zasilanie głośnikow magnata i wydobycie mocy.

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Przemo

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 31 sty 2009, 17:19
Imię: Przemek
Auto: Astra G
Silnik: 1.7 DTI
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: zasilanie głośnikow magnata i wydobycie mocy.

#11

Nieprzeczytany post autor: Przemo »

Wygłuszenie samochodu dla 2 głośników jest totalnie bez sensu tym bardziej jak jest to magnat. Magnat nie jest dobrą firmą która produkuje sprzęt car audio. Magnata można sobie kupić żeby słuchać muzyki tak o. A nie jeżeli chcemy mieć czysty dźwięk w samochodzie. Samym radiem nigdy nie wydobędziesz maxymalnej mocy muzycznej (RMS) z głośników. Jeżeli chcesz wydobyć max musisz zaopatrzyć się w wzmacniacz. Na początek może to być zwykły 2 kanałowy wzmak jeżeli mają być podłączone tylko 2 głośniki przednie czy tam tylne. Zabawa w car audio to rzecz kosztowna, ale jeżeli wszystko będziesz robił sam i od podstaw to na koniec będziesz miał duża satysfakcję z finalnego efektu. Co do wygłuszenia to generalnie można to zrobić ale tylko wtedy jak mamy już konkretny sprzęt w samochodzie. Wiadomo że to coś da nawet przy zwykłych głośnikach ale czy opłaca się inwestować kilka stów w wygłuszenie jeżeli mamy głośniki za kilkanaście złotych?
KtO Ma oPlA TeN Ma hOpLa :D

astra94'

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:35
Imię: Dominik
Województwo: pomorskie

#12

Nieprzeczytany post autor: astra94' »

Dobra, więc radyjko przyszło - dźwięk super ale nie dam więcej niż 7-8volume bo zaczyna pukać dźwięk sie chrzani strasznie a radio minimalnie przygasa. Nie wiem co by kupić żeby lepiej działało. Chyba trzeba będzie zainwestować i kupić wzmacniacz i może jakieś głośniczki większe troche i niskotonowe bo mam z tyłu 13cali tylko. Jakie byłyby tego koszta? wzmacniacz na to 2 czy 4 kanałowy?

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#13

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Coś jest w takim razie nie tak. Jak Ci radio przygasa to niedobrze. Nie masz jakiegoś drugiego auta by sprawdzić czy tam gra w porządku? Wzmacniacz pod te głośniki raczej potrzebny nie będzie.

astra94'

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:35
Imię: Dominik
Województwo: pomorskie

#14

Nieprzeczytany post autor: astra94' »

hmm wiesz co no niby mam ale teraz tak myśle sobie czy:
a) nie było to spowodowane mrozem
b) nie przygasał tylko tak hmm drgało podświetlenie minimalnie myśle że zrozumiecie mniej więcej chociaż o co mi chodzi.


A no i pytanie czy wiecie jakie astra f hb miała w klapie tylnej montowane głośniki - 13cali chyba z tego co wiem ale nie wiem ile w rms miały. Jakby ktoś wiedział to bardzo prosze bo może je też sobie wymienie z czasem na ciut lepsze

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#15

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

No 13 cali jakby miały to nie wiem czy je radio by pociagło :mrgreen:

13cm mają i watów coś 10-15. I nie są montowane w klapie tylko przykręcone w plastikach :P

astra94'

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:35
Imię: Dominik
Województwo: pomorskie

#16

Nieprzeczytany post autor: astra94' »

przy klapie, waże że wiedziałeś o co chodzi:) a cale tak sie wzięły zamiast cm bo w felgach na lato teraz siedze :D dobra a jakieś konkrety jak to jest?

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#17

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Jak to jest? Jest to tak że robi się głośniki z przodu i hula. Z tyłu to niepotrzebna inwestycja, w szczególności że to 13cm i to w takim miejscu że jakie by nie były to i tak będą sobie "pukać" tylko .

Mi podświetlenie na radiu nie przygasa. No chyba że dam już na full to na zgaszonym aucie to wtedy troszke. Ale co sie dziwić jak taki pobór :D . Ile masz regulacji w pionku ? W pionierach którymi sie bawiłem jest 40-50 wiec jeśli przy 7-8 Ci harcholi i przygasa to coś jest nie tak.

astra94'

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:35
Imię: Dominik
Województwo: pomorskie

#18

Nieprzeczytany post autor: astra94' »

później sprawdze i sie odezwe bo teraz mam inny problem w związku z odpowietrzeniem hamulców

astra94'

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:35
Imię: Dominik
Województwo: pomorskie

#19

Nieprzeczytany post autor: astra94' »

Mam pytanie. Nie wiem jaki kupić wzmacniacz bo w radiu mam wyjście na 4 kanały i chce zmienić głośniki z tyłu na na niskotonowe boschmanna 90w RMS jeden 13cm. Nie wiem czy wziąść 2 czy 4 kanałowy wzmacniacz. Z przodu magnaty mają 2x 50w rms z czego radio podaje 2x 27w rms . Nie wiem czy wzmacniaczem zasilić 4 czy 2(tylne) głośniki.



Znalazłem coś takiego(chyba nie chińczyk ale to mi się wydaje jakaś stara firma cholera wie skąd) [External Link Removed for Guests] ... 28114.html Proszę napisać czy da mi to rade 4x 50 w rms cena BARDZO atrakcyjna tylko jak się ma do tego sprzętu.

KRIS DENT

Astro-maniak
Posty: 770
Rejestracja: 26 sie 2007, 1:47
Imię: Krzysiek
Auto: Astra F Sport,Vectra B Sport
Silnik: X16SZR,X18XE
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: KRIS DENT »

kolego daj sobie spokój z tym tyłem....nic nie zyskasz wzmacniając dźwięk tak małych głośniczków po po przez wzmacniacz a tylko zacznie charczeć i plastikowy dźwięk się zrobi...
Jeżeli chcesz w miarę tanim kosztem robić CA to wzmak 2kanałowy wystarczy(lepiej używany markowy jakiejś lepszej klasy niżeli nowe chińskie badziewie...) ewentualna wymiana głośników przednich (najlepiej na jakiś zestaw odseparowany ze wzrotnicami,żadne 2 lub 3 drożne współosiówki),wygłuszenie drzwi i dobre zestrojenie radia ze wzmakiem a już efekt będzie o wiele lepszy.Po takich zabiegach już powinieneś usłyszeć trochę basu na przodzie...chyba że planujesz rozbudowę o jakiegoś suba to wtedy 4 kanałowy bo drugą parę wyjść zmostkujesz sobie pod bass...
KRIS DENT NYSA

ODPOWIEDZ