zasilanie głośnikow magnata i wydobycie mocy.

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
astra94'

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:35
Imię: Dominik
Województwo: pomorskie

zasilanie głośnikow magnata i wydobycie mocy.

#1

Nieprzeczytany post autor: astra94' »

Witam, w swoim aucie mam 2x głośniki z tyłu w bagazniku montowane seryjnie w oplu astrze f HB + na przodzie w drzwi założyłem 2x magnata 50w rms teraz i grają komicznie śmiesznie nic mocy pukają jak głośniki manty komputerowe 20w . Jest tak na 100% za sprawą radia bo mam voicekrafta za 80-100zł nowe takie stoi. Radyjko lipa, wiadomo. Zacząłem sie rozglądać za radiem lepszych firm 4x50w z mosfetem. Czy to rozwiązanie powinno wydobyć max. moc z głośników i powinno już coś zagrać czy nadal lipa i przydałby się wzmacniacz jakiś? Chciałbym to zrobić możliwie najtaniej po kosztach jak się tylko da dlatego pytam. głośniki o których mowa to średniotonówki. pozdrawiam !

Awatar użytkownika
rafix6814

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 25 lip 2011, 18:13
Imię: Rafał
Auto: astra F
Silnik: 1.7 TDS ISUZU
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: 20 km od Torunia

#2

Nieprzeczytany post autor: rafix6814 »

Jak kupisz jakies "firmowe radio" to napewno bedzie lepiej, ale i tak cudów nie oczekuj ;)
moja astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#3

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

astra94' pisze:Chciałbym to zrobić możliwie najtaniej po kosztach jak się tylko da dlatego pytam.
Z takim podejściem to naprawde można wiele oczekiwać.

Jak Kolega wyżej pisał zmień radio na jakieś orginalne. Nie wiem jakiego VK tam masz więc nie powiem jaka będzie poprawa. Ale być powinna. I nie oczekuj od tych magnatów też cudów. Pozatym ich model też mógłbyś podać. Najlepiej jakby Ci jakiś kumpel pożyczył radio byś mógł sprawdzić jaka jest różnica.

astra94'

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:35
Imię: Dominik
Województwo: pomorskie

#4

Nieprzeczytany post autor: astra94' »

radio i tak mam do wymiany, jest rozwalone mp3 nie czyta. Kupie sobie jakieś i zobaczymy. Nie oczekuje cudów raczej chciałem uzyskać dobry efekt akustyczny , przestrzenne brzmienie i jako taki bass . Magnat c162 model

mixon

Astro-maniak
Posty: 683
Rejestracja: 12 maja 2011, 21:27
Auto: ..
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: mixon »

Jeśli chcesz mieć dobry dźwięk i pełniejszy bass, to wypadałoby wygłuszyć auto. Drzwi,klapa bagażnika,bagażnik i nadkola.
Ja wygłuszyłem tylko klapę(za zimno na resztę) i już słyszę poprawę. Dźwięk cieplejszy i bass znacznie lepszy, do tego klapa mi tak nie lata i nie wpada w rezonans
Moje życie to te krótkie chwile na trasie,
nic innego się nie liczy.
Przez te 10 sekund albo i mniej...
jestem wolny.

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#6

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Nie przesadzajmy z tym wygłuszeniem. Wygłusza się tam gdzie są głośniki. Skoro są w drzwiach to proponuje zacząć od drzwi. Ale jako że Kolega nie dysponuje dużym budżetem to narazie radio plus te współosiówki muszą wystarczyć.

astra94'

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:35
Imię: Dominik
Województwo: pomorskie

#7

Nieprzeczytany post autor: astra94' »

obecne radio to voicekraft 8612 . Tragedia na tym jest. Radia mam do wyboru takie: pioneer deh-1900r , keh-p6010r oraz LG LAC M3600R . Które wybrać? Patrzyłem na vk moje to ma 4x45w niby tak więc nie wiem czy będzie poprawa jak kupie któreś z w/w sprzętów. Lekka napewno bo jedna sama firma robi swoje widać jakość od razu inną. Troche sie przeliczyłem z efektem końcowym niestety ale chociaż może lekko go uratuje.

astra94'

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:35
Imię: Dominik
Województwo: pomorskie

#8

Nieprzeczytany post autor: astra94' »

zakupiłem radio Pioneera DEH-P3500MP . Powiedzcie czy teraz dźwięk powinien być lepszy? Czy powinienem do tego jakiegoś wzmaka dokupić?

Awatar użytkownika
rafix6814

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 25 lip 2011, 18:13
Imię: Rafał
Auto: astra F
Silnik: 1.7 TDS ISUZU
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: 20 km od Torunia

#9

Nieprzeczytany post autor: rafix6814 »

Zamontuj w aucie i będziesz wiedział, nikt ci nie odpowie z góry na twoje pytanie.
moja astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

astra94'

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:35
Imię: Dominik
Województwo: pomorskie

#10

Nieprzeczytany post autor: astra94' »

tak zrobie, radio dotrze do mnie w piątek / poniedziałek to od razu się odezwe. dziękI:)

ODPOWIEDZ