Opel Astra H - Radio samo się włącza

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
hunter1988

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2012, 1:51
Imię: Bartek
Auto: Opel Astra III GTC
Silnik: 1598
Województwo: podlaskie

Opel Astra H - Radio samo się włącza

#1

Nieprzeczytany post autor: hunter1988 »

Witam to mój pierwszy post na forum i proszę o wyrozumiałość.

Szukałem na forum i nie znalazłem podobnego problemu. Kupiłem autko sprowadzane z zagranicy które miało problem z akumulatorem, nie przejmowałem się tym bo to nie duży wydatek. Okazało się iż ten problem jest wywołany wadliwym radiem... które lubi się samo włączać. Diagnozowałem ten problem w salonie opla ( na szczęście nie płaciłem za podłączenie do komputera ). Mam kilka pytań odnośnie rozwiązania tego problemu, otóż na alledrogo idzie znaleść radia w dobrej cenie w dobrym stanie nawet po 120zł ( oczywiście mówie o zamienniku oryginalnym )... ale.... z tego co myślę to nie wygląda tak iż podłącze sobie radio z innego samochodu i wszystko będzie jak należy? Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje zalogowanie do komputera takiego radia oraz gdzie coś takiego można zrobić ? Interesują mnie miasta Olsztyn, Szczytno, Ostrołęka, Łomża, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Białystok i okolice? Da radę pomóc ?

mikH

Astro-maniak
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2011, 9:39
Imię: michal
Auto: astra H
Silnik: z18xe
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Lodz-Pabianice

#2

Nieprzeczytany post autor: mikH »

Spóbuj na początek naładować akumulator, nauczyć szyby zjeżdzać, kilka razy wcisnąć ryglowanie szyb.
U mnie to pomogło miałem tak samo po odłaczeniu akumulatora.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hunter1988

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2012, 1:51
Imię: Bartek
Auto: Opel Astra III GTC
Silnik: 1598
Województwo: podlaskie

#3

Nieprzeczytany post autor: hunter1988 »

Bardzo śmieszne...

szczenka

Astro-maniak
Posty: 163
Rejestracja: 14 sty 2011, 10:47
Imię: Piotrek
Auto: Astra H Caravan
Silnik: z17DTH
Województwo: lubelskie

#4

Nieprzeczytany post autor: szczenka »

płytka w napęd i problem zniknie. radio nie będzie się włączało

Awatar użytkownika
hunter1988

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2012, 1:51
Imię: Bartek
Auto: Opel Astra III GTC
Silnik: 1598
Województwo: podlaskie

#5

Nieprzeczytany post autor: hunter1988 »

No własnie w tym problem, że to nie chodzi o płytę w napędzie, bo niezależnie od tego czy tam się znajduje czy nie to problem istnieje

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Radio, bez znaczenia czy masz CD30(MP3), CD70 etc. musi być wylogowane. Radioodtwarzacz za 120zł, na bank nie będzie wylogowany, więc tutaj na start dopłacasz jakieś 100zł za wylogowanie i potem za logowanie radia. Jeśli zrobisz to za jednym razem to ogólny koszt wychodzi Cię około 200-250zł, w zależności od modelu radia i od osoby, która ma Techa2, Op-Comem chyba też można to zrobić ale ja tego nie praktykowałem choć Op-Coma mam, na pewno Tech2 ruszy takie rzeczy (mowa o wylogowaniu radia pochodzącego z innego auta niż Twoje, bo z zalogowaniem nie ma problemów).

Gdyby radio się włączało podczas włączania zapłonu to tą opcję można wyłączyć w opcjach systemu.

Awatar użytkownika
siedemjeden071

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2012, 18:31
Imię: Marcin
Województwo: pomorskie

#7

Nieprzeczytany post autor: siedemjeden071 »

Witam nie chciałem zakładać nowego tematu, mam pytanie związane z radiem fabrycznym CD30 Opel Astra H. Otóż wczoraj radio działało, a dzisiaj nie odtwarza dźwięku( wszystkie opcje poza tym działają- na ekraniku widać stacje radiowe oraz tytuły piosenek z mp3). Pokrętłem od głośności kręcę, ale nic nie pomaga. Co może mieć wpływ na tą przypadłość? Czy mieliście podobne problemy?

Morfi

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:36
Imię: mam ładne
Auto: Astra
Silnik: X20DTL
Lokalizacja: międzywojewódzki
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Morfi »

analyzer64 pisze:Radio, bez znaczenia czy masz CD30(MP3), CD70 etc. musi być wylogowane. Radioodtwarzacz za 120zł, na bank nie będzie wylogowany, więc tutaj na start dopłacasz jakieś 100zł za wylogowanie i potem za logowanie radia. Jeśli zrobisz to za jednym razem to ogólny koszt wychodzi Cię około 200-250zł, w zależności od modelu radia i od osoby, która ma Techa2, Op-Comem chyba też można to zrobić ale ja tego nie praktykowałem choć Op-Coma mam, na pewno Tech2 ruszy takie rzeczy (mowa o wylogowaniu radia pochodzącego z innego auta niż Twoje, bo z zalogowaniem nie ma problemów).

Gdyby radio się włączało podczas włączania zapłonu to tą opcję można wyłączyć w opcjach systemu.
Radio nie musi być wylogowane - jeśli ma się TECHa i numer vin auta, z którego radio zostało wyjęte. Są też magicy, którzy potrafią wylogować zalogowane bez vin, ale to tylko TECHem.
Opcom-em możesz zalogować radio wylogowane. Opcom-em wylogujesz również swoje radio ale tu UWAGA! - to, że w opcom wyskoczy Ci, że masz wylogowane radio, nie oznacza, że zostało ono wylogowane! Musi być potwierdzenie na wyświetlaczu.
CA maniac
Siedzi: Alpine, Nakamichi, Helix, Kicker, Proa, Xtant, Scan Speak, Signat. Teraz tylko strojenie... :D

SPRZEDAM TROCHĘ GRATÓW CA: [External Link Removed for Guests]

Michas87

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2011, 20:32
Imię: Michał
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: małopolskie

#9

Nieprzeczytany post autor: Michas87 »

Nie chciałem zakładać nowego posta, gdyż mam podobny problem co hunter1988.

Tak średnio raz w miesiącu zdarza się, że radio się samo włączy. Zawsze wszystko wyłączam, a czasem jak podchodzę do samochodu to mnie wita grająca muzyka. Płytka w napędzie nic nie pomaga (mam nawet wrażenie, że jak jest to częściej się to zdarza). Rozwiązał ktoś ten problem?

Lolopolozo

Astro-maniak
Posty: 630
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:55
Auto: ASTRA H
Silnik: 1.7cdti
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Lolopolozo »

Radio które kupisz musi być wylogowane bo inaczej kupa będzie :lol: .Zawsze możesz wysłać do mnie to wyloguję .Napisz jakie radio masz i jaki kolor to coś się znajdzie .Mam na stanie zawsze jakieś radia to pomogę .Zalogować możesz w Aso lub u kogoś kto ma Tech2 lub Op-com .Dobrym wyborem jest też kupić sobie Chińskiego op-coma za 150zł i samemu sobie zalogować .Do tego jeszcze potrzebny Car pass auta .Jak coś nie jasne to pisz to pomogę . ;)

ODPOWIEDZ