Jaki wzmacniacz - Hifonics, Kenwood, czy Infinite?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
frodo

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 26 paź 2008, 0:28
Imię: Err
Auto: Astra F Cabrio Bertone
Silnik: X16SZR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Biecz

Jaki wzmacniacz - Hifonics, Kenwood, czy Infinite?

#1

Nieprzeczytany post autor: frodo »

Witam, chce zamienić swojego Kenia 5 i Kenia 823 na jeden wzmacniacz co najmniej 4 kanałowy. Na uwadze mam firmy wymienione jak w temacie postu. Z Kenwoodem mam pozytywne doświadczenie ale jestem otwarty na nowe/stare wzmacniacze. Zastanawiam się nad takimi modelami:
Audison LR 605XR,
HIFONICS ZEUS ZX 4400,
INFINITY ra6006
cena do 500zł /używka. - wzmacniacz ma zasilic zestaw Hertzy Hsk Przód plus Skrzynia zamknięta Crunch tył. Zestaw gra u mnie i jestem zadowolony -->niestety Kenwood 523 (chyba taki model) nie wytrzymał pod Hertzami. Do tego mam zastosowany procesor-equalizer dzwięku Alpine ERE-G180.
Przeszukiwałem internet w tym celu doinformowania się ale nie wystarczyło mi to. Głównie chodzi mi o jakość dźwięku. Nie chciałbym też aby wzmacniacz nie zagrał gorzej od Kenwood'a 832 którego obecnie posiadam zmostkowanego SUB.
Parametr wg jakiego próbowałem sobie uprościć wybór to S/N ratio:
Audison 103 db
Hifonics 95 db
Infinite 92 db
Jednak wolę poczekać na Wasze empiryczne "doznania".Dodam że wzmacniacz serii kappa Infinity miałem okazję usłyszec, o Hifonicsach tez same superlatywy słyszałem, a co z Audisonem, czy ten parametr jest prawdziwy? oznaczałoby to poniekąd że jest z nich najlepszy i w sumie nie najstarszy, model na rok 1998. To mój Keniu jest 1993 hehe.

Dziękuję pozdrawiam
NIGDY NIE JEŻDŻĘ BEZ RADIA!!!

Moje cabrio -> [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

marcin-real

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:16
Imię: Marcin
Auto: Astra H

#2

Nieprzeczytany post autor: marcin-real »

Phase evo RS4 ...
dodam iż był by do załatwienia w budżecie ...
a jakość to jego główny atut ... o mocy już nie wspomnę ... + ful na filtrach ...
POMOGĘ - DORADZĘ - PRZY CAR AUDIO - PW

frodo

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 26 paź 2008, 0:28
Imię: Err
Auto: Astra F Cabrio Bertone
Silnik: X16SZR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Biecz

#3

Nieprzeczytany post autor: frodo »

dzięki Marcin za odp. Jesteś kolejną osobą która mi to proponuję, i chyba faktyczne to dobry wybór. Jest jeden na sprzedaż na innym forum ale niestety był naprawiany. Jakbyś miał namiary to z chęcią bym się nim zaoopiekował :)

pozdrawiam

dzięki ;)
NIGDY NIE JEŻDŻĘ BEZ RADIA!!!

Moje cabrio -> [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

marcin-real

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:16
Imię: Marcin
Auto: Astra H

#4

Nieprzeczytany post autor: marcin-real »

zobacz forum .... i zobacz mój nick ;)
był naprawiany - ale nie ocenisz tego po jego dźwięku :) Gra tak samo jak ma grać ... miałem tą właśnie sztukę :)
Do tego z tym argumentem można się ładnie potargować :)
pozdro
POMOGĘ - DORADZĘ - PRZY CAR AUDIO - PW

ODPOWIEDZ