Nagłośnienie w Astrze H

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
ikul

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2012, 13:52
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Województwo: śląskie

Nagłośnienie w Astrze H

#1

Nieprzeczytany post autor: ikul »

Witam Wszystkich.
Mam troszkę zapasów i postanowiłem coś z tego wykorzystać.
Na razie wygłuszyłem przednie i tylne drzwi,
Głośniki zamontowałem:
przód: gwizdki z Hertza + Magnaty PRO 2160
tylne drzwi: na razie seryjne ale docelowo chce tam włożyć
TS G1755 tylko musze pomyśleć nad wykonaniem odpowiedniego dystansu aby sie zmieściły.
Radio zostanie najprawdopodobniej firmowe :CD 30 MP3 z AUX
Mam jeszcze do wykorzystania sub JBL i wzmacniacz BLAUPUNKT GT 2 Specjal MK II (ale nie wiem czy dam je rade wykorzystać przy tym radiu.
W jaki sposób można podłączyć w/w zestaw?
Czy ktomuś się juz udało wykonać jakąs instalację pod USB w tym radiu?
Później wykonam fotorelacje z moich prac (może to komuś w przyszłości sie przyda)

maspex

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 31 maja 2009, 19:29
Imię: Wojciech
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Bemowo
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: maspex »

Czekam na fotorelacje :) Jak to gra teraz ? Fabryczne glosniki w połączeniu cd30mp3 to porazka niestety :/

Awatar użytkownika
kisiol

Astro-maniak
Posty: 377
Rejestracja: 27 maja 2009, 23:17
Imię: Krzysiek
Auto: Opel Astra H kombi
Silnik: 1.9 CDTi @ 165KM
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#3

Nieprzeczytany post autor: kisiol »

to ja sie podepne do tematu. Gdyz nosze sie z zamiarem zrobienia cos z audio na wiosne. Mam cd70 navi. Z tego co wyczytalem na forum nqjlepszym sereyjnym radyjkiem jest cdc40 opera (jednak ona chyba nie obsluguje navi). Poza tym chyba dosc trudno ją dostac. Pytanie czy jest w takim razie sens ruszac seryjna cd70 navi. Zastanwiam sie na podlaczeniem tego do wzmacniacza i wymianie glosnikow przednich + wytlumienie drzwi. Nie chcialbym montowac suba w bagazniku. Czy to ma w ogole sens? seryjne radio + wzmacniacz + dobre glosniki. Czy dolozenie suba duzo by wnioslo? Raczej nie chodzi mi o glosnosc, wolalbym zeby dzwiek byl bardziej dynamiczny i czysty. Ma ktos taka instalacje u siebie?
Opel Astra H Kombi 1.9CDTi 120km@280NM 165km@380NM, OPC pakiet, 2005r, czarna perła, Alu 18" Opel
Zrobione: Bi-Xenon, el. szyby tył, fotele skóra + podgrzewanie, tryb SPORT, spryski od Insigni, DLS 6RA + Audison SR4
Plany: car audio ver. 2
//[External Link Removed for Guests]\\

Awatar użytkownika
kikikoko3

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 28 gru 2012, 0:39
Imię: Tomasz
Auto: opel astra h GTC
Silnik: 1.7
Województwo: mazowieckie

#4

Nieprzeczytany post autor: kikikoko3 »

z tego co się orjetuje to wygluszenie drzwi daje bardzo dużo nawet przy zostawieniu seryjnych głośników. miałem taki zamiar ale boje się o radio, mam seryjne cd30 i chciałbym je zostawić, a każdy wie że to radio nie ma za duzo funkcji do ustawień;/
ktoś może wie jak to obejść żeby mieć seryjne radio i ładne granie w astrze

