanie nie będę odpowiadał bo jak dla mnie jest banalne ...

ale np kolega miał do sprzedania NOWEGO AS HX 08SQ za 350zł,
POMOGĘ - DORADZĘ - PRZY CAR AUDIO - PW

marcin-real

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:16
Imię: Marcin
Auto: Astra H

#18

Nieprzeczytany post autor: marcin-real »

dodając to już któryś raz ... "na hasło każdy kiedyś zaczynał ... itp" no właśnie więc zacznijcie korzystać z rad tych którzy właśnie tak zaczynali i mają nauczkę .... teraz radzą ale ... nie bardzo są słuchani ...

Nikomu nie każę kupować na alledrogo tzw super okazji ... tylko jak coś trzeba wystarczy zapytać ... a na pewno się coś załatwi ... i wcale nie trzymanego pod siedzeniem ...

co więcej nie pisze robić tak czy tak !!!!! napisane jest np dla mnie to plastik .... a powinienem napisać ... to jest kur...a plastik ... ale co tam teraz chyba ktoś kto takie badziewie radzi nie powie inaczej ..........

tyle w temacie ....

czasem warto dozbierać 5 zł niż wymieniać 5 razy w roku graty ....
POMOGĘ - DORADZĘ - PRZY CAR AUDIO - PW

Awatar użytkownika
dexx

Astro-maniak
Posty: 701
Rejestracja: 11 kwie 2011, 12:36
Imię: Marcin
Auto: Golf Mk1 GX (była: F GSi)
Silnik: CK (było: c20ne+)
Województwo: opolskie

#19

Nieprzeczytany post autor: dexx »

marcin-real pisze:ale np kolega miał do sprzedania NOWEGO AS HX 08SQ za 350zł,
Drobny detal - 350zł to nie 250zł. Dodajmy do tego skrzynkę pewnie też tylko 100zl droższą (choć mile zaskoczyła mnie propozycja modelu wyższego od Sprzedawcy, w tej samej cenie), kable też tylko 100zł droższe. I powoli robi się VoodooCarAudio...

Spokojnie. Masz rację z tym doświadczeniem innych - sam przerabiałem to w HA i PA, dlatego teraz też jestem "mądrzejszy", gdy pytają mnie o radę. Niemniej jednak to, co dla Ciebie mogło okazać się błędem, dla innego może okazać się punktem 'Stop - w droższy sprzęt nie idę'. Miej też na uwadze jedno - w jakimś celu jest kilka półek klasowych/cenowych każdego sprzętu. Zanim kliknąłem Kup teraz przeczytałem kilka starszych i nowszych recek, testów, opinii o Monacorze (najstarsze chyba z 2005 czy 2006 roku) i jeżeli do tej pory sprzęt ten polecany jest na początek zabawy w CA, to coś w tym jest.
Powód do zmartwień (że tak to określę) miałbyś, gdybym kupił jakiegoś Voice Krafta, który w środku 2/3 przestrzeni wypełnioną ma powietrzem, a resztę jakimś prostym układzikiem o mocy mniejszej niż stare, tanie kaseciaki.

Zawsze można mieć szybszy/droższy/wygodniejszy/zwinniejszy samochód, tak samo jak droższy/lepszy/wydajniejszy sprzęt. Tyczy się to każdego aspektu chociażby elektroniki. Pytanie czy mamy na to środki i czy chcemy brnąć w nieskończoną walkę 'o lepsze'. Temat wałkowałem nawet w kwestii fotografii, którą zajmuję się pół-zarobkowo i pół-hobbystycznie. Trzeba wiedzieć, kiedy powiedzieć "Stop" - póki co, w kwestii CA - mówię "Start", a co dalej, zobaczymy ;).

P.S. Co do dozbierania i wymiany sprzętu - masz rację, ale liczy się też pewna kwestia - jak często tego będziemy używać ;). Nie słucham muzy w aucie na okrągło, nie wszędzie d*pę wożę 4ma kółkami (nie trzaskam dużych, czy gigantycznych przebiegów jak niektórzy), dlatego tym bardziej nie widzę sensu pakowania grubych mońców w CA, które grać będzie na zmianę z PA i szumem łańcucha w rowerze :roll:.
"I may be slower, but I'm cooler and lower..." ;)

[External Link Removed for Guests]

marcin-real

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:16
Imię: Marcin
Auto: Astra H

#20

Nieprzeczytany post autor: marcin-real »

Ja nie mam powodów do zmartwień :) twoja kasa
Tego AS podałem dla przykładu dla kolegi wyżej ...
bo mi chodziło głównie o używki :) i o tym piszę ...
mogę wymienić bez liku - używki w tej cenie o wiele lepsze... ale po co jak i tak tego nikt nie kupi ... bo po co mu lepsze jak zaczynać trzeba z półki niżej ...

dodam tyle ... mój pierwszy zestaw był frooooom media markt : odseparowany Blau velocyty + wzamak GT2 w półce infinity :)
i następny raz już nie był skok półeczkę czy dwie wyżej ale można powiedzieć o kilka ... a cenowo nie wyszło dużo wyżej :
był to RF t162s i u-dimension juniorek ... do tego IT08 w BR na starym jbl decade i ładnie dawało radę a kwota wcale nie była oszałamiająca ... używki z bardzo dobrego źródła ...
POMOGĘ - DORADZĘ - PRZY CAR AUDIO - PW

ODPOWIEDZ