Astra G - fabryczne radio CDR 500, brak info na wyświetlaczu

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
Arci9

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2008, 20:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz.
Kontakt:

Astra G - fabryczne radio CDR 500, brak info na wyświetlaczu

#1

Nieprzeczytany post autor: Arci9 »

Panowie, przeszukałem net, na różne warianty ale nie mam jednoznacznej odpowiedzi:
Zakupiłem do Astry G 2000r. radio CDR 500, po podłączeniu radio gra (kod na stałe) , sterowanie z kiery tez jest, ale nie pokazuje info na wyświetlaczu - pokazuje niezmiennie tylko datę i godz.
Wcześniej w tym aucie było radio nie fabryczne, a jak domyślam sie po wersji wyposażenia (sport) pewnie w salonie siedziało cos fabrycznego (pewnie kaseta).

Po informacjach na forum i necie, domniemywam, że albo trzeba podłączyć się pod kompa i "zaprogramować" wyświetlacz , albo powalczyć z kablami, ale studiowałem między innymi ten schematu i nie do końca kumam czaczę

[External Link Removed for Guests] ... eldisp.htm

Pytanie które mi się nasuwa, to czy kabel od sterowania antenę powienien być do kości gdzie są prądy itp czy do kości dedykowanej do sterowania kiery i wyświetlacza?

pozdrawiam
Artur

kubustbg

Astro-maniak
Posty: 63
Rejestracja: 28 cze 2011, 22:14
Imię: Jakub
Auto: Astra F
Silnik: C16NZ +LPG
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#2

Nieprzeczytany post autor: kubustbg »

Z tego, co się orientuje, powinieneś wyciągnąć radio i spojrzeć na kostkę. Jeden przewód został zapewne odłączony przez poprzedniego właściciela, żeby przy niefabrycznym radiu wyświetlacz działał. Wystarczy przyłączyć z powrotem kabel do kostki i gotowe.

Awatar użytkownika
Arci9

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2008, 20:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz.
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Arci9 »

no właśnie, ale potrzebuję info który dokładnie?
czytam schematy ale nie kumam
proszę o pomoc

acha i żaden przewód nie jest luźno, wchodzi w grę zamiana z jedenj kości do drugiej, w kości odp. za sterowanie i wyświetlacz wchodzą 4 kabelki jeden (1pin) na górze i trzy na dole (2,4,6).

tomek_07

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 01 lut 2007, 14:40
Imię: TOMASZ
Auto: 2 x Astra G Kombi
Silnik: Z16XE / Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: W-wa BEMOWO
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: tomek_07 »

Zerknij na ten link : [External Link Removed for Guests] (kablomania --> radia --> iso oem). Znajdziesz opis kostek.
Jeśli wszystkie kabelki w kostce są ok, to może być jeszcze jeden myk. Ktoś wypiął kabelek przy wyświetlaczu (nie pamiętam jaki kolor), aby przy nie fabrycznym radiu wyświetlała się data oraz żeby działał wzmacniacz antenowy (wypinając w kostce przy radiu, data się wyświetla ale nie działa wzmacniacz antenowy). Żeby sprawdzić trzeba zdemontować konsolę.

Awatar użytkownika
Arci9

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2008, 20:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz.
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Arci9 »

tomek, dziękuję za wskazówkę.Narazie strona nie bangla ale potem sprawdzę.
A co do kabli w kostce, jest taki biało-czerwony i szary które wychodzą z jednego pinu w kostce iso, z tej w której normalnie jest 12v, remote itp., to może sprawdzę czy z drugiej strony nie są lóźne.

Awatar użytkownika
marek51

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 07 mar 2011, 17:17
Imię: Marek
Auto: Astra G
Silnik: Z16XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

#6

Nieprzeczytany post autor: marek51 »

Witam, być może jest to spóźniona odpowiedź, ale miałem identyczną sytuację.
Zakupiłem Astrę z radiem Kenwood, zamieniłem radio na Car 400 - też nie było komunikacji z wyświetlaczem.
Dopiero aktywacja wyświetlacza serwisowym Tech 2, spowodowała wyświetlanie danych z radia.
Usługę wykonał warsztat obsługujący Ople (nie ASO) - cena usługi 60zł.
Pzdr.

Awatar użytkownika
Arci9

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2008, 20:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz.
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Arci9 »

marek51, informacja w sam raz, bo na razie oprócz rzeczy które napisalem wcześniej nic nie robiłem (brak czasu) , ale mam w pamieci temat i zastanawiam się gdzie znaleść ewentualnie TECH2 po za serwisem.

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: hoses »

Odgrzebię troszkę kotleta, ale znajoma ma podobny problem. Wyświetlacz zawsze działał, tzn pokazywał info z radia gdy nagle pewnego dnia przestał je pokazywać. Data i godzina działa a dane z radia są niewidoczne. Moje pytanie jest takie, czy tak jak ktoś wyżej napisał niezbędna jest interwencja TECHEm, czy można to z powrotem aktywować OPCOM-em i dlaczego nagle przestało to działać?
Ostatnio zmieniony 23 paź 2016, 15:13 przez hoses, łącznie zmieniany 2 razy.

pinio

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 04 cze 2015, 14:36
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: Z18XER
Rocznik: 2009
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: pinio »

Szkoda że nikt nie raczył napisać czy problem rozwiązał je jaki sposób. Jak zwykle wszyscy mają problem jak inni i nie piszą jak go rozwiązali. Dobrze uzyskać info, ale po co się nim dzielić...

ODPOWIEDZ