LifeGuard

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 09 maja 2012, 9:20
Imię: Andrzej
Auto: Astra H
Silnik: 1,6 / Z16 XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Pomocny: 2 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: LifeGuard »

kikikoko3 pisze:z tego co się orjetuje to wygluszenie drzwi daje bardzo dużo nawet przy zostawieniu seryjnych głośników. miałem taki zamiar ale boje się o radio, mam seryjne cd30 i chciałbym je zostawić, a każdy wie że to radio nie ma za duzo funkcji do ustawień;/
ktoś może wie jak to obejść żeby mieć seryjne radio i ładne granie w astrze
możesz drugie radio zainstalować w schowku :)
Obrazek
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
kikikoko3

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 28 gru 2012, 0:39
Imię: Tomasz
Auto: opel astra h GTC
Silnik: 1.7
Województwo: mazowieckie

#6

Nieprzeczytany post autor: kikikoko3 »

mało fajne rozwiązanie, jak wymienię radio nie będę mógł sterować komputerem pokladowym;/

Findziu

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 08 sie 2012, 10:40
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław/Zawiercie

#7

Nieprzeczytany post autor: Findziu »

Są cztery rozwiązania:
1. Zakup adaptera RCA który z oryginalnych wyjść na głośniki robi wyjścia na wzmacniacz (tylko trzeba kupić dobre adaptery a nie takie za 25zł). Na tym podpinamy wzmacniacz który obsługuje zestaw dwudrożny w wyciszonych drzwiach i jest pięknie.
2. Kupujemy wzmacniacz z wejściem High-Input (takie wejście oryginalnych kabli które idą bezpośrednio do głośników z pominięciem kabli RCA). Wzmacniacz montujemy gdzieś pod schowkiem lub w innym miejscu blisko radia (kable nie mogą być zbyt długie więc bagażnik odpada) i jak w pkt.1 montujemy resztę sprzętu.
3. Rozebranie radia i dolutowanie RCA jak w schemacie który znajdziesz na forum. Do tego podłączasz resztę sprzętu.
4. Kupujesz procesor muzyczny JBL lub uDimension który montujesz pod schowkiem, podłączasz do niego radio przez wejście High-Input, resztę sprzętu i wszystko kalibrujesz... Opcja najlepsza, ale i najdroższa ;)

Na oryginalnym radiu zrobisz dobre granie... kwestia tylko jak podłączysz wzmacniacz ;)
Motor: Z20LER 200KM
Mods: Ronal OPC 17"; H&R -30mm
Audio: [External Link Removed for Guests]

marcin-real

Astro-maniak
Posty: 134
Rejestracja: 12 kwie 2011, 22:16
Imię: Marcin
Auto: Astra H

#8

Nieprzeczytany post autor: marcin-real »

Powyżej to niestety totalne bzdury.

W każdym w tych przypadku za przetwornik cyfrowo - analogowy odpowiada kość z seryjnego radyjka - która jest totalnie do bani. (czysty gniot) Na tej podstawie nie da się zrobić dźwięku !!!

To co zrobisz później (czyli podłączenie) to tylko możesz zepsuć bardziej lub mniej.

Nic tu nie pomrze procesor czy inny wynalazek (jedynie do korekcji i tak już zdegradowanego słabego dźwięku).

Jedyne sensowne rozwiązania to :
1. Radyjko w schowku
2. Wyciągnięcie sygnału cyfrowego z fabrycznej jednostki i podanie go na procesor lub DAC
3. Zamontować sterownik zmieniarki np podsufitka i zmieniarka dobra do bagażnika
4.Najmniej degradacyjne rozwiązanie (marne ale nie degradujące) jest wyciągnięcie sygnału liniowego z jednostki.
POMOGĘ - DORADZĘ - PRZY CAR AUDIO - PW

Findziu

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 08 sie 2012, 10:40
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław/Zawiercie

#9

Nieprzeczytany post autor: Findziu »

Długo myślałem co odpowiedzieć na Twojego posta marcin-real...
Na początku chciałem "na gorąco", ale zrezygnowałem. Trochę mnie nie było i odpowiem "na zimno" (tak będzie dużo lepiej).

