cd 70 error cd invalid cd po wymianie lasera

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
rafals91@interia.pl

cd 70 error cd invalid cd po wymianie lasera

#1

Nieprzeczytany post autor: rafals91@interia.pl »

witam panowie posiadam radio cd 70 navi i mam problem z odtwarzaniem płyt mp3 i audio. przed wymiana lasera czesto wyswietlalo invalid cd i error cd dzialala tylko jedna stara plyta mp3 i nic sie z nia nie dzialo. oddalem radio do serwisu car-audio i tam wymieniono mi laser ale problem jest ten sam ??.. o co moze chodzic ?
prosze o pomoc

czytalem inne tematy ale nikt nie mial tego problemu po wymianie lasera.

salvado

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 17 gru 2011, 19:46
Imię: darek
Auto: VC
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WAWA

#2

Nieprzeczytany post autor: salvado »

Oddaj ten sprzęt tam gdzie wymienili lub nie laser, niech sprawdzą co jest nie tak. Powodów może być jeszcze klika a sam widzę, że sobie nie poradzisz.

Morfi

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:36
Imię: mam ładne
Auto: Astra
Silnik: X20DTL
Lokalizacja: międzywojewódzki
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Morfi »

generalnie cd70 i inne oplowskie radia są wybredne jeśli chodzi o płyty. Najlepiej jak najwolniej nagrywać płyty - max x4. Wtedy nie ma większych problemów z odczytem nośnika.
CA maniac
Siedzi: Alpine, Nakamichi, Helix, Kicker, Proa, Xtant, Scan Speak, Signat. Teraz tylko strojenie... :D

SPRZEDAM TROCHĘ GRATÓW CA: [External Link Removed for Guests]

jarotutak

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 16 sty 2011, 20:46
Imię: Jarotutak
Auto: ASTRA J ST cosmo
Silnik: 20DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: ząbki

#4

Nieprzeczytany post autor: jarotutak »

Witam,kolego też miałem taki problem u siebie ,ale ktoś poradził mi aby nagrywać tylko markowe płyty(sony,tdk) cd RW, 4x-10x i nagrywać je jako master możliwie jak najwolniej,dodatkowo w mp3 max 120-130 utworów w jednym pliku.U minie jak ręką odjął. :mrgreen:

Awatar użytkownika
leszu

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2012, 10:15
Imię: Maciek
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.8
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa

#5

Nieprzeczytany post autor: leszu »

Witam,
mam podobny problem tyle tylko, że jeszcze nie wymieniałem lasera ( CD 70 Navi).
Mianowicie radio wypluwa płytki nagrane w MP3 a w audio raz czyta raz nie. Jak już zacznie czytać płytkę audio i zacznę szybko przerzucać piosenki to płytka sie zacina i wyskakuje. Także wypluwa płytki do czyszczenia lasera O_o
Nagrałem około 100 utworów MP3 w najwolniejszej prędkości na płytkę TDK (bodajże) i również ją wypluwa (invalid CD, Error CD). Moje pyt jest takie czy te radia czytaja pliki w formacie MP3? Byłem w ASO i typek powiedział, że on nie wie. Np. w Corsie jest radio CD 30 (nie czyta MP3) i CD 30 MP3 (czyt MP3) a tu w CD 70 Navi nie jest to wyszczególnione). Czy to może być kwestia wyczyszczenia lasera czy wymiany go? jaki może być koszt takiej przyjemności? i jeśli ktoś wie gdzie w Warszawie można to zrobić ?
Dzięki za odp

lewel

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 14 maja 2012, 9:33
Imię: Szymon
Auto: 2x Astra H Caravan
Silnik: 19 DTH + 19 DTL
Województwo: małopolskie

#6

Nieprzeczytany post autor: lewel »

odsyłam:
[External Link Removed for Guests]

Laser kupiłem tutaj:
[External Link Removed for Guests]
Jest wprawdzie z całym mechanizmem ale kosztuje tyle samo co bez (40zł brutto)
*drobna uwaga: leser który kupiłem w tym sklepie nie ma już zworki którą trzeba było usuwać (mowa o niej w poradniku strona 5)
Za kilka dni jak będę miał chwilkę wrzucę info czy wszystko bangla.

lewel

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 14 maja 2012, 9:33
Imię: Szymon
Auto: 2x Astra H Caravan
Silnik: 19 DTH + 19 DTL
Województwo: małopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: lewel »

Minęło kilka dni i... nic nie działa! :x

Wyciągnąłem ładnie radyjko, rozebrałem zamieniłem lasery. 3 razy posprawdzałem taśmy i wszystkie drobiazgi. Myślę sobie, że teraz to będziemy grać ;) Odpalam radio i....
-mechanizm ledwo zakręcił płytką i sypie "invalid cd"
-dla testu zarzucam jeszcze audio cd i to samo :/
-sprawdzam na kilku innych płytach i kupa - umarł w butach. Nic nie działa :/

W złości rozbieram wszystko od nowa i sprawdzam po raz 4 taśmy i połącznienia. No cudoów nie ma! Wszystko pospinane jak trzeba.
Pomyślałem, że może miałem pecha i po prostu mam walnięty laser. Zamieniam zatem na stary (który wolno nagrane płyty mp3 dobrej jakości odtwarzał w miarę poprawnie). Składam wszystko do kupy uważając na poprawne spięcie taśm. Podłączam radio na starym laserze i co mamy... "invalid cd" na każdej płycie!
Szlag trafił mnie momentalnie, gwałtownie i sypały się niecenzuralne słowa.
Jako, że skończył mi się wczoraj czas na grzebanie. Zwracam się do was- tęgich głów co mogło pójść nie tak.

Z góry serdecznie dziękuje za dobre rady!
pzdr

EDIT:

Uwaga! Działa! :lol:
Dla potomnych napisze co było nie tak.
Otóż po wielokrotnym rozkładaniu i składaniu radia postanowiłem odpalić go z napędem na wierzchu, a konkretnie w ręce. Mogłem się przyglądnąć co było nie tak.
Jak się domyślacie zasilanie nie dochodziło do lasera. Problem w tym, że taśmy były prawidłowo wpięte. Pomogło dociśnięcie ich przy już zapiętych spinkach. Oczywiście taśmy nie drgnęły bo, przecież były dobrze pozapinane, ale o dziwo zaczęło wszystko hulać.

WNIOSEK:
Po włożeniu taśm lasera do wtyczek, blokujemy je, a następnie dociskamy w stronę ich gniazd.
Trzeba to zrobić używając niewielkiej siły. Co ciekawe położenie wtyczek raczej się nie zmieni, ale u mnie przyniosło to pozytywny efekt.

Bovver

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:46
Imię: Bartek
Auto: Astra H
Silnik: 1,7cdti
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Przemyśl

#8

Nieprzeczytany post autor: Bovver »

Mam podobny problem z se swoim radiem płyty nagrane jako MP3 wypluwa ale jeszcze nic w nim nie zmieniałem. Oczywiscie wszystko nagrywana na 10x w nero. Myslę nad wymiana lasera i tu moje pytanie do was? Jakej marki laser jest montowany w radiach cd 70? Czy jesli wymienią to moze byc objętnie jaki laser z odczytem mp3 czy kazdy laser ma taka funkce?

faraday

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 08 cze 2014, 16:28
Imię: Łukasz
Auto: Astra G
Silnik: x16xel
Województwo: śląskie

#9

Nieprzeczytany post autor: faraday »

laser to sf-c20 jak coś to mam na stanie te lasery więcej info PW

ODPOWIEDZ