CD30 MP3 - nie czyta plyt ERROR CD ?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Steinar81

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2012, 22:49
Imię: Dawid
Auto: Astra h
Silnik: 1.9
Województwo: śląskie

CD30 MP3 - nie czyta plyt ERROR CD ?

#1

Nieprzeczytany post autor: Steinar81 »

Witam , jestem posiadaczem Astry h 1.9 diesel , mam radyjko CD30 MP3 . W ostanim czasie autko bylo u mechanika i byl wymieniany rozrzad , wentylator , chlodnica itd itp z tego co wiem bylo podlaczane pod komputer itp . Problem polega na tym ze od czasu odkad wymieniono te czesci + podlaczanie pod KOMPA plytki ktore wypalam w formacie Mp3 nie dzialaja te stare rowniez nie ruszaja ( nagrywalem zarowno w formacie audio jak i data ).... wrzuce plyte i czyta czyta czyta i wyskakuje ERROR CD ..... nasywa sie mysl LASER ale no CHWILA kilka dni temu dzialal wrocil z warszatu i nagle nie dziala zupelnie ? czy jest mozliwe ze mechanik podlaczajac do kompa cos przestawil odlaczyl itp ze nie czyta mi plyt nagrywanych ? dziwne to troche bo w przypadki nie wierze ze akurat teraz laser padl w momencie wymiany innych elementow. Jak macie jakie pomysly to zapraszam chetnie je wdroze w zycie . Pozdrawiam

Awatar użytkownika
drahe

Zbanowany
Posty: 612
Rejestracja: 23 mar 2008, 18:59
Imię: Irek
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: Z18XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: drahe »

Podłączając pod kompa na pewno nie uszkodził radia.Nie ma tam opcji do wyboru "czytaj / nie czytaj płyt". Może faktycznie taka mało prawdopodobna zbieżność, że po wizycie u mechaniora padł laser.Może miał duże zapylenie w warsztacie :lol: A próbowałeś go wyczyścić? Jeszcze jedna teoria (spiskowa), że mogli podmienić ci radio ;) .Ale to można najłatwiej sprawdzić.Musisz je wyciągnąć i porównać numer seryjny z tym co masz na car pasie.

Andrzej1986

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 07 mar 2012, 14:13
Imię: Andrzej
Auto: Opel Astra TwinTop
Silnik: diesel
Województwo: wielkopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Andrzej1986 »

U mnie od jakiegoś czasu jest tak samo. Po włożeniu płyty nagrywanej wyskakuje Error CD, jak się czasami uprę co czasami pójdzie (tak średnio po 20 próbach). Jest to wina lasera?? To dlaczego oryginalne płyty odtwarza bez problemu?? Da się temu jakoś zaradzić?? Naprawić gdzieś??

Darco16v

Astro-maniak
Posty: 450
Rejestracja: 17 lip 2011, 16:19
Imię: Darek
Auto: Tigra-A,Celica2ZZ-GE
Silnik: 2.0 16V/1.8 VVTL-i
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań/Berlin

#4

Nieprzeczytany post autor: Darco16v »

Wyczyść soczewkę lasera i będzie dobrze. Oryginalne CD są wytłaczanymi płytami i laser nie potrzebuje takiej mocy wiązki aby czytać jak przy płytach wypalanych oraz plikach mp3.
Podłubane 1.8 ,tigra z wyposażeniem ponadfabrycznym ;)

mistrzuboban

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 26 lut 2012, 22:34
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H GTC
Silnik: CDTI 1.3
Województwo: pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: mistrzuboban »

Mam ten sam problem z dokładnie tym samym radiem. Wszystko wskazuje na zabrudzenie soczewki. Płyty nagrane nie czyta, a tłoczone (nawet mp3) czyta bez problemu. Ponieważ jestem kaleką technicznym, samodzielne czyszczenie raczej nie wchodzi w grę. Czy w jakimś przeciętnym/przypadkowym salonie car-audio są w stanie to zrobić? Czy jest jakiś inny sposób? Wiem, że płyta czyszcząca nie wchodzi w grę...

Awatar użytkownika
andrzej421

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2013, 15:15
Imię: andrzej
Województwo: podkarpackie

#6

Nieprzeczytany post autor: andrzej421 »

Witam.
Każdy zakład RTV powinien sobie z tym poradzic.
Jeśli chodzi o samodzielne czyszczenie to łatwiej będzie z radyjkiem produkcji Blaupunkta, który napęd CD ma umieszczony na górze (mniej rozkręcania), w Grundigu aby się dostac do mechanizmu CD trzeba rozebrac prawie całe radyjko.
Powodzenia.

Lolopolozo

Astro-maniak
Posty: 630
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:55
Auto: ASTRA H
Silnik: 1.7cdti
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Lolopolozo »

A może coś źle nagrywasz że ci nie czyta płyt?Nagraj na płytę Sony lub Verbatim z 10X prędkością i koniecznie zamknij sesję i zobacz czy działa .Najlepiej na stacjonarnym kompie bo przy laptopie czasami coś nie wychodzi.Jak to nic nie pomoże to i czyszczenie też nic nie da .To są strasznie delikatne lasery .Jak by co to mam wszystkie części do tych radyjek ;)

mistrzuboban

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 26 lut 2012, 22:34
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H GTC
Silnik: CDTI 1.3
Województwo: pomorskie

#8

Nieprzeczytany post autor: mistrzuboban »

Jestem z zawodu informatykiem, dokładnie to zrobiłem. Testowałem różne płyty, niskie prędkości nagrywania, różne komputery, sesję zawsze zamykam. Na tych niższych prędkościach jest trochę lepiej, ale wciąż niektórych tracków nie czyta.
Wytłoczone płyty z mp3 odczytuje bez problemów. Wniosek może być tylko jeden - zanieczyszczona soczewka.

Lolopolozo

Astro-maniak
Posty: 630
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:55
Auto: ASTRA H
Silnik: 1.7cdti
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Lolopolozo »

mistrzuboban pisze:Jestem z zawodu informatykiem, dokładnie to zrobiłem. Testowałem różne płyty, niskie prędkości nagrywania, różne komputery, sesję zawsze zamykam. Na tych niższych prędkościach jest trochę lepiej, ale wciąż niektórych tracków nie czyta.
Wytłoczone płyty z mp3 odczytuje bez problemów. Wniosek może być tylko jeden - zanieczyszczona soczewka.
Ja też jestem informatykiem z wieloletnim stażem :P Ale mnie nie uczyli na temat laserów w radiach opla ;) Wiem to z własnego doświadczenia i praktyki .Na 90% laser do kosza :( Chyba że zostaniesz przy płytach wytłoczonych.

mistrzuboban

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 26 lut 2012, 22:34
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H GTC
Silnik: CDTI 1.3
Województwo: pomorskie

#10

Nieprzeczytany post autor: mistrzuboban »

Spoko, oczywiście nie znam się na laserach :lol:
Chodzi o to, że testowałem różne płyty na różnych nagrywarkach ;)
Zatem muszę kupić nowe radio...

ODPOWIEDZ