Astra F kombii tył, gra tylko jeden głośnik

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
xartii

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2011, 13:35
Imię: Artur
Województwo: mazowieckie

Astra F kombii tył, gra tylko jeden głośnik

#1

Nieprzeczytany post autor: xartii »

Witam,

Ostatnio wziąłem się za wymianę nagłośnienia w mojej astrze F (kombii 96r.). Jednak ze względu na ograniczony budżet robię to powoli. Póki co z przodu założyłem zestaw od Hertza DSK-165. Jest on podłączony pod wysłużone radio Pioneer DEH-P5100R. Głośniki, które wyjąłem z przodu chciałem przełożyć do tyłu. Po zdjęciu plastikowego panelu znalazłem kable idące do radia. Jednak ku mojemu zaskoczeniu po szybkich pomiarach amperomierzem okazało się, że prąd płynie tylko przez jedną parę.

Pomyślałem więc, że gdzieś w drugiej parze musi być przerwa, jednak szybkie testy multimetrem pokazały, że kable są sprawne. Tu pojawia się moje pytanie, co więc może powodować, że gra tylko jeden głośnik? Czy może to być wina modelu radia, lub jego konfiguracji?

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Pozdrawiam,
Artur

Damka

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 lis 2008, 20:00
Imię: Damian
Auto: Astra F isuzu, BMW e39
Silnik: 1.7, 2.0
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Pleszew
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Damka »

Sprawdź czy masz dobrze kable w kostce podłączone względem radia. Może masz inny układ i już będzie nie ok, ale wtedy conajmniej 2 głośniki by nie grały.

Manual:
[External Link Removed for Guests] ... 5100r.html
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
xartii

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2011, 13:35
Imię: Artur
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: xartii »

Problem rozwiązany. Instalacja była w porządku, kłopot był w konfiguracji radia. Żeby post nie był goły dorzucam rozwiązanie

Pioneer DEH-P5100R ma coś co nazywa się initial settings, aby się do tego dobrać musimy na wyłączonym radiu (wyłączone przyciskiem source, podpięte do zasilania) przytrzymać przycisk FUNC (prawy górny róg panelu).

Gdy ekran już się zaświeci, wciskamy kilka razy FUNC, aż pojawi się REARSPKS. Jeśli po : będzie napisane S/W wciskamy strzałkę do góry. S/W powinno zamienić się na FULL.

Włączamy radio i cieszymy się grającymi głośnikami z tyłu :)

ODPOWIEDZ