Tutorial podłączenie wyjść AUX CD30/CD30mp3

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Mruwkaz11

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:57
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Tutorial podłączenie wyjść AUX CD30/CD30mp3

#11

Nieprzeczytany post autor: Mruwkaz11 »

Świetny opis koledzy- tylko mam pytanie, bo chce wlutować dwa wyjścia RCA - więc powiedzcie mi czy nie ma znaczenia które dwa plusy wezmę? zastanawiałem się czy nie lepiej było by mi się wlutować pod przód.Aha i jeszcze jedno pytanko jak z rem ? myślicie że wpięcie się w AA czyli zasilanie anteny - będzie dobrym rozwiązaniem?? dziękuje za rady i pozdrawiam:)

mariusz5112

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 23 paź 2011, 12:39
Imię: Mariusz
Auto: OPEL ASTRA GTC
Silnik: 1.9 CDTI 150
Województwo: podkarpackie

#12

Nieprzeczytany post autor: mariusz5112 »

zasilanie anteny z radia jest chyba 5v z tego co pamietam ale sprawdź ja mam z podświetlenia zapalniczki działa dopiero po 1 przekreceniu kluczyka

Awatar użytkownika
Andrevvv

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 17 lut 2014, 20:17
Imię: Andrzej
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z16XEP
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Chrzanów

#13

Nieprzeczytany post autor: Andrevvv »

Witam,
mam identyczne radio i też planowałem je tak przerobić. Czy ktoś z was kto wykonał już taką modyfikację odpowie mi na pytania?

1. Czy amplituda sygnału (moc) jest na odpowiednim poziomie by wysterować wzmacniacz samochodowy)?

2. Rozumiem że lutujemy te wyjścia (na wzmacniacz zewnętrzny) między przedwzmacniaczem a końcówką mocy w radiu?
W takim razie nie trzeba wylutowywać dodatkowo jakichś elementów na płytce żeby sygnał niepotrzebnie też nie szedł na nieużywane już wtedy końcówki mocy w radiu cd30? Sygnał z przedwzmacniacza będzie wtedy przecież szedł na nasz zewnętrzny 4kanałowy wzmacniacz i końcówkę mocy w radiu.

Awatar użytkownika
FASTT

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 28 kwie 2013, 10:04
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Silnik: 1600
Województwo: śląskie

#14

Nieprzeczytany post autor: FASTT »

Andrevvv pisze:
2. Rozumiem że lutujemy te wyjścia (na wzmacniacz zewnętrzny) między przedwzmacniaczem a końcówką mocy w radiu?
W takim razie nie trzeba wylutowywać dodatkowo jakichś elementów na płytce żeby sygnał niepotrzebnie też nie szedł na nieużywane już wtedy końcówki mocy w radiu cd30? Sygnał z przedwzmacniacza będzie wtedy przecież szedł na nasz zewnętrzny 4kanałowy wzmacniacz i końcówkę mocy w radiu.
Z tego co wiem to nic nie trzeba wlutowywać ale niech wypowie się ktoś kto już to robił.
Rozumiem ,że Twoje głośniki będą korzystać tylko z sygnału wzmacniacza do którego chcesz wyprowadzić kable tak bo i tak mimo to będą wciąż aktywne oryginalne wyjścia.
Proponuje wyciągnąć od razu dwie pary wyjść RCA - gdybyś w przyszłości chciał mieć drugi wzmacniacz ;)

Awatar użytkownika
Andrevvv

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 17 lut 2014, 20:17
Imię: Andrzej
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z16XEP
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Chrzanów

#15

Nieprzeczytany post autor: Andrevvv »

FASTT pisze:
Z tego co wiem to nic nie trzeba wlutowywać ale niech wypowie się ktoś kto już to robił.
Rozumiem ,że Twoje głośniki będą korzystać tylko z sygnału wzmacniacza do którego chcesz wyprowadzić kable tak bo i tak mimo to będą wciąż aktywne oryginalne wyjścia.
Proponuje wyciągnąć od razu dwie pary wyjść RCA - gdybyś w przyszłości chciał mieć drugi wzmacniacz ;)
Tak właśnie chcę zrobić. Zostawić oryginalne radio z wejściem AUX IN, a sygnał po przedwzmacniaczu (który miałby iść na stopień końcowy w radiu CD30) puścić czterema kablami RCA na zewnętrzny wzmacniacz w bagażniku.
Ewentualnie kupić coś takiego:
[External Link Removed for Guests]
i pozbyć się radia, a przeglądać komputer pokładowy poprzez przyciski na kierownicy.

Awatar użytkownika
FASTT

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 28 kwie 2013, 10:04
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Silnik: 1600
Województwo: śląskie

#16

Nieprzeczytany post autor: FASTT »

Andrevvv pisze:
FASTT pisze: Ewentualnie kupić coś takiego:
[External Link Removed for Guests]
i pozbyć się radia, a przeglądać komputer pokładowy poprzez przyciski na kierownicy.

Jeśli kupiłbyś dobre radio to na pewno zyskasz na jakości dźwięku :)
Odpowiec sobie tylko na pytanie czy nie będzie Ci przeszkadzać dziura która powstanie po wstawieniu nie oryginalnego radia?
Mi tak dlatego postanowiłem kupić CDC40 Opera z AUXem

slawoslaw85

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 24 maja 2011, 9:53
Imię: Sławomir
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: 1.6 Twinport
Województwo: podkarpackie

#17

Nieprzeczytany post autor: slawoslaw85 »

Wpierw zapytam czy jest ktoś zainteresowany modyfikacją owego modelu radia w astrze . Przeszukałem internet wzdłuż i wszerz i udało mi się natrafić na niemiecką stronę a tam natrafiłem na stronę [External Link Removed for Guests] i tym oto sposobem udało mi się zmodyfikować moje radio o dodatkowe wejście AUX. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę temat rozwinąć. Być może komuś się przyda . Pozdrawiam.
! Zapoznaj się z regulaminem forum Art.4
Temat założony nie w tym dziale.
Dodatkowo już był poruszany, wystarczyło się podpiąć.
Przeniosłem.
// Wiadomość z:Dido2@

dragip

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:09
Auto: Astra gtc
Silnik: Z16XER
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#18

Nieprzeczytany post autor: dragip »

Nie wyświetlają mi się zdjęcia z pierwszego postu, czy ktoś może z tym pomóc?

Pioto1904

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 01 kwie 2014, 20:41
Imię: Piotr
Auto: Astra TwinTop
Silnik: Z19DTH
Województwo: świętokrzyskie

#19

Nieprzeczytany post autor: Pioto1904 »

Ja również proszę o odświeżenie zdjęć z pierwszego postu.

Awatar użytkownika
Lewykapy

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2014, 19:48
Auto: Opel Astra H 2005
Województwo: kujawsko-pomorskie

#20

Nieprzeczytany post autor: Lewykapy »

Podpinam się pod prośby...

Czy jest szansa na dokładną instrukcję ??

Jak ktoś z mojej okolicy jest zainteresowany zrobić instrukcję na moim radiu :) Chętnie pomogę :)

ODPOWIEDZ