Cd70 - często wypluwa płyty

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Wojtek338

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 03 wrz 2011, 16:08
Imię: Wojtek
Auto: GTC
Silnik: 1.9

Cd70 - często wypluwa płyty

#1

Nieprzeczytany post autor: Wojtek338 »

Witam!
Moje CD70 w astrze często wypluwa płyty i wyświetla "Invalid CD" lub "CD error" . Słyszałem że można zaktualizować oprogramowanie i problem ustępuje - ale wtedy pozbędę się PL navi . Zastanawiam się nad wgraniem PL menu od wołka, bo to też w sumie aktualizacja oprogramowania. Co radzicie ?

PS: Żeby nie było zbędnych odpowiedzi - używam tylko verbatimów i nagrywam z prędkością x8

Awatar użytkownika
Luki S

Astro-maniak
Posty: 1318
Rejestracja: 01 paź 2008, 19:34
Imię: Łukasz
Auto: GTC Turbo 283 KM Stage 3+
Silnik: Z20LER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Luki S »

Ja się również podepnę pod to pytanko bo mam ten sam problem, w dodatku mam jeszcze problem z odtwarzaniem mp3... Płyty CD grają bez problemu, natomiast jak wrzucam mp3 to wspomniany problem "wyplucia" jest nagminny oraz odtwarza piosenki tylko przez jakieś 5-15 sek, następnie przerzuca na następną... Czy to może być problem softu czy raczej coś mechanicznego... ?

Keny

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 06 maja 2007, 11:16
Imię: Paweł
Auto: Insignia B GS
Silnik: B15XFT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Keny »

Panowie, winny jest laser, poprostu w tych modelach laser był do d..y, czasami wyczszczenie pomaga, ale czesto sie zdarza ze nie pozostaje nic innego po za wymianą lasera, koszt około 50 zł

Wojtek338

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 03 wrz 2011, 16:08
Imię: Wojtek
Auto: GTC
Silnik: 1.9

#4

Nieprzeczytany post autor: Wojtek338 »

Wymieniałeś może ?

Awatar użytkownika
_chris_

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2011, 20:09
Imię: Krzysiek
Auto: clio na gaz i zafira na ropę
Silnik: 1,9
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: _chris_ »

Jak kolega powiedział zacznijcie od wyczyszczenia lasera chwilka roboty i może być po problemie :)

Awatar użytkownika
Luki S

Astro-maniak
Posty: 1318
Rejestracja: 01 paź 2008, 19:34
Imię: Łukasz
Auto: GTC Turbo 283 KM Stage 3+
Silnik: Z20LER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Luki S »

Keny pisze:Panowie, winny jest laser, poprostu w tych modelach laser był do d..y, czasami wyczszczenie pomaga, ale czesto sie zdarza ze nie pozostaje nic innego po za wymianą lasera, koszt około 50 zł
Kolego a gdzie masz laser za 50 zł ? Jak byłem u car-audiowców i powiedziałem "ok 50 zł" to mnie zbrechtali i powiedzieli że jak mam dobre lasery za 50 zł to wezmą każdą ilość... Mi powiedzieli 200 zł laser, 50 zł wymiana...
Astra GTC Turbo, Z20LER 200KMSTAGE 3+ 283 KM, 425 Nm, OPC/OPC Line 2, Astra J OPC Seats, COSMO, Panorama, Panacotta, IDS+, Eibach Sportline 50/30 mm, Bi-xenon AFL, HSA, CD70 Navi MP3 CID, GM OPC Ronal 18'' 225/40R18,
---> [External Link Removed for Guests] <---

Awatar użytkownika
_chris_

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2011, 20:09
Imię: Krzysiek
Auto: clio na gaz i zafira na ropę
Silnik: 1,9
Województwo: śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: _chris_ »

więc lepiej ściągnąć górna blaszkę i wyczyścić laserek np. alkoholem izopropylowym

ODPOWIEDZ