Jaki wzmacniacz i skrzynia / tuba w rozsądnej cenie?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
dexx

Astro-maniak
Posty: 701
Rejestracja: 11 kwie 2011, 12:36
Imię: Marcin
Auto: Golf Mk1 GX (była: F GSi)
Silnik: CK (było: c20ne+)
Województwo: opolskie

Jaki wzmacniacz i skrzynia / tuba w rozsądnej cenie?

#1

Nieprzeczytany post autor: dexx »

Witam kolegów.

Początkowo dodałem post do istniejącego tematu, ale uznałem że nowy o niskobudżetowym CA będzie bardziej przydatny potomnym.

Chciałem Was zapytać o wzmacniacz i skrzynkę/tubę pod niego, dodając, że zaczynam swoją zabawę z CA i mój pierwszy sprzęt nie musi być od razu wystrzałowy.

To póki co wstępne rozeznanie tematu, bo na jesień planuję blacharkę i lakierkę, ale zimą zabiorę się za CA. I dobrze było by wiedzieć, czego szukać (a wiadomo, że na Alledrogo, jak i lokalnie, czasem pojawiają się okazje i warto cierpliwie czekać, odkładając gotówkę) w późniejszym terminie.

Co mnie interesuje:
- wzmacniacz (powiedzmy do 200-300zł)
- skrzynka/tuba (tu raczej odpowiadała by mi skrzynka, ze względu na mniejszy pobór przestrzeni, głośnik powiedzmy 25cm), którą owy wzmacniacz by napędził

Przednie głośniki to HERTZ DCX, wsadzone w przednie drzwi przez poprzednika. Gwizdki w "lusterkach" kij wie co, ale nie trzeszczą. Jednostka sterująca to [External Link Removed for Guests] i chciałbym przy niej pozostać.

Zamysł mam taki, by gwizdki i drzwi podłączyć pod radio, a wzmacniacz napędzał by tylko skrzynkę/tubę.

Zakładam od razu, że na swoje pierwsze CA szukam czegoś używanego - nie ciągnie mnie do nowego sprzętu.

Jeżeli to pomocne, muza jakiej słucham to szerokie spektrum od rapu przez dubstep po szeroko rozumianą muzykę klubową (nacisk na trance, techhouse, house) i ambient.
Lubię dobry dźwięk, choć do tej pory inwestowałem tylko w sprzęt portable (lubię brzmienie niskie, ciepłe - coś jak połączenie AKG 518DJ i iRivera E30 / Cowona i7 (dla osób, siedzących troszkę w PA)). Nie jestem przesadnym audiofilem, ale nie chciałbym też by moje CA było "Umcy Umcy w jakości 128kbps" :562:

Będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie.

Pozdrawiam.

P.S.
Np. lokalnie znalazłem takie zestawiki:
[External Link Removed for Guests] ... 10989.html
i ewentualnie taki [External Link Removed for Guests] ... 72651.html (choć ten pewnie niewiele wart - sugeruję się ceną).
"I may be slower, but I'm cooler and lower..." ;)

[External Link Removed for Guests]

czesioos

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 05 lip 2011, 22:46
Imię: Dawid
Auto: astra 1.4 16V
Silnik: x14xe
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Jaworznia

#2

Nieprzeczytany post autor: czesioos »