Widzę że jest między nami i naszym stosunkiem do CA pewna różnica. Prawdopodobnie albo zajmujesz się CA zawodowo (czyli nie za swoje pieniądze), albo CA to Twoja pasja na którą wydajesz każde zaoszczędzone pieniądze i jesteś dla niej gotowy pociąć auto na pół i poskładać pod CA. Jakby nie było albo zapomniałeś już o niskobudżetowych i nisko ingerencyjnych w auto początkach albo ich nigdy nie doświadczyłeś!

Wszyscy wypowiadający się na początku zaznaczyli iż system ma być oparty na seryjnym radio. Na nim ma pracować całkiem niezły sprzęt ale średniej/niskiej klasy. Z kontekstu wynika iż nie są to Maniacy Car Audio, więc ingerencja w seryjne radio która pochłonie tyle środków co 1/3 wartości ich zestawu CA nie jest najlepszą opcją! W tym kontekście to o czym pisałem to nie "totalne bzdury". W każdym innym kontekście rzeczywiście przyznaję iż są to jedne ze słabszych rozwiązań!

Swoją drogą sam zaproponowałeś jedno z rozwiązań uznanych wcześniej przez Ciebie jako "totalne bzdury".
Może mało precyzyjnie się wyraziłem pisząc iż wszystko jest kwestią podpięcia wzmacniacza - tutaj bardziej mi chodziło o sposób podłączenia go pod radio (czyli właśnie to o czym ty piszesz - najlepiej przed wzmacniacz wbudowany).

No ale rozwijając Twoją wypowiedź, bo forum to miejsce podawania rozwiązań a nie kłótni.

1. Radio w schowku - proponowane wcześniej, brak kontroli nad nim z kierownicy, utrudniona obsługa z miejsca dla kierowcy, w założeniu mamy iż radio powinno być seryjne. Nie dywagujmy nad tym punktem.
2. Wyciągnięcie sygnału cyfrowego i wrzucenie go na DAC lub na procek - w moim przekonaniu jedno z lepszych rozwiązań. Kwestia tylko jak wyciągnąć opti z radyjka... no i do tego procek (min 600zł) lub konwerter DAC (min 400zł). Jak masz tylko schemat wypuszczenia sygnału cyfrowego z naszych serii - daj znać! ;)
3. Co do zmieniarek - mam z nimi pewien problem. CD ok, ale co gdy chcę słuchać czystego radia?!
4. Wyciągnięcie sygnału liniowego - to o czym pisałem. Na forum jest opis jak wyciągnąć RCA sprzed oryginalnego wzmacniacza. Przy dobrej fotorelacji powinien móc to zrobić każdy kto ma w domu lutownicę z cienkim grotem i trochę zdolności manualnych ;)

Reasumując, masz rację marcin-real - rozwiązania podane przez mnie nie były najlepsze dla naprawdę czystego dźwięku i tu chylę czoła. Z drugiej zaś strony, biorąc pod uwagę kontekst poprzednich postów - nie pisz że to totalne bzdury, bo gdy nie chcesz rozbierać seryjnego radia lub dokupywać drogich komponentów to opisane poprzednio opcje nie są wcale takie złe!
Motor: Z20LER 200KM
Mods: Ronal OPC 17"; H&R -30mm
Audio: [External Link Removed for Guests]

636

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 03 sie 2012, 19:06
Imię: daniel
Auto: Astra TwinTop
Silnik: 1.6
Województwo: małopolskie

#10

Nieprzeczytany post autor: 636 »

panowie pomeczyłem troche forum i podobnych podpowiedzi nie znalazlem

czym zastapic orginalne glosniki pod cd 30 mp3

nie interesuje mnie wymiana radia czy tez wzmacniacze tylko konkrety co pociagnie radio i zeby to zagralo lepiej niz ori

zmienial ktos?

ODPOWIEDZ