Gwizdy i trzaski w głosnikach

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
tryczek147

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 10 gru 2011, 23:22
Imię: Patryk
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 60 KM
Województwo: kujawsko-pomorskie

Gwizdy i trzaski w głosnikach

#1

Nieprzeczytany post autor: tryczek147 »

Witajcie, mam problem z moim CA, na włączonym silniku słychać gwizdy, wycieraczki, awaryjne, przełączanie świateł, praktycznie wszytko. Czytałem trochę po forach żeby np. spróbować pociągnąć kabel masowy prosto do akumulatora ale to nic nie dało, dolutowałem również drucik do gniazd RCA przy radiu i połączyłem z masą radia, też nie dało efektu. Gdy podłączyłem pod te same kable, muzyka z telefonu grała bardzo dobrze (oczywiście na włączonym silniku)
Kabel zasilający jest poprowadzony lewym progiem, a RCA tunelem środkowym. Kable się nigdzie się nie stykają ani nie krzyżują
Moje radio to DIGNITY RDU-310
Wzmacniacz i głośniki Vioce Kraft'a
Kable nowe 8mm2 -Peiyingi
Samochód to OPEL ASTRA F

Czy mój problem rozwiąże jakiś filtr przeciw zakłóceniowy???, prosił bym ew. o jakiś link/ numer aukcji.
Zauważyłem ze pisk NIE rośnie wraz z obrotami silnika.
Podłączyłem inne radio(SONY) i pisk nadal występuje.

Dzięki z góry :)

Proszę o rady.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rafix6814

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 25 lip 2011, 18:13
Imię: Rafał
Auto: astra F
Silnik: 1.7 TDS ISUZU
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: 20 km od Torunia

#2

Nieprzeczytany post autor: rafix6814 »

Ja obstawiam radio jakas chińska tandeta nie wyposażona w żadne filtry pewnie do zakupu skłoniła cie niska cena, USB i obsługa kart pamięci i ma pewnie 4 x 50 :D kup normalnie radio są takie budrzetowe JVC czy kenwood i bedzie raczej wszystko dobrze. Napisze jeszcze ze kiedys tez w moje rece wpadło takie radyjko ful opcja :lol: myślę sobie założę do astry ale jak odpaliłem to było to samo co u ciebie piski gwizdy itd. Wywaliłem je i włożyłem stare radio JVC dodam ze wszystkie kable mam w jednym progu i cisza. A chinczyka podłączyłem sobie w garażu.
[External Link Removed for Guests] ... 89157.html możesz spróbować do radyjka wystarczy te 20 A
moja astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
tryczek147

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 10 gru 2011, 23:22
Imię: Patryk
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 60 KM
Województwo: kujawsko-pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: tryczek147 »

Pisałem ze podłączyłem inne radio (SONY) i pisk NADAL występuje. Zakupiłem filtr przeciwzakłóceniowy na RCA, czekam na przesyłkę (zapewne w poniedziałek listonosz zapuka).

Awatar użytkownika
tryczek147

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 10 gru 2011, 23:22
Imię: Patryk
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 60 KM
Województwo: kujawsko-pomorskie

#4

Nieprzeczytany post autor: tryczek147 »

Problem rozwiązany, pomógł filtr przeciwzakłóceniowy na kable RCA. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rafix6814

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 25 lip 2011, 18:13
Imię: Rafał
Auto: astra F
Silnik: 1.7 TDS ISUZU
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: 20 km od Torunia

#5

Nieprzeczytany post autor: rafix6814 »

Odczułeś jakaś różnice w dźwięku, ze czegoś brakuje gdzieś czytałem ze takie filtry wycinają jakieś pasmo częstotliwości, bardzo mnie to ciekawi :D
moja astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
tryczek147

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 10 gru 2011, 23:22
Imię: Patryk
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 60 KM
Województwo: kujawsko-pomorskie

#6

Nieprzeczytany post autor: tryczek147 »

Specjalnie podłączyłem filterek w bagażniku żebym mógł szybko przepiąć i porównać i prawdę mówiąc różnicy żadnej nie zauwazyłem oprócz znikniecia pisków i trzasków :) :D :D :D

frodo

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 26 paź 2008, 0:28
Imię: Err
Auto: Astra F Cabrio Bertone
Silnik: X16SZR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Biecz

#7

Nieprzeczytany post autor: frodo »

rafix6814 pisze:Odczułeś jakaś różnice w dźwięku, ze czegoś brakuje gdzieś czytałem ze takie filtry wycinają jakieś pasmo częstotliwości, bardzo mnie to ciekawi :D
z całym szacunkiem , ale na jego sprzęcie raczej różnicy nie usłyszy 8-) ,

a kable miałes ekranowane, jakiej firmy?? przewody RCA z tanich gotowych zestawów podłączeniowych są bez ekranu :shock: :P
NIGDY NIE JEŻDŻĘ BEZ RADIA!!!

Moje cabrio -> [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