Ja się kierowałem głównie dobrą jakością dźwięku a nie jak niektórzy tylko łub łub nic nie słychać innego .Z początku zakupiłem wzmacniacz tak na zapas że się trafił za grosze to aż żal nie wziąć a jest nim blaupunkt gta260 ,nie śpieszyło mi się z niczym potem zakupiłem radyjko padło na lg lcs300ar powiem że najbardziej mnie przekonało z modeli z tej cenie także zakupiłem potem sub też nie za duży aby wzmak go uciągnął wybór padł na nisko budżetowy subwoofer blaupunkt gtb 1200sc potem okazyjnie nabyłem głośniki na tył 2 drożne magnata a na sam koniec kable peiyinga 411 do wzmacniacza na nie też nie dużo wydałem bo miało być to granie nisko budżetowe a dobre.Wszystkie kable głośnikowe pozmieniane na 4.5 mm .Powiem że jak na audio nisko budżetowe bo po podliczeniu wszystkiego wyniosło mnie jedynie 800zl także myśle że nie dużo tym bardziej że jedyną używaną rzeczą w tym audio jest wzmacniacz reszta kupowana nowa .Dla mnie gra to bardzo możliwie nie za dużo basu ani nie za mało ogólnie daje rade jak na takie koszty stworzenia ;)

Awatar użytkownika
dexx

Astro-maniak
Posty: 701
Rejestracja: 11 kwie 2011, 12:36
Imię: Marcin
Auto: Golf Mk1 GX (była: F GSi)
Silnik: CK (było: c20ne+)
Województwo: opolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: dexx »

Sugerując się tylko Alledrogo: [External Link Removed for Guests] ... 59407.html . Sam wzmacniacz jest, nowy, ale licytacja od 299zł.

Jednostki sterującej nie chcę zmieniać - przynajmniej na razie - więc, chciałem skupić się tylko na skrzynce/tubie (choć z tego co do tej pory wyczytałem, raczej większość osób poleca skrzynię, a nie tubę) i wzmacniaczu.

Na lokalnym forum znalazłem ofertę tuby MAC MP Tube 30 + Magnat C180 + kable w cenie 120zł. Nie wiem co o tym sądzić, ale kupować "na już" i tak nie mam zamiaru, poza tym za taką cenę to raczej nic fajnego być nie może...
"I may be slower, but I'm cooler and lower..." ;)

[External Link Removed for Guests]

czesioos

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 05 lip 2011, 22:46
Imię: Dawid
Auto: astra 1.4 16V
Silnik: x14xe
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Jaworznia

#4

Nieprzeczytany post autor: czesioos »

Ja jednak kolego ze swojej strony polecał bym ci wzmacniacz carpowera HPB-604 ja sam bede taki kupował na przyszły sezon dlatego że bez problemu poradzi sobie ze skrzynią którą mam i dodatkowo podłącze sobie pod niego wszystkie głośniki w asterce bez użycia 2 wzmacniaczy gdyż ma on w sobie dużo ustawien np podłączam sub mostkując 2 wyjscia a 2 pozostałe podłączam 4 głośniki i mam fajny efekt w asterce a wiem i polecam go dlatego że kolega ma taki sam w swojej asterce i ma własnie tak podłączone i efekt nieziemski .A i kolego jeśli już chcesz lepszy sub to kup sobie subwoofer w budowie bandpass .Coś takiego [External Link Removed for Guests] ... 19181.html powiem tyle że o wiele lepszy głębszy bass niż w przypadku zwykłych subwooferów :)

Awatar użytkownika
dexx

Astro-maniak
Posty: 701
Rejestracja: 11 kwie 2011, 12:36
Imię: Marcin
Auto: Golf Mk1 GX (była: F GSi)
Silnik: CK (było: c20ne+)
Województwo: opolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: dexx »

Szczerze powiedziawszy, nie znam się na CA na tyle, by ocenić czy marka Carpower jest coś warta, ale pierwsze o niej słyszę (gdyby nie link do aukcji powyżej, nie znałbym jej w ogóle).
Nie wiem, czy lepszym wyborem nie było by coś z rodziny Alpine, Pioneer czy JBL (najczęściej w kwestii CA widywałem właśnie tych firm wzmacniacze) lub jakaś tańsza alternatywa (nie mam tu na myśli First czy innych Voice Kraft).
"I may be slower, but I'm cooler and lower..." ;)

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Jarcyk

V.I.P.
Posty: 1118
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:39
Imię: Jarek
Auto: Astra J
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Jarcyk »

