rado 4x 45W jakie głośniki?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
deejwid

Astro-maniak
Posty: 156
Rejestracja: 11 kwie 2011, 18:18
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra F HB `96r
Silnik: X16SZR 1.6 8v 75km
Lokalizacja: TBU TKA

Re: rado 4x 45W jakie głośniki?

#31

Nieprzeczytany post autor: deejwid »

Dzięki za odpowiedź :)

Wolę o wszystko pytać niż później sobie spalić radio czy głośniki :P (już kiedyś tak majstrowałem przy radiu na kasety i poszło w ... niepamięć)

Patrząc z wyprzedzeniem:
1. Czy jak kupię te kable 1.5mm to będę mógł to podłączyć wszystko pod wzmacniacz który (kiedyś tam) będzie ?
2. Tweeterów nie podłącza się pod wzmacniacz ?

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#32

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

deejwid pisze:1. Czy jak kupię te kable 1.5mm to będę mógł to podłączyć wszystko pod wzmacniacz który (kiedyś tam) będzie ?
2. Tweeterów nie podłącza się pod wzmacniacz ?
Ad.1. Tak. Byle były dobrej jakości i będzie chulać

Ad.2. Kable zasilające głośniki zawsze podpinasz do zwrotnicy, nie ważne czy z wzmacniacza czy radia. Ona sobie już rozdzieli sygnał.

Awatar użytkownika
viciaxtreme

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 07 sty 2012, 11:54
Imię: Łukasz
Auto: Opel astra 94r. Cabrio
Silnik: 1.6 pb 8v
Województwo: dolnośląskie

#33

Nieprzeczytany post autor: viciaxtreme »

witam
widzę,że temat się troszke rozhulał pod moją nieobecność :D
kombinacje z tym graniem widze... zastanawiam sie czy oryginalne glosniki z oryginalnymi dystansami bez zadnych mat nie graly dobrze...
wydaje mi sie ze jak bylo wszystko oryginal to nie gralo moze jakos mega glosno(ja tam gluchy nie jestem :D) ale pewnie nie charczało nic ani nie dzwonilo,być może się myle,niewiem bo niemialem oryginalnego grania u siebie... Myślałem nad tym by właśnie oryginalne zastosować na przód, na tyle obecnie mam 2 glosniki wymontowane z jakichs kolumn 8 ohmowe,połączone rownolegle by dawaly 4 ohmy i jakos to gra w miare, jak podkrece to tylko slysze jak drzwi,dzwonią a na zewnatrz lusterka(no mam montowane glosniki na sztywno do drzwi bez dystansow...) a i jescze taki patent,nie mozna by zastosować do wygłuszenia np wytłoczki od jajek? podobno ma wlasciwosci tlumiace <nie mowie o tych na 10 jaj> ;D wielkich wymagan jakichś niemam co do grania w aucie,byle zagluszalo świsty powietrza i warkot silnika :D slucham roznej muzyki: metal,rap,techno byle nie chłamu z radia :P

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/glosniki-opel-astra-vectra-omega-vivaro-zafira-i2072658554.html
myslalem ewentualnie nad takim zestawem

Darco16v

Astro-maniak
Posty: 450
Rejestracja: 17 lip 2011, 16:19
Imię: Darek
Auto: Tigra-A,Celica2ZZ-GE
Silnik: 2.0 16V/1.8 VVTL-i
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań/Berlin

#34

Nieprzeczytany post autor: Darco16v »

Dobrze wygłusza taśma izolacji akustycznej firmy KNAUF
Podłubane 1.8 ,tigra z wyposażeniem ponadfabrycznym ;)

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#35

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

viciaxtreme pisze:a i jescze taki patent,nie mozna by zastosować do wygłuszenia np wytłoczki od jajek? podobno ma wlasciwosci tlumiace <nie mowie o tych na 10 jaj
No teraz to sie uśmiałem na maksa :lol: :lol: :lol:

Zamiast tych pionków wolałbym już zestaw GMS odseparowany, cena podobna, albo znaleść używane modele głośników wymieniane już zresztą w tym temacie. Na początek możesz sobie je osadzić na dystansach, no a z czasem możesz wygłuszyć, jak to zrobisz bollem to w 120zł się zamkniesz z wysyłką.

ODPOWIEDZ