Nie działające radio bez zapłonu:( POMOCY!!!

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
Adix45

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2012, 18:49
Imię: Adrian
Auto: Opel Astra F 93r.
Silnik: 1.6 8V 75KM
Województwo: wielkopolskie

Nie działające radio bez zapłonu:( POMOCY!!!

#1

Nieprzeczytany post autor: Adix45 »

Witam mam taki problem który mi bardzo przeszkadza, zakupiłem se Opla Astrę F 93r. Hatchback. Miałem zamiar na początek wymienić radio stare od Blaupunkta na jakieś inne, kupiłem radio i zabrałem się do roboty. Po całej wymianie okazało się że nowe radio nie można uruchomić bez zapłonu lecz radio potrafi wypluwać i wciągać płytę dziwne, a w starym można było i to nawet bez kluczyka uruchomić:(. Zacząłem przekładać wszystkie piny od zasilania w kostce od radia lecz nie przyniosło żadnego efektu:(...

Jeżeli ktoś też miał taki problem lub wie jak to zrobić to proszę o POMOC :? inaczej czeka mnie wizyta u elektryka:(
Chciałbym od was konkretnych odpowiedzi. PROSZĘ:(

grzegrz

ex-Staff
Posty: 1422
Rejestracja: 07 wrz 2011, 23:40
Imię: Grzesiek
Auto: Inne
Silnik: Inny
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Ziębice

#2

Nieprzeczytany post autor: grzegrz »

Rzecz prosta, ale musisz mieć miernik napięcia. Wyciągasz radio, bierzesz kostkę elektryczną ISO (są 2, elektryczna i do głośników) i musisz zmostkować stałe +12V (do pamięci radia) z pinem +12V po stacyjce w kostce (oczywiście wcześniej trzeba rozciąć kabelek +12V po stacyjce i go zaizolować). Przyda się na pewno miernik, żeby pinów nie pomylić. Poniżej mniej więcej poglądowe rysunki....

PRZED
[External Link Removed for Guests]

PO
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
JEMI

Zbanowany
Posty: 709
Rejestracja: 20 sty 2012, 19:46
Imię: MARCIN
Auto: Gx2
Silnik: x18xe1 oraz z18xe
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: JEMI »

jeszcze tylko napisz jakie radio
bo to tez ma znaczenie
NIE PUSZCZONE BĄKI UNOSZĄ SIĘ DO MÓZGU
STĄD BIORĄ SIĘ POSRANE POMYSŁY

Awatar użytkownika
Adix45

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2012, 18:49
Imię: Adrian
Auto: Opel Astra F 93r.
Silnik: 1.6 8V 75KM
Województwo: wielkopolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Adix45 »

Ok dzięki dobra biorę się do roboty oby zadziałało :? heh :P

grzegrz

ex-Staff
Posty: 1422
Rejestracja: 07 wrz 2011, 23:40
Imię: Grzesiek
Auto: Inne
Silnik: Inny
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Ziębice

#5

Nieprzeczytany post autor: grzegrz »

i jak efekty?

Awatar użytkownika
zezol

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2012, 16:53
Imię: Piotrek
Auto: Astra F HB 99'
Silnik: 1.6 X16SZR
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Boguchwała

#6

Nieprzeczytany post autor: zezol »

Witam.
Miałem podobny problem. Zacznę do tego, że w Astrze nie było fabrycznie radia ale były głośniki. Problemy miałem już od głośników bo lewy nie działał. Po zdjęciu tapicerki okazało się, że kostka przy głośniku nie łączyła. Podpiąłem w końcu radio Pioneer MVH-1400UB ale okazało się, że po wyjęciu kluczyka gubi ustawienia. Jak przeczytałem na [External Link Removed for Guests], w Oplach jest odwrotnie z kablami. Po zmianie w ISO od radia żółtego na czerwony trzyma pamięć. No ale zachciało mi się aby móc włączać radio bez kluczyka. Przy próbie jak wyżej (post @grzegorza), nie nałożyłem osłonki i poszło zwarcie kabla 4 i 7 czyli stacyjki i akumulatora.
Nie działa ani radio ani wyświetlacz TID. Pytanie teraz który bezpiecznik poszedł?

Pozdrawiam

Aktualizacja:
Wystarczyło sprawdzić w Google: [External Link Removed for Guests]
Bezpiecznik numer 24 ładnie się sfajczył.

Mimo wszystko, kwestia radia bez kluczyka pozostaje otwarta. Podpinałem tak jak wyżej, z akumulatora pod obydwa kable od radia i mogłem włączyć radio tylko ręcznie ale już nie z zapłonu. No ale przecież nie o to chodzi.

Awatar użytkownika
zezol

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2012, 16:53
Imię: Piotrek
Auto: Astra F HB 99'
Silnik: 1.6 X16SZR
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Boguchwała

#7

Nieprzeczytany post autor: zezol »

Wystarczyło sprawdzić w Google: [External Link Removed for Guests]
Bezpiecznik numer 24 ładnie się sfajczył.

Mimo wszystko, kwestia radia bez kluczyka pozostaje otwarta. Podpinałem tak jak wyżej, z akumulatora pod obydwa kable od radia i mogłem włączyć radio tylko ręcznie ale już nie z zapłonu. No ale przecież nie o to chodzi.

Awatar użytkownika
M!chael

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2011, 23:45
Imię: Michał
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1386
Województwo: zachodniopomorskie

#8

Nieprzeczytany post autor: M!chael »

Ja właśnie mam problem z zapisywaniem ustawień radia. Po wył. zapłonu gubi mi wszystkie ustawienia. I mimo że przeczytałem te posty to nadal nie wiem co mam zrobić żeby te ustawienia zostały zapisywane. Kabel prądowy zmasować z pamięcią dobrze rozumiem?

Awatar użytkownika
wacek

Astro-maniak
Posty: 1024
Rejestracja: 13 sty 2011, 15:38
Imię: Sebastian
Auto: OMEGA B FL
Silnik: Y32SE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#9

Nieprzeczytany post autor: wacek »

Źle :P Zamieniasz miejscami kabel stałe +12V z kablem +12V kiedy stacyjka jest włączona. Większość przejściówek do radia ma nawet możliwość zamiany tych kabli miejscami :D Poprzez takie wtyczki gdzieś na połowie długości kabla na przejściówce.
Kiedyś samochody były projektowane przez inżynierów, a dziś... przez księgowych
Piszesz na GG pierwszy raz do mnie to się przedstaw nickiem i jakiego forum jesteś, unikniemy w ten sposób nieporozumień

Robak

Astro-maniak
Posty: 639
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:32
Imię: Adrian
Auto: Vauxhall Insignia
Silnik: A20DTH
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Płock/UK
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Robak »

Jeżeli kostka ISO to masz najprawdopodobniej wszedzie tak jest ze zolty i czerwony poprostu jeden i drugi kabel na pol przeciac i czerwony z zoltym i ten drugi tak samo czerwony z zoltym i Ci pamiec trzyma :)

ODPOWIEDZ