Żeby było nisko budżetowo
[External Link Removed for Guests] ... 24674.html
i do tego coś w zamkniętej skrzyni skoro mała przestrzeń.
[External Link Removed for Guests] ... 79681.html
choć i wzmacniacze blaupunkta nie są złe ale za dużo od nich wymagać nie można

Awatar użytkownika
dexx

Astro-maniak
Posty: 701
Rejestracja: 11 kwie 2011, 12:36
Imię: Marcin
Auto: Golf Mk1 GX (była: F GSi)
Silnik: CK (było: c20ne+)
Województwo: opolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: dexx »

Jarcyk pisze:Żeby było nisko budżetowo
[External Link Removed for Guests] ... 24674.html
i do tego coś w zamkniętej skrzyni skoro mała przestrzeń.
[External Link Removed for Guests] ... 79681.html
choć i wzmacniacze blaupunkta nie są złe ale za dużo od nich wymagać nie można
Dzięki za podpowiedź.

Ta skrzynka była by optymalnym rozwiązaniem (przeGooglowałem trochę dzisiaj na temat CA i owa firma jest często polecana) ze względu na parametry i wymiary (30cm głośnik nie jest mi potrzebny). Rozumiem, że wzmacniacz w razie czego można zmostkować?

Przestrzeń w bagażniku - jak to w Astrze F. Niby bagażnik nie jest najmniejszy, ale dość często go używam i nie chciałbym pozbawiać się całej przestrzeni na rzecz skrzynki/tuby.

Jeżeli chodzi o kable, to rozumiem, że 10mm2 powinno wystarczyć? Przeważnie z tego co wyczytałem, wystarcza, ewentualnie 20mm2.
"I may be slower, but I'm cooler and lower..." ;)

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Jarcyk

V.I.P.
Posty: 1118
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:39
Imię: Jarek
Auto: Astra J
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Jarcyk »

Za wzmacniaczami się jeszcze porozglądaj bo może trafisz jakąś ciekawą używkę,a co do kabli to już twój wybór 10tki spokojnie wystarczą przy takiej mocy,ale jeśli myślisz że w niedługim czasie rozglądałbyś się za czymś mocniejszym to kable 20tki są przyszłościowe,grubszy kabel nigdy nie zaszkodzi,a kabelki np Hollywood Energetic CCA 28 lub CCA 24

Awatar użytkownika
dexx

Astro-maniak
Posty: 701
Rejestracja: 11 kwie 2011, 12:36
Imię: Marcin
Auto: Golf Mk1 GX (była: F GSi)
Silnik: CK (było: c20ne+)
Województwo: opolskie

#9

Nieprzeczytany post autor: dexx »

Jarcyk pisze:Za wzmacniaczami się jeszcze porozglądaj bo może trafisz jakąś ciekawą używkę,a co do kabli to już twój wybór 10tki spokojnie wystarczą przy takiej mocy,ale jeśli myślisz że w niedługim czasie rozglądałbyś się za czymś mocniejszym to kable 20tki są przyszłościowe,grubszy kabel nigdy nie zaszkodzi,a kabelki np Hollywood Energetic CCA 28 lub CCA 24
Thx. Póki co porozglądam się, poobserwuję bazarki na forach i w razie czego wiem do kogo uderzać z pytaniami ;).

Przy okazji - ewentualnie na jakie inne modele wzmaków w tym przedziale cenowym warto zwracać uwagę?
"I may be slower, but I'm cooler and lower..." ;)

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Jarcyk

V.I.P.
Posty: 1118
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:39
Imię: Jarek
Auto: Astra J
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Wysokie Mazowieckie
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Jarcyk »

Jeśli chodzi o używki to hifonics,rockford,crunch choć może być ciężko.
jeszcze z nowych jest
[External Link Removed for Guests] ... 96889.html
choć już to nie ta sama szkoła co stare kenwoody,jakiś czas temu w tym sklepie brałem głośnik 30tke kfc-w3012

ODPOWIEDZ