Astra F sedan - subwoofer trochę inaczej

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
kaka22

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 05 mar 2011, 17:34
Imię: Marcin
Auto: Astra F
Silnik: x16xel

Astra F sedan - subwoofer trochę inaczej

#1

Nieprzeczytany post autor: kaka22 »

Witam.
Otóż zamierzam odciążyć trochę przednie seryjne głośniki od basu i przymierzam się do zrobienia subwoofera. Jednak nie lubię walających się skrzynek po bagażniku pozatym czasami wykorzystuję całą przestrzeń bagażnika. Auto astra sedan. Próbowałem już montować głośniki 16cm w półkę ale niezbyt mi odpowiada ten dźwięk (półka drży itp.). Więc wpadłem na pewien pomysł. Próbował kiedys ktoś taki rodzaj zabudowy sedana?
[External Link Removed for Guests] ... ies-sedan/
tyle że ja głośnik skierowałbym do góry w stronę otworu w półce. wg mnie ma to sens. Oczywiście sub będzie zasilony wzmacniaczem, myślę o głośniku intertechnik mds08. Myślałem jeszcze nad zabudową boczku ale utrudnia to i ogranicza miejsce zawias od klapy bagażnika.
Więc moje pytanie czy to ma prawo zagrać? Nie oczekuje masażu pleców ani super niskiego zejścia, potrzebuje dynamiczny i plastyczny bas, muzyka pop, electro, i wszystkiego po trochu.
Liczę na pomoc forumowiczów ;)
Pozdrawiam

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

jak byś dał obudowę zamkniętą i jakiś płaski sub minimum 25cm to pewnie by zagrało. Pytanie jak taka budowa skrzyni się sprawdzi.

Chociaż można to rozwiązać ładując 2 suby po 20cm średnicy wtedy jeszcze bardziej można zmniejszyć skrzynię i może by się udało zachowując właściwości głośników

kaka22

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 05 mar 2011, 17:34
Imię: Marcin
Auto: Astra F
Silnik: x16xel

#3

Nieprzeczytany post autor: kaka22 »

właśnie myślałem o obudowie zamknietej 15L do tego MDS08. Z wyczytanych opinii w takiej obudowie głośnik uzupełnia dół szybkim niedudniącym basem. Może ktoś jeszcze się wypowie nt mojego pomysłu? ;)

marcin-real

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:16
Imię: Marcin
Auto: Astra H

#4

Nieprzeczytany post autor: marcin-real »

skrzynia jak skrzynia ... obojętnie gdzie ją dasz w zamknięciu ...
w tym wypadku ogranicza tylko głębokość montażowa ... liczyć musisz głębokość głośnika + przestrzeń za nim ...
Więc polecam coś z płytkich subików ...
np coś z
u-dimension [External Link Removed for Guests]
helix e200 lub e300 (tą bym umiał załatwić w bardzo dobrej cenie - nowa )
POMOGĘ - DORADZĘ - PRZY CAR AUDIO - PW

kaka22

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 05 mar 2011, 17:34
Imię: Marcin
Auto: Astra F
Silnik: x16xel

#5

Nieprzeczytany post autor: kaka22 »

wczoraj trochę pomierzyłem bagaznik w moim sedanie i w sumie dałoby się wygospodarować wnękę na suba o pojemności ok14-15L netto. Więc moje pytanie tylko czy nie będzie problemu aby dźwięk przedostawał się do wnętrza samochodu? Nie chcę robic dyskoteki na zewnątrz, nie po to chce kupić MDS ;) Oprócz niego mam jeszcze jeden głośnik na uwadze
[External Link Removed for Guests]
Można go zaaplikować w ok. 10-12L i będzie grał. Tylko pytanie: czy dźwięk w sedanie będzie dobrze słychać we wnętrzu auta?

marcin-real

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:16
Imię: Marcin
Auto: Astra H

#6

Nieprzeczytany post autor: marcin-real »

No właśnie tu jest największy problem bo przebić się przez sedana jest na prawdę ciężko małym ósemkom ..... i nie tylko ...
POMOGĘ - DORADZĘ - PRZY CAR AUDIO - PW

kaka22

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 05 mar 2011, 17:34
Imię: Marcin
Auto: Astra F
Silnik: x16xel

#7

Nieprzeczytany post autor: kaka22 »

No i to jest problem :/ Ale inne niż 8" nie wchodzą w grę bo po pierwsze nie chce wiekszego a po drugie chodzi mi o oszczędność miejsca. Więc co najlepiej zrobić w sedanie? Doby przód? Maty + głośniki wyjdą 2-3 razy drożej niż wspomniany MDS :/ Niby w astrze nie ma żadnej sztywnej przegrody między fotelami a bagażnikiem ale to jednak sedan. Jest na to jakiś złoty środek?

marcin-real

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:16
Imię: Marcin
Auto: Astra H

#8

Nieprzeczytany post autor: marcin-real »

kaka22 pisze:No i to jest problem :/ Ale inne niż 8" nie wchodzą w grę bo po pierwsze nie chce wiekszego a po drugie chodzi mi o oszczędność miejsca. Więc co najlepiej zrobić w sedanie? Doby przód? Maty + głośniki wyjdą 2-3 razy drożej niż wspomniany MDS :/ Niby w astrze nie ma żadnej sztywnej przegrody między fotelami a bagażnikiem ale to jednak sedan. Jest na to jakiś złoty środek?
największą przeszkodą jest to ... iż nie bardzo wychodzi zasada "dobre i tanie i do tego uniwersalne " w CA ...

można zamontować dobry woofer i wtedy subbasu w bagaju nie trzeba ... ale na pewno większy koszt niż MDS z którego i to w zamknięciu nie będzie za wiele przebicia ... podałem Ci parę subików o bardzo płytkim montażu więc i miejsca im wiele nie trzeba (chodzi o rozwiązanie półki ) ...
POMOGĘ - DORADZĘ - PRZY CAR AUDIO - PW

kaka22

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 05 mar 2011, 17:34
Imię: Marcin
Auto: Astra F
Silnik: x16xel

#9

Nieprzeczytany post autor: kaka22 »

dzięki za pomoc ;) muszę jeszcze troche pomyśleć jeszcze nad nagłośnieniem. Do testów włożyłem do bagażnika AlphardaLW800 w skrzyni zamkniętej 27L i powiem szczerze ze efekt jest ale nie taki jak bym chciał. Bas z trudem ale jednak przedostawał się do środka i był to raczej niski bas. Mnie bardziej zależy na dynamicznym kickbasie niż na zejściu tak więc chwilowo muszę przemyśleć sprawę. Tym bardziej, że wyjeżdzam za granicę może troche więcej kasy się uzbiera lub znajdę jakieś pośrednie rozwiązanie.
Pozdrawiam

marcin-real

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:16
Imię: Marcin
Auto: Astra H

#10

Nieprzeczytany post autor: marcin-real »

W takim wypadku Ja bym oponował za dobrym kickiem z woofera :)
POMOGĘ - DORADZĘ - PRZY CAR AUDIO - PW

ODPOWIEDZ