CD70+wzmacniacz

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
KIT GTO

ex-Staff
Posty: 2287
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:01
Imię: astra
Silnik: DESTRUKCJA
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Re: CD70+wzmacniacz

#21

Nieprzeczytany post autor: KIT GTO »

o zegarach to wszysko wiem ;)
co dokładnie trzeba dolutować to może sam spróbuję i może nie spieprzę radia :D

GRAND_GTC

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 27 lis 2012, 17:24
Imię: Damian
Auto: Astra GTC / BMW E30 Coupe
Silnik: 1.9 bocian :D / 2.5
Województwo: dolnośląskie

#22

Nieprzeczytany post autor: GRAND_GTC »

W CD70DVD90 Navi jest symetryczna końcówka mocy TDA 7561 (dla pewności po rozkręceniu radia odszukaj w necie jaka to końcówka po numerach nadrukowanych na tym elemencie).

Tutaj masz schemat końcówki [External Link Removed for Guests]

Wlutowujesz się plusami z kabli RCA w:
- IN RF (nóżka 15) - prawy przód,
- IN RR (nóżka 14) - prawy tył,
- IN LR (nóżka 12) - lewy tył,
- IN LF (nóżka 11) - lewy przód,

Na plusowych przewodach od RCA między każdym kabelkiem "+", a odpowiednią nóżką końcówki TDA 7561 wlutowujesz szeregowo kondensator 1uF. Przykład: Do nóżki IN RF dolutowujesz jedną nóżkę kondensatora, a do drugiej nóżki tego kondensatora dolutowujesz przewód "+" od kabla RCA (kanał prawy przód).

Masa jest wspólna, podłączasz wszystkie kabelki "-" pod nóżkę 12 (S GND). Przewody RCA zastosuj koniecznie ekranowane, żeby nie było zakłóceń.

Dodatkowo:
- jeżeli masz inną końcówkę mocy to jej schemat lub schemat odpowiednika o oznaczeniach TDA xxxx znajdziesz na 100% u wujka Google, zasada wpięcia się w końcówkę jest identyczna, a większość końcówek jest opisana dokładnie takimi schematami jak z linka powyżej,
- będziesz mógł używać normalnie wyjść głośnikowych z jednym ale: w momencie kiedy podłączysz wzmacniacz pod dolutowane RCA, głośniki z tych kanałów będą grały dużo ciszej. Reasumując - podłączając się pod dany dolutowany kanał RCA tracisz możliwość zasilania danego głośnika fabrycznym wzmacniaczem w radiu. Ale nie po to dorabia się RCA, żeby zasilać głośniki fabrycznym wzmakiem,
- w nóżki wlutowujesz się po drugiej stronie płytki z końcówką, czyli tam gdzie fizycznie jest lutowanie nóżki,
- dodatkowo warto przykleić przewody silikonem do płytki w miejscu lutowania,
- dla pewności jak rozkręcisz radio to prześlij mi zdjęcie końcówki z oznaczeniami, a ja Ci odeślę schemat tej końcówki.

W razie pytań numer znasz.
Powered by Bear Garage :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Findziu

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 08 sie 2012, 10:40
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław/Zawiercie

#23

Nieprzeczytany post autor: Findziu »

Bardzo ciekawy temat się rozwinął :)
Korzystałem z usług wspomnianego wcześniej "Magika z Katowic" i jestem MEGA zadowolony. Nie będę kopiował całej treści wpisu, więc wyślę tylko link do tematu/odpowiedzi z kilkoma zdjęciami:
astraklubpolska.pl/viewtopic.php?f=171& ... 6#p1037456

Generalnie rozbieranie radio samemu to ciężki kawałek chleba, więc naprawdę polecam wysłanie/podjechanie do Katowic żeby dolutować RCA z przedwzmacniacza. Z takich gniazd RCA spokojnie można poprowadzić kabel 5m RCA do bagażnika, do wzmacniaczy i zasilić z nich głośniki w drzwiach/boczkach.
W sumie właśnie kończę mój projekt. Mam dużo zdjęć, więc myślę że po weekendzie w końcu dokończę temat "Findziu Surround System" ;)

Na początku zdziwiło mnie trochę jak GRAND najechał na procesory, ale gdy kliknąłem w link i zobaczyłem o jakim procesorze mowa - także odradzam!!! Lepiej odłożyć trochę kasy i kupić JBL MS8 lub inne cacko które rzeczywiście jest procesorem muzycznym a nie tylko go udaje ;)

P.S.
GRAND, nie zaopatrujesz się czasem w Hornhagen Car Audio Wrocław?! Ostatnio słyszałem o porządnym wytłumieniu w Astrze GTC: 50mat Silent Coat :D
Motor: Z20LER 200KM
Mods: Ronal OPC 17"; H&R -30mm
Audio: [External Link Removed for Guests]

GRAND_GTC

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 27 lis 2012, 17:24
Imię: Damian
Auto: Astra GTC / BMW E30 Coupe
Silnik: 1.9 bocian :D / 2.5
Województwo: dolnośląskie

#24

Nieprzeczytany post autor: GRAND_GTC »

Findziu pisze: P.S.
GRAND, nie zaopatrujesz się czasem w Hornhagen Car Audio Wrocław?! Ostatnio słyszałem o porządnym wytłumieniu w Astrze GTC: 50mat Silent Coat :D
Hehe, wieść szybko się rozchodzi :) Zaopatruję się właśnie w Hornhagen, montaż robię we własnym zakresie :) Te 50 mat Silent Coat to moja Asterka. Wszystko poskładałem już 3 tygodnie temu tylko nie mam czasu wrzucić fotorelacji. Jak coś to możemy ustawić się na odsłuchy gdzieś we Wro.

Co do procesorów to mam chytry plan, ale wszystko w swoim czasie :mrgreen:
Powered by Bear Garage :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Findziu

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 08 sie 2012, 10:40
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław/Zawiercie

#25

Nieprzeczytany post autor: Findziu »

Gruuubo :)
Ja poszedłem bardziej w wytłumienie boczków, bo te plastikowe nity trzeszczą jak jasna cholera! Część wytłumiłem pastą Brax, a część "inną" pastą tłumiącą za 20% ceny Braxa i różnicy nie widzę póki co ;)

Jak skończę swoje modzenie to spotkamy się pod Millenijnym w którąś niedzielę!
Motor: Z20LER 200KM
Mods: Ronal OPC 17"; H&R -30mm
Audio: [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
BernaGTC

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2018, 23:21
Imię: Dawid
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z19DTH
Województwo: podlaskie

#26

Nieprzeczytany post autor: BernaGTC »

WITAM! Odgrzewam stary temacik czy ktoś ma namiary na jakiegoś Magika żeby dolożyć RCA do CD 70 NAVI ? Pozdrawiam

ODPOWIEDZ