rado 4x 45W jakie głośniki?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
viciaxtreme

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 07 sty 2012, 11:54
Imię: Łukasz
Auto: Opel astra 94r. Cabrio
Silnik: 1.6 pb 8v
Województwo: dolnośląskie

rado 4x 45W jakie głośniki?

#1

Nieprzeczytany post autor: viciaxtreme »

witam, tak jak w temacie do radyjka pioneer 4x 45w jakie mogę podłączyć głośniczki żeby ładnie grały? mam astre F cabrio
aktualnie mam jakieś charczące a jak podkręce volume to wyświetlacz radia przygasa lekko

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#2

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

A może tak byś sie pofatygował i palnął jakąś cene którą jesteś w stanie wydać? Pozatym takich tematów tutaj sie przewineło troche . Wystarczy poszukać.

frodo

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 26 paź 2008, 0:28
Imię: Err
Auto: Astra F Cabrio Bertone
Silnik: X16SZR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Biecz

#3

Nieprzeczytany post autor: frodo »

viciaxtreme pisze:witam, tak jak w temacie do radyjka pioneer 4x 45w jakie mogę podłączyć głośniczki żeby ładnie grały? mam astre F cabrio
aktualnie mam jakieś charczące a jak podkręce volume to wyświetlacz radia przygasa lekko


Witam kolege, tez mam śmigam w cabrio :). co do nagłośnienia cabriolota to jednak trzeba trosszke, nie wiem jakie masz oczekiwania i ile pieniędzy bo moja kryształowa kula zamarzla..... określ sie to coś sie podpowie ;) . Ile masz kasiury, muzyka jakiej słuchasz...

Pod samym radiem szału nie będzie. A im lepsze głośniki tym bardziej wymagające mocowo-> taka sprawa.
NIGDY NIE JEŻDŻĘ BEZ RADIA!!!

Moje cabrio -> [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Darco16v

Astro-maniak
Posty: 450
Rejestracja: 17 lip 2011, 16:19
Imię: Darek
Auto: Tigra-A,Celica2ZZ-GE
Silnik: 2.0 16V/1.8 VVTL-i
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań/Berlin

#4

Nieprzeczytany post autor: Darco16v »

Ja mam pod radiem 4x45watt ( pioneer DEH 9300 DSP) głośniki przód pioneer 16,5mm srednicy. Zestaw współosoiwy z tweeterem i zwrotnica a tył JBL. Jednak to nie w astrze ale gra rewelacyjnie zwłaszcza jak procesor dźwieku włączony. Nie wyobrażam sobie innego sprzętu jak bez DSP
Podłubane 1.8 ,tigra z wyposażeniem ponadfabrycznym ;)

deejwid

Astro-maniak
Posty: 156
Rejestracja: 11 kwie 2011, 18:18
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra F HB `96r
Silnik: X16SZR 1.6 8v 75km
Lokalizacja: TBU TKA

#5

Nieprzeczytany post autor: deejwid »

Witam podepnę się do tematu. Również szukam jakichś głośniczków 165mm (w drzwi). Moje radio to Sony CDX-GT24
- [External Link Removed for Guests] ... nicalSpecs

Jest ono bez wyjścia na wzmacniacz, więc szukam głośników które pod samym radyjkiem będą grać dobrze. Mój budżet to około 250zł. Mam jeszcze trochę więc za resztę kupię maty i dystanse mdf. Muzyka jakiej słucham to klubowa więc basik będzie wskazany :)


Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#6

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Pod radio to Helixy Dark Blue 6.2 lub ewentualnie PowerBassy s-6c . W tej cenie nie powinno być problemów. Możesz zawsze lekko używanych poszukać, może by sie trafiły u-dimensiony el comp 6 :) . Albo hertze DSK .

Z osobistych doznań brałbym Helixy lub jakby sie trafiły to el compy .

deejwid

Astro-maniak
Posty: 156
Rejestracja: 11 kwie 2011, 18:18
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra F HB `96r
Silnik: X16SZR 1.6 8v 75km
Lokalizacja: TBU TKA

#7

Nieprzeczytany post autor: deejwid »

Myślałem jeszcze żeby od razu tył zrobić ale wtedy na przód musiałbym kupić Hertz DCX 165 i na tył też coś tańszego. Więc chyba z tyłem póki co się wstrzymam i zrobię sam przód a na tył dozbieram i też kupię coś lepszego.


Ile mat wchodzi średnio na jedne drzwi ? Mata o wymiarach 25cm na 50cm. Muszę coś łączyć ? (kiedyś na zdjęciu widziałem jak ktos łączył blachy płaskownikami - w jakim celu, nie wiem)..

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#8

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

deejwid pisze:Ile mat wchodzi średnio na jedne drzwi ? Mata o wymiarach 25cm na 50cm. Muszę coś łączyć ? (kiedyś na zdjęciu widziałem jak ktos łączył blachy płaskownikami - w jakim celu, nie wiem)..

Chyba miałem tej samej wielkości mate to w wersji 3 drzwiowej wyszło mi 9-10 mat na drzwi. A płaskowniki sie daje by wzmocnić konstrukcje i by miała do czego sie mata przykleić.
deejwid pisze:Myślałem jeszcze żeby od razu tył zrobić ale wtedy na przód musiałbym kupić Hertz DCX 165 i na tył też coś tańszego. Więc chyba z tyłem póki co się wstrzymam i zrobię sam przód a na tył dozbieram i też kupię coś lepszego.
Tył czyli że drugi zestaw czy jakiś subik dla uzupełnienia pasma?

deejwid

Astro-maniak
Posty: 156
Rejestracja: 11 kwie 2011, 18:18
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra F HB `96r
Silnik: X16SZR 1.6 8v 75km
Lokalizacja: TBU TKA

#9

Nieprzeczytany post autor: deejwid »

10 mat na drzwi :? kurcze myślałem że z 5 starczy a tu jednak nie...

Tzn. 2gi zestaw głośników 130mm albo wyciąć w półce i dać 6x9 lub dorobić w radiu RCA i dać jakąś skrzynkę ale sam nie wiem jak takie dorabiane RCA się sprawuje :roll:

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#10

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Kup sobie lepiej jakiegoś małego suba. Tylko nie jakąś buczącą tube VK czy inny wynalazek.

Jesli ma mało zajmować i przyjemnie uzupełniać pasmo to chyba polowałbym na Hertza es200. Ewentualnie łatwiej dostępne, ale większe es250 (za 250zł można używke wyrwać) .
deejwid pisze:10 mat na drzwi :? kurcze myślałem że z 5 starczy a tu jednak nie...
No 5 to można najwyżej jedną część drzwi okleić. No a komore trzeba zrobić dla głośniczka nie? :D No chyba że masz 4 drzwi to wtedy może 8 na drzwi starczy, wkońcu mniejsze są.

ODPOWIEDZ