CD 30 i tuba basowa ?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
sagem62

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2015, 23:46
Auto: astra 2007
Województwo: Zagranica - UE

Re: CD 30 i tuba basowa ?

#11

Nieprzeczytany post autor: sagem62 »

Witam , podpinam się pod temat posiadam astre 07r radyjko cd30 mp3 dział dobrze , pytanie chce podłączyć wzmacniacz ( wiem ze niema wyjścia na wzmacniacz ) ale wystarczy podać sygnał na wzmacniacz aby grało, podłączam pod wyjście głośników i nic cisza wzmacniacz włączony i nie gra podaje inny sygnał np z telefonu gra z radia nie gra o co chodzi , może ktoś pomóc mi ?? tylko proszę nie mówić kup adapter nie chcę rozpinać radia nie posiadam kodu do radia , proszę o szybką pomoc

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Dobrze podpinasz z tych głośników (+/-) ?

Radio możesz odpinać i podpinać do znudzenia. Jest logowane do auta a nie na kod jak w starszych oplach.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

adam3220

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 26 sty 2015, 19:31
Imię: Adam
Auto: Astra F
Silnik: X16XEL
Województwo: świętokrzyskie

#13

Nieprzeczytany post autor: adam3220 »

Ja nie stosowałem żadnych konwerterów ,podpiąłem do subwoofera kable prosto z głośników i tuba dudni .Wzbudzenie wpięte do kabla sterującego anteną . Oczywiście w tubie jest wysokie wejście wzmacniacza lecz tam podpięte kable dawały dźwięk makabryczny .

Awatar użytkownika
sagem62

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2015, 23:46
Auto: astra 2007
Województwo: Zagranica - UE

#14

Nieprzeczytany post autor: sagem62 »

dobrze podpinam , wzmacniacz nie posiada wysokiego wejścia , ale podając z innego źródła to działa , zaobserwowałem ze podpinając tylko przewód + sygnału do głośnika to tuba stuka , pyka i tyle , proszę o pomoc

certino

Astro-maniak
Posty: 213
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#15

Nieprzeczytany post autor: certino »

Wydaje mi się, że problem leży w innym poziomie sygnału. Podając sygnał z wyjścia głośnikowego radia jest całkiem innego poziomu niż z wyjścia dedykowanego czy chociaż by słuchawkowego telefonu/mp3. Że jeszcze nie upaliłeś wejścia we wzmaku ...

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#16

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Oczywiście, że tak. Tego się nie da połączyć bez konwertera. Po pierwsze spalisz wejście we wzmacniaczu podając zbyt duży sygnał. Po drugie spalisz wzmacniacz w radiu robiąc mu zwarcie "minusowego" zacisku z masą wzmacniacza.
Rozwiązania są dwa. Albo dorobić wyjścia Line-OUT, albo zamontować desymetryzator z tłumikiem.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Bulsons

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 28 maja 2014, 21:11
Imię: Dawid
Auto: Astra 3 GTC
Silnik: DTH
Województwo: mazowieckie

#17

Nieprzeczytany post autor: Bulsons »

Kolego kup najtańsze radio 1 din czy tam 2 din. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony. Do tej pory jeździłem na seryjnym radiu plus wzmacniacz do subufera i nowe głośniki Hertz + wygłuszenie drzwi. Grało to nawet nawet. Jak zakupiłem ALPINE 1 din to doznałem szoku jak taki zestaw możę grać na nieseryjnym radiu. No i mam USB. Jedyny mankamnet to to, iż nie mogę korzystać z seryjnego zestawu głośnomówiącego...

adam3220

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 26 sty 2015, 19:31
Imię: Adam
Auto: Astra F
Silnik: X16XEL
Województwo: świętokrzyskie

#18

Nieprzeczytany post autor: adam3220 »

Elektronit pisze:Oczywiście, że tak. Tego się nie da połączyć bez konwertera. Po pierwsze spalisz wejście we wzmacniaczu podając zbyt duży sygnał. Po drugie spalisz wzmacniacz w radiu robiąc mu zwarcie "minusowego" zacisku z masą wzmacniacza.
No to mi wytłumacz dlaczego u mnie tak gra i do tej pory nic się nie spaliło ???

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#19

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

To się szczęście nazywa. Jest takie przysłowie o szczęściu.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

adam3220

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 26 sty 2015, 19:31
Imię: Adam
Auto: Astra F
Silnik: X16XEL
Województwo: świętokrzyskie

#20

Nieprzeczytany post autor: adam3220 »

no to jestem szczęściarzem ponieważ nie zastosowałem konwertera i na radiu cdr 500 wszystko gra bardzo przyjemnie . Być może chińczyk w mojej tubie zastosował jakieś lepsze komponenty przez przypadek .

ODPOWIEDZ