Kupno radia do 300 zł

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
andreew666

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2011, 9:07
Imię: Andrzej
Auto: Opel Astra I

Kupno radia do 300 zł

#1

Nieprzeczytany post autor: andreew666 »

Witajcie.
Mam zamiar kupić jakieś radyjko do mojej Astry F. Mam dylemat czy kupić jakieś stare sprawdzone radio czy może jakieś nowe z tego roku.
Na oku mam [External Link Removed for Guests]
Ze starszych ewentualnie [External Link Removed for Guests]
Wiadomo że Alpine mają bardzo dobrą jakość dźwięku ale są odpowiednio droższe od konkurencji
Może jakiś Kenwood ale z tych to kompletnie nie wiem które jest warte swojej ceny.
Co musi posiadać: USB, Przynajmniej jedną parę wyjść na wzmaka, ustawienia średnich, niskich, wysokich tonów. korekcja basu.
W niedługim czasie chciałbym wymienić także głośniki z przodu dlatego radio musi być mocne żeby dawało radę głośnikom (np. Helix B62C dawne Dark Blue)

Proszę o pomoc bardziej wtajemniczonych niż ja. Pzdr

Mlody_Lodz

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 02 sie 2012, 15:03
Imię: Kamil
Auto: Astra I Cabrio
Silnik: 1.6
Województwo: łódzkie

#2

Nieprzeczytany post autor: Mlody_Lodz »

chłopie nawet nie licz na pomoc tutaj taka wiara że ja pier.... :) człowiek chce dołonczyć do grona a wogóle żadnej pomocy :).

Awatar użytkownika
andreew666

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2011, 9:07
Imię: Andrzej
Auto: Opel Astra I

#3

Nieprzeczytany post autor: andreew666 »

Widzę właśnie. Niby forum. A raz na ruski rok ktoś odpisuje ;/ nic moze gdzie indziej znajdę więcej zainteresowania. pzdr

pawel1304

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 03 mar 2011, 20:06
Imię: Paweł
Auto: Astra G sedan
Silnik: Y20DTH

#4

Nieprzeczytany post autor: pawel1304 »

Forum - prawda, zrobiło się beznadziejne.
Wracając do tematu, kup KENWOOD KDC-4051. Ok 250 zł, nie wygląda interesująco, ale za to pod względem dźwięku dorównuje odtwarzaczom za 500 zł, po prostu cudo, do tego mnogość ustawień dźwięku, nie znajdziesz tego w żadnych pioneerach czy sony. I co bardzo ważne - bardzo dobrze sobie radzi bez wzmacniacza, ma ok . 30W RMS na wyjściu, podczas gdy 90% tanich radioodtwarzaczy ma ok 18-24W.
[External Link Removed for Guests]
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Grzesiek93

Astro-maniak
Posty: 330
Rejestracja: 30 maja 2011, 19:14
Imię: Grzesiek
Auto: Fiat Punto II
Silnik: 1.2 60KM
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

#5

Nieprzeczytany post autor: Grzesiek93 »

A ja tego Kenwooda nie polece, może i dźwięk faktycznie ma dobry i korekcja jest rozbudowana, gra głośno i czysto, ale często się przegrzewa, obsługa na początku nie jest zbyt fajna, tym bardziej podczas jazdy, co dalej, wygląd ma moim zdaniem fajny, i klapka od USB jest z plastiku, a nie gumowa jak u konkurencji w tych pieniądzach, mimo wszystko ja próbuje go reklamować bo mam dość co chwile przekładania Blaupunkta CAR300, wtedy kiedy niedomaga Kenwood...
Nowy nabytek, punto mkII zapraszam :D [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;!

pawel1304

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 03 mar 2011, 20:06
Imię: Paweł
Auto: Astra G sedan
Silnik: Y20DTH

#6

Nieprzeczytany post autor: pawel1304 »

To moze trafiles na jakis wadliwy egzemplarz, ja mam skladany w Japonii. Obsluga nie jest tragiczna, to co trzeba bez problemu mozna obsluzyc nie patrzac na radio. Porownujac do obslugi Clariona wypada nawet lepiej, jest bardziej intuicyjny. Co do przegrzewania, mam pod niego podlaczony na przodzie helix b62c , na tyl fabryczny zestaw odseparowany, i pod RCA wzmacniacz , ktory napedza subwoofer. Nic mi sie nie przegrzewa ani zlego nie dzieje, nawet podczas wielogodzinnego grania w upaly. Dodatkowo co jeszcze ma fajne, to wbudowany filtr dolnoprzepustowy i mozemy sterowac subwooferem z poziomu radia, bardzo przydatna rzecz, ktorej prozno szukac w sprzecie konkurencji w tej cenie. Uwazam ze problemy ktore masz u siebie to przypadek 1 na 1000000.
[External Link Removed for Guests]
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Mlody_Lodz

