Fabryczne głośniki

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
SniperX

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2012, 21:24
Imię: Kuba
Auto: Astra F
Silnik: 1,7 D
Województwo: pomorskie

Fabryczne głośniki

#1

Nieprzeczytany post autor: SniperX »

Wtam,posiadam Astrę F 93. Czy fabrycznie jest w nim zwrotnica głośnikowa z przodu? Czy może tweetery mają wbudowaną zwrotnicę? Chciałbym podłaczyć fabryczny system odseparowany z przodu pod wzmacniacz dwukanałowy (pod wzmacniacz, żeby móc podłączyć telefon lub odtwarzacz mp3). Czy da radę to zrobić? Chcę to podłączyć bez żadnych kosztów.
Z góry dzięki.

P.S Jestem totalnym laikiem w temacie CA, więc proszę o łopatologiczne tłumaczenia :)

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#2

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

1. Nie nie mają zwrotnic, tweeterki mają kondensatorki tylko.

2. Tak można podłączyć tylko nie wiem po co jak seria ledwo daje rade pod normalnym radiem.

3. Kup sobie jakiś transmiter do radia i będziesz mógł podłączyć tel, mp3 czy inne urządzenia.

Awatar użytkownika
SniperX

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2012, 21:24
Imię: Kuba
Auto: Astra F
Silnik: 1,7 D
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: SniperX »

A jaki sposób moge podpiać oryginalne midbassy i tweetery pod wzmacniacz dwukanałowy?

Awatar użytkownika
rafix6814

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 25 lip 2011, 18:13
Imię: Rafał
Auto: astra F
Silnik: 1.7 TDS ISUZU
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: 20 km od Torunia

#4

Nieprzeczytany post autor: rafix6814 »

najlepiej chyba będzie przy samym radiu przy kostce iso
[External Link Removed for Guests] ... ka_iso.jpg
3 i 4 oraz 5 i 6
ale to nie jest najlepszy pomysł bo te głosniki sie pewnie rozlecą :D
wydaje mi sie ze nie masz radia i chcesz je zastąpić mp3
moja astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#5

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

rafix6814 pisze:najlepiej chyba będzie przy samym radiu przy kostce iso
Jak niby podpiąć wzmaka pod przednie głośniki wpinając się w kostke od radia ?
SniperX pisze:A jaki sposób moge podpiać oryginalne midbassy i tweetery pod wzmacniacz dwukanałowy?
Namierzasz kable głośnikowe w drzwiach w wiązce i wpinasz się nowymi kablami, które podłączasz do wzmaka lecąc z nimi progami(o ile wzmak będzie w bagażniku). A od wzmaka podłączasz chinche z przejściówką na aux 3.5mm . Problem zostaje jeśli chodzi o REM. Taki kabelek przy chinchach. Musi on dostać 12v by załączył się wzmacniacz, a na stałe nie możesz go wpiąć w + bo będzie prąd cały czas brał. Więc będziesz musiał podciągnąć go do radia i przylutować do kabelka odpowiedzialnego za pamieć w radiu (zazwyczaj niebieski kabel) , no i i tak będziesz musiał jeździć na włączonym radiu. Tylko nie wiem czy stare oplowskie radio nie ma na pamięć 3v czy trochę wiecej. Albo możesz sie podpiąć do zapalniczki w aucie.


Ja to tak wykminił. Może ktoś jest mądrzejszy to niech poprawi ;)

Dla mnie jako, hmmm, "znawcy" to czysta głupota ze względów napisanych w poprzednim poście.

NoOne3

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:06
Imię: Maciek
Auto: Opel Astra F - 1.8i + LPG
Silnik: C18NZ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: NoOne3 »

A oplowskiego radia nie masz? Ktoś kiedyś na "Elektrodzie" zrobił aux-in zamiast magnetofonu w SC-202 ( [External Link Removed for Guests]). Ja mam na tapecie zdezelowane SC-303, ale nie wiem jakie będą wyniki (póki co mam już wejście i przełącznik udający magnetofon, tylko zbiera jakieś szumy, a z [External Link Removed for Guests] jestem entuzjastycznym laikiem).
Ostatnio zmieniony 26 paź 2012, 13:48 przez NoOne3, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyszły magistrze inżynierze
Odnoś za sobą talerze

Awatar użytkownika
rafix6814

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 25 lip 2011, 18:13
Imię: Rafał
Auto: astra F
Silnik: 1.7 TDS ISUZU
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: 20 km od Torunia

#7

Nieprzeczytany post autor: rafix6814 »

ilek8822 pisze:

Namierzasz kable głośnikowe w drzwiach w wiązce i wpinasz się nowymi kablami, które podłączasz do wzmaka lecąc z nimi progami
Dla mnie jako, hmmm, "znawcy" to czysta głupota ze względów napisanych w poprzednim poście.

snajper napisał ze jest totalnym laikiem w temacie ca i myslisz ilek, ze bedzie sie bawił w namiezanie kabli we wiązce, a co za problem jest wypiąć 4 piny z kostki przy radiu połączyć z kablami ze wzmacniacza i sygnał poleci do głośników, wszystko podane jak na talerzu.

nie nazwał bym sie znawcą :lol:
moja astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#8

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

rafix6814 pisze:snajper napisał ze jest totalnym laikiem w temacie ca i myslisz ilek, ze bedzie sie bawił w namiezanie kabli we wiązce, a co za problem jest wypiąć 4 piny z kostki przy radiu połączyć z kablami ze wzmacniacza i sygnał poleci do głośników, wszystko podane jak na talerzu. nie nazwał bym sie znawcą
Teraz wogóle skumałem, że Cię źle wczoraj zrozumiałem :mrgreen: Ja durny o chinchach myślał i zalisaniu :P .

Ogólnie podałem swoją koncepcję ze względu, ze ja tam wole sobie PIN-y wypiąć i zrobić po "fabrycznemu" ale jak widać są dwie opcje ;)

d3jf

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 15 lip 2012, 16:21
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra Classic
Silnik: 1.6 16V
Województwo: śląskie

#9

Nieprzeczytany post autor: d3jf »

Witam

Mam astrę H Classic z 2012 roku.

Szczerze mówiąc nie jestem zadowolony z radia. W Leonie, który był moim poprzednim samochodem było dużo lepsze.

Chciałem zapytać czy niedużym kosztem można zwiększyć jakość grania ? NP wymienić radio oryginalne i głośniki ( wzmacniacz nie wchodzi w grę ). W seacie jak dałem BASS na max to grało bardzo dobrze a tutaj jest baaardoz cienko.

Czy np gdybym zamontował takie głośniki pod seryjne radio to byłby jakiś efekt czy potrzebna byłaby wymiana radia ?
[External Link Removed for Guests] ... 78014.html


O CA nie mam pojęcia także proszę o wyrozumiałość i jakieś porady.

PS: Może jakaś dobra firma na śląsku co się tym zajmuje ?

ODPOWIEDZ