Jak przeciągnąć kable sygnałowe od strony kierowcy

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
prosto

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 05 sty 2012, 0:34
Imię: Marcin
Auto: Astra GTC 2007
Silnik: Z19DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Luton/Łódź

Jak przeciągnąć kable sygnałowe od strony kierowcy

#1

Nieprzeczytany post autor: prosto »

Witam

Posiadam angielską wersję astry h gtc. Pewna firma car audio zainstalowała mi dwudrożny odseparowany przód, wzmacniacz i reszte niezbędnych instalacji oraz radio. Po niedługim czasie chciałem dodać subwoofer. Zainstalowałem głośnik w skrzyni, podłączyłem i polutowałem kable w środku, podłączyłem do wzmacniacza w mostku i przeciągnąłem kable sygnałowe z radia do wzmacniacza stroną od pasażera czyli w progu gdzie idzie cała instalacja samochodowa oraz gdzie poprowadzili mi zasilanie z akumulatora do wzmacniacza. Drugą stroną (od kierowcy) poprowadzone mam kable głośnikowe i sygnałowy przez wzpomnianą firmę. Problem polega na tym, że teraz przy ściszonym radiu dochodzą dźwięki od silnika, alternatora, podczas włączania świateł. Wcześniej tego nie miałem. Jak na przykład odłączę na wzmacniaczu kable sygnałowe od subwoofera, to problem znika.
Doszedłem do wniosku, że z masą w radiu (mam pioneera) jest w porządku, a trzeba tylko poprowadzić sygnałówkę od subwoofera po drugiej stronie. Problem polega na tym, że nie wiem jak rozebrać i co rozebrać, żeby móc puścić kable po stronie kierowcy. Zlokalizowałem, że poprzednie kable idą pod kierownicą ale nie wiem jak dalej dostać się do radia. Dlatego proszę o pomoc co trzeba rozebrać i jak żeby tam się dostać.

Awatar użytkownika
kmdg

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 09 sie 2012, 12:39
Imię: Kamil
Auto: Astra F /Astra G
Silnik: 1,6 8v /1,4 16v
Województwo: śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: kmdg »

Zanim zaczniesz rozbierać i kombinować proponuje:

- Załączyć filtr dolnoprzepustowy we wzmacniaczu aby na subwoofer leciały tylko niskie częstotliwości tak jak to powinno być ( podejrzewam że całe pasmo ci leci na suba dlatego zbiera ci zakłócenia ponieważ nie spotkałem się z tym żeby nawet byle jaki kabel zbierał zakłócenia na niskich częstotliwościach )

- Jeśli to nie pomoże zainwestuj w porządny kabel sygnałowy bo skoro obecny zbiera ci zakłócenia to jest to dziadostwo będzie prościej i szybciej.

Awatar użytkownika
prosto

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 05 sty 2012, 0:34
Imię: Marcin
Auto: Astra GTC 2007
Silnik: Z19DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Luton/Łódź

#3

Nieprzeczytany post autor: prosto »

Mam filtr dolnoprzepustowy ustawiony na suba. Zaklocenia biora sie z tego ze ten kabel lezy tam gdzie cala wiazka kabli samochodowych w progu plus kabel od aku. Kabel jest dobry (connection audisona).

==================

Problem rozwiazany. Ta sama firma przelozyla mi sygnalowke na strone kierowcy i wszystko dziala jak nalezy. Nie mam zadnych zaklocen.

ODPOWIEDZ