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 02 sie 2012, 15:03
Imię: Kamil
Auto: Astra I Cabrio
Silnik: 1.6
Województwo: łódzkie

#7

Nieprzeczytany post autor: Mlody_Lodz »

Paweł skoro mówimy przedziale do 300.. powiedzmy że kupiłem radio JVC KD-R431.. (opel astra I cabrio) to najlepiej pod to radio bez wzmacniacza dać helixy czy hertze? np. dsk 165

pawel1304

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 03 mar 2011, 20:06
Imię: Paweł
Auto: Astra G sedan
Silnik: Y20DTH

#8

Nieprzeczytany post autor: pawel1304 »

Jezeli pod samo radio to Helix b62c zagraja optymalnie, u mnie po dolozeniu wzmacniacza praktycznie nie bylo odczuwalnej roznicy i zostwilem je pod samym radioodtwarzaczem. Z tym ze to JVC ma troche mniej na koncowce mocy, ale bedzie gralo dobrze. Hertze DSK to pod samym radiem porazka. Slychac ze brak im mocy. Za to jak dolozysz wzmacniacz przynajmniej 50-60W to juz graja lepiej niz Helixy. Musisz przemyslec, jesli bedziesz planowal wzmaka to kup te Hertze. Jak jestes pewien ze wzmaka nie bedzie to Helixy cie zadowola:)
[External Link Removed for Guests]
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Grzesiek93

Astro-maniak
Posty: 330
Rejestracja: 30 maja 2011, 19:14
Imię: Grzesiek
Auto: Fiat Punto II
Silnik: 1.2 60KM
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

#9

Nieprzeczytany post autor: Grzesiek93 »

pawel1304 pisze:To moze trafiles na jakis wadliwy egzemplarz, ja mam skladany w Japonii. Obsluga nie jest tragiczna, to co trzeba bez problemu mozna obsluzyc nie patrzac na radio. Porownujac do obslugi Clariona wypada nawet lepiej, jest bardziej intuicyjny. Co do przegrzewania, mam pod niego podlaczony na przodzie helix b62c , na tyl fabryczny zestaw odseparowany, i pod RCA wzmacniacz , ktory napedza subwoofer. Nic mi sie nie przegrzewa ani zlego nie dzieje, nawet podczas wielogodzinnego grania w upaly. Dodatkowo co jeszcze ma fajne, to wbudowany filtr dolnoprzepustowy i mozemy sterowac subwooferem z poziomu radia, bardzo przydatna rzecz, ktorej prozno szukac w sprzecie konkurencji w tej cenie. Uwazam ze problemy ktore masz u siebie to przypadek 1 na 1000000.
Możliwe że masz racje, dzisiaj podjade, oddam go poraz kolejny, może tym razem coś zrobią... ja na przodzie mam jakieś pionnery na tyle tak samo, nie pamiętam juz modelu bo zakładałem rok temu... kiedyś był podłączony "wzmacniacz" i malutki sub, ale na chwilę obecną wszystko co zbędne wyleciało z bagażnika, a potem zobaczymy, jak uda się ogarnąć Kenwooda to wracają spowrotem, a jak nie, no to nie, bo car 300 tego nie uciągnie :D on fabrycznych nie chciał ciągnąć a co dopiero teraz te pionnery xd
Nowy nabytek, punto mkII zapraszam :D [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;!

Mlody_Lodz

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 02 sie 2012, 15:03
Imię: Kamil
Auto: Astra I Cabrio
Silnik: 1.6
Województwo: łódzkie

#10

Nieprzeczytany post autor: Mlody_Lodz »

pawel1304 pisze:Jezeli pod samo radio to Helix b62c zagraja optymalnie, u mnie po dolozeniu wzmacniacza praktycznie nie bylo odczuwalnej roznicy i zostwilem je pod samym radioodtwarzaczem. Z tym ze to JVC ma troche mniej na koncowce mocy, ale bedzie gralo dobrze. Hertze DSK to pod samym radiem porazka. Slychac ze brak im mocy. Za to jak dolozysz wzmacniacz przynajmniej 50-60W to juz graja lepiej niz Helixy. Musisz przemyslec, jesli bedziesz planowal wzmaka to kup te Hertze. Jak jestes pewien ze wzmaka nie bedzie to Helixy cie zadowola:)
No wiesz mam w planach wzmaka ;-) Bo cabrio bez Muzyki to brak wyglądu i zadowolenia hehe ;p Własnie wróciłem ze sklepu i jednak kupiłes dsk 170tki+ zwrotnice +tweetery, ze względu na to, że dsk 160 lub 165 nie są płaskie :( i by mi się szyba do końca nie opuszczała.

ODPOWIEDZ