rado 4x 45W jakie głośniki?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
deejwid

Astro-maniak
Posty: 156
Rejestracja: 11 kwie 2011, 18:18
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra F HB `96r
Silnik: X16SZR 1.6 8v 75km
Lokalizacja: TBU TKA

Re: rado 4x 45W jakie głośniki?

#11

Nieprzeczytany post autor: deejwid »

Tak mam 5 dw. więc będzie potrzebne około 16 mat.

No a z tym subem to raczej odpada cena około 250-300zł i do tego jakiś wzmacniacz więc minimum 400zł na sam tył. Do tego radio nie ma RCA. Myślę że póki co można zrobić w miarę dobre audio pod same radio żeby ładnie grało a w przyszłości kupić lepsze radyjko i wtedy kombinować ze wzmakiem i subem. Więc może lepiej jakieś głośniczki 130mm albo 6x9 w półkę...

Chodź jak ma półka skakać po bagażniku przez te 6x9 to już lepiej 130mm kupić dobre, sam nie wiem :roll:

frodo

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 26 paź 2008, 0:28
Imię: Err
Auto: Astra F Cabrio Bertone
Silnik: X16SZR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Biecz

#12

Nieprzeczytany post autor: frodo »

jak masz 400 zł. to zrób tak:
kup maty - miękkie bolla ,środek drzwi możesz zrobic dekarką
wymień kable z seryjnych na głośnikowe 1.5mm OFC
kup głośniki 16,5 na przód, albo jakiś hit forumowy GMS 960 XT Plus TW 25c albo ,HSK DSK , albo Helix Dark Blue, nie wiem co tam jeszcze Ci polecą, zależy czego słuchasz. hertze mają np. świetną średnicę.
NIGDY NIE JEŻDŻĘ BEZ RADIA!!!

Moje cabrio -> [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#13

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

deejwid pisze:Więc może lepiej jakieś głośniczki 130mm albo 6x9 w półkę...

Chodź jak ma półka skakać po bagażniku przez te 6x9 to już lepiej 130mm kupić dobre, sam nie wiem :roll:
Nie montuje sie głośników z tyłu, a już w szczególności w półke. Zrób ten przód dobrze i uwierz że powinno Ci starczyć. A jak będzie mało to wtedy sie zastanowisz, nad subem.

deejwid

Astro-maniak
Posty: 156
Rejestracja: 11 kwie 2011, 18:18
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra F HB `96r
Silnik: X16SZR 1.6 8v 75km
Lokalizacja: TBU TKA

#14

Nieprzeczytany post autor: deejwid »

Więc tak po kolei:
1.dystanse - wiadomo MDF
2.maty - macie na myśli takie ? Obrazek
3.głośniki - z tych co podawaliście chyba najbardziej jestem za Helixami Dark Blue 6.2 [External Link Removed for Guests]
4.kable - aktualnie mam oryginalne (jeszcze oplowskie) w sumie można je zmienić jeśli to ma coś poprawić :) w zestawie z głośnikami są jakieś czy potraficie ocenić czy to 1.5mm OFC czy trzeba będzie takie dokupić ?
frodo pisze:środek drzwi możesz zrobic dekarką
tzn ?
frodo pisze:zależy czego słuchasz
przeważnie muzyka klubowa więc jako taki basik wskazany :)
ilek8822 pisze:Zrób ten przód dobrze i uwierz że powinno Ci starczyć. A jak będzie mało to wtedy sie zastanowisz, nad subem.
racja może najpierw zrobić dobrze sam przód a później dozbierać na sub i kupić lepsze radyjko z RCA i jakimś USB ;)


Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam :)

EDIT: link do maty poprawiony...

frodo

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 26 paź 2008, 0:28
Imię: Err
Auto: Astra F Cabrio Bertone
Silnik: X16SZR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Biecz

#15

Nieprzeczytany post autor: frodo »

Co do ostatecznego wyboru głośników, wiadomo, lepiej jakbys je usłyszał u kogosc no ale Helix to dobry wybór w tym przypadku.
Jeżeli chcesz doinwestowac w wygłuszenie dzrzwi to maty STP albo GMS ,hmm ale one są drogie, dlatego napisałem "drzwi wewnątrz dekarką" i dziurki technologiczne pozatykac ,czyli taśmą dekarską soudala na przykład, a co do zewnątrz to co najmniej bolla - maty miękkie, nie standard bo pękają , i nie app - moja opinia czystko empiryczna. Tam gdzie masz duże otwory dajesz kawałki cienkiej blachy i nitujesz, poźniej oklejasz - musi byc sztywno - bo widziałem takie pytanie.
Na dekarkę możesz dodatkow nakleic wewnątrz drzwi , piankę do paneli - potrafi zdziałac cuda a roboty tyle co nic i koszt tez nie duzy ;) .
NIGDY NIE JEŻDŻĘ BEZ RADIA!!!

Moje cabrio -> [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

frodo

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 26 paź 2008, 0:28
Imię: Err
Auto: Astra F Cabrio Bertone
Silnik: X16SZR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Biecz

#16

Nieprzeczytany post autor: frodo »

A i zapomnij o tych głośnikach na tył, podstawą dobrej sceny jest ich brak. Nie rozmyślaj już nad tym. Zrobisz przód , poźniej i tył - przetwornik niskotonowy . A jak "zachorujesz" :) to później już tylko będziesz wymieniał i wymieniał klocki :D
NIGDY NIE JEŻDŻĘ BEZ RADIA!!!

Moje cabrio -> [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

deejwid

Astro-maniak
Posty: 156
Rejestracja: 11 kwie 2011, 18:18
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra F HB `96r
Silnik: X16SZR 1.6 8v 75km
Lokalizacja: TBU TKA

#17

Nieprzeczytany post autor: deejwid »

frodo pisze:Jeżeli chcesz doinwestowac w wygłuszenie dzrzwi to maty STP albo GMS ,hmm ale one są drogie, dlatego napisałem "drzwi wewnątrz dekarką" i dziurki technologiczne pozatykac ,czyli taśmą dekarską soudala na przykład, a co do zewnątrz to co najmniej bolla - maty miękkie, nie standard bo pękają , i nie app - moja opinia czystko empiryczna. Tam gdzie masz duże otwory dajesz kawałki cienkiej blachy i nitujesz, poźniej oklejasz - musi byc sztywno - bo widziałem takie pytanie.
I nadal nie czaję :roll:
Tą matę którą wysłałem w zdjęciu wyżej to najzwyklejsza BOLL 5zł za sztukę a więc wyjdzie około 100zł za wygłuszenie 2 drzwi. Czyli taka się nadaje ? Te STP czy GMS są drogie. Wyszłoby około 250zł za samo wyciszenie - raczej odpadają.

drzwi wewnątrz - chodzi Ci o to co jest tak jakby za głośnikiem tu za magnesem ?
drzwi zewnątrz - chodzi o tą blachę co jest na równo dystansu ?

Z tego co widzę w poradnikach wszystko oklejają matami, nic nie jest taśmą dekarską oklejane.

"kawałki cienkiej blachy" -chodzi ci o blachę w kształcie tego otworu czy o zwykły płaskownik aby połączyć dwie blachy i żeby mata miała się na czym przykleić


Wiem niektóre pytania głupie ale nigdy nie wygłuszałem drzwi więc nie ma się co dziwić :P

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#18

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

deejwid pisze:I nadal nie czaję :roll:
Tą matę którą wysłałem w zdjęciu wyżej to najzwyklejsza BOLL 5zł za sztukę a więc wyjdzie około 100zł za wygłuszenie 2 drzwi. Czyli taka się nadaje ? Te STP czy GMS są drogie. Wyszłoby około 250zł za samo wyciszenie - raczej odpadają.
Najtańsza opcja z markowych to Dynamat i kosztuje ona 300zł za dwoje drzwi. Jeśli maniakiem nie jesteś to wygłusz bollem. Ja u siebie nim wygłuszyłem i jakoś nie czułem mega różnicy. No może po części dlatego że sub robił swoje :P . U mnie w temacie na pierwszej stronie masz jak wygłuszyłem drzwi bollem. Jak sie przypatrzysz to widać płaskowniki tam gdzie jest dziura. niektórzy mówią ze boll pęka, sretetete. Ponad dwa lata jeździło u mnie i dalej jeździ i jakoś wszystko całe, cud?
deejwid pisze:drzwi wewnątrz - chodzi Ci o to co jest tak jakby za głośnikiem tu za magnesem ?
drzwi zewnątrz - chodzi o tą blachę co jest na równo dystansu ?
Wygłusza sie całą powierzchnie drzwi weznątrz jak i wewnątrz. Zresztą obczaj sobie zdjecie.

deejwid

Astro-maniak
Posty: 156
Rejestracja: 11 kwie 2011, 18:18
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra F HB `96r
Silnik: X16SZR 1.6 8v 75km
Lokalizacja: TBU TKA

#19

Nieprzeczytany post autor: deejwid »

No ok. Na aukcji pisze że ten BOLL samoprzylepny. Trzeba maty trochę podgrzać ? Jeśli tak to przed czy po przyklejeniu ? Opalarki nie mam jedynie suszarka :D

Te płaskowniki na czym dawałeś ? Nitami czy jakieś małe śrubki ?

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#20

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Płaskowniki na nity .

A do Bolla Kolego to bez opalarki i rękawic, by sie nie poparzyć sie nie obejdzie. Niestety. Jak przykleisz o tak o, to ja wtedy sie dziwił nie będe jak będzie pękać, odpadać czy co tam jeszcze.

Trzymasz mate na kolanach np i ją nagrzewasz, jak sie zrobi w miare elastyczna to zaczynasz ją przyklejać nagrzewając i mocno przyciskając do blachy. Można sie poparzyć więc rękawice mniej :P

ODPOWIEDZ