Budżetowy zestaw do 400zł

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
seb94

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:33
Imię: Sebastian
Auto: Astra F Caravan 95r. Club
Silnik: C16NZ
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zduńska Wola

Budżetowy zestaw do 400zł

#1

Nieprzeczytany post autor: seb94 »

Jak w temacie , chciałbym zmienić rado (pewnie znajdzie sie nowe jakies) z wyjściem na chinch (suba) + do tego skrzynię w zestawie ze wzmacniaczem

Radio jak pisałem może być nowe, skrzynia pewnie w tej kasie tylko używka

Czekam na propozycje, tak wiem od dupy strony zaczynam, ale lubię iść na przekór i prosze tylko o podpowiedzi normalne.

Findziu

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 08 sie 2012, 10:40
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław/Zawiercie

#2

Nieprzeczytany post autor: Findziu »

Witaj!
Bass w aucie to nie taka łatwa sprawa...
Oprócz radia z chinchami, wzmacniacza i skrzyni musisz mieć jeszcze kable.
Osobiści doradziłbym zakup zestawu - skrzynia+wzmacniacz+kable. Jako że chcesz tylko bass - zamiast inwestować w radio, zainwestuj na razie w adapter RCA (takie cudo co robi z wyjść kabli głośnikowych wyjścia RCA). I tak potrzebujesz tylko pasmo 20-120Hz a tam nie ma nic oprócz łupania ;)

Proponuje JBLa - dobre. tanie, mocne granie... np.:
[External Link Removed for Guests]

lub

[External Link Removed for Guests]

lub

[External Link Removed for Guests]

Ceny pomiędzy 250-350zł. Te (w najgorszym wypadku) 50zł które ci zostanie wydasz na adapter RCA i masz granie!
Motor: Z20LER 200KM
Mods: Ronal OPC 17"; H&R -30mm
Audio: [External Link Removed for Guests]

seb94

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:33
Imię: Sebastian
Auto: Astra F Caravan 95r. Club
Silnik: C16NZ
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zduńska Wola

#3

Nieprzeczytany post autor: seb94 »

ale czy po tym adapterku nie traci sie sporo na jakości dźwięku?

Findziu

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 08 sie 2012, 10:40
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław/Zawiercie

#4

Nieprzeczytany post autor: Findziu »

Oczywiście, adapter RCA = utrata jakości.
Jest tylko jedno ale - z tego co wywnioskowałem z pierwszego posta chcesz wzmacniacz typowo pod skrzynię. Nie piszesz o przodzie więc jak rozumiem nie ruszasz go... Utrata jakości to zakłócenie pasma przenoszenia. Dla tonów średnich i wysokich (czyli tweetery i woofery z przednich drzwi) taki adapter to zabójstwo. Natomiast na tonach niskich nie odczujesz żadnej różnicy!

Na Twoim miejscu zainwestowałbym teraz w Adapter + Kable + skrzynię + wzmacniacz... ale wzmacniacz 4ro kanałowy żeby mieć bazę pod podłączenie przodu. Uzbierasz kasę - radio z RCA. Kolejna kasa - głośniki w drzwi przednie.
Niestety, dobre CarAudio robi się latami... Ja mój sprzęt zbieram już od 4lat ;))
Motor: Z20LER 200KM
Mods: Ronal OPC 17"; H&R -30mm
Audio: [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#5

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Po co to tyle kombinować. Weź kup sobie jakieś lepsze radio, odczekaj z miecha, odłóż jeszcze troszke i kup wtedy zestaw sub+wzmak. I zaoszczędzisz na wzmaku bo po co 4 kanały wtedy .

seb94

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:33
Imię: Sebastian
Auto: Astra F Caravan 95r. Club
Silnik: C16NZ
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zduńska Wola

#6

Nieprzeczytany post autor: seb94 »

własnie w tym problem, że oprócz Astry moją pasją są 2 koła, próbuję to jakoś pogodzić, niestety tnąc koszty

to reasumując jesli kupie skrzynie ze wzmakiem + do tego ten adapter sporo poprawię tony niskie (typowy ze mnie basshead, lubie jak buczy, ale beż podgłaszania mocnego) i potem mogę do tego spokojnie dokupic jakies radyjko i podłączyć bez kombinowania?

i w przyszłości dać na przód jakiś zestaw "dzielony" ze zwrotnica pokroju hertza 165 albo GMS'ów 950

Awatar użytkownika
rafix6814

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 25 lip 2011, 18:13
Imię: Rafał
Auto: astra F
Silnik: 1.7 TDS ISUZU
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: 20 km od Torunia

#7

Nieprzeczytany post autor: rafix6814 »

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

dołożysz te 150 i masz jakies normlne radio fakt bez cd ale wsadzisz jakiegoś pendraka ;)
i w miare normalna skrzynie i wzmacniacz a nie jakies VK czy delpsi czy jak to sie pisze :D
radyjko z seryjnym nagłośnieniem da sobie pewnie rade
moja astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

seb94

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 26 wrz 2012, 20:33
Imię: Sebastian
Auto: Astra F Caravan 95r. Club
Silnik: C16NZ
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zduńska Wola

#8

Nieprzeczytany post autor: seb94 »

o magnatach sie wiele czytało, radio jak najbardziej mi pasuje, nawet wolałbym takie właśnie USB

ale czy skrzynie nie lepiej używke?

Findziu

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 08 sie 2012, 10:40
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław/Zawiercie

#9

Nieprzeczytany post autor: Findziu »

Widzisz seb94, z CarAudio jest tak że ilu ludzi nie zapytasz - każdy będzie miał inny pomysł na "dobre granie".

Ja wychodzę z założenia że CarAudio wciąga... sam zaczynałem kilka lat temu od wymiany seryjnych głośników w drzwiach na Phonocary zasilane samym radiem. Teraz skompletowałem sprzęt zasilany procesorami muzycznymi, monoblokami i głośnikami z najwyższych półek. Dlatego właśnie polecam zakup czegoś do czego w przyszłości możesz dokładać dodatkowe komponenty a nie wymieniać wszystko na nowe!
Tak więc myślę że zakup wzmacniacza 4ro kanałowego i zmostkowanie mu dwóch kanałów pod suba a zostawienie dwóch pod upgrade drzwi (np właśnie hertz'e - bardzo polecam) to dobre i przyszłościowe rozwiązanie.

Co do używka/nówka - kiedyś facet z zaprzyjaźnionego sklepu CarAudio powiedział mi wprost: lepiej kupić używany i sprawdzony sprzęt z wyższej półki, niż byle co byle nowe. ;)

P.S.
Jeśli chcesz dokładać to tu masz "perełkę":
[External Link Removed for Guests]

Jeśli licytować, to tu masz kolejną ciekawą aukcję:
[External Link Removed for Guests]
Motor: Z20LER 200KM
Mods: Ronal OPC 17"; H&R -30mm
Audio: [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
rafix6814

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 25 lip 2011, 18:13
Imię: Rafał
Auto: astra F
Silnik: 1.7 TDS ISUZU
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: 20 km od Torunia

#10

Nieprzeczytany post autor: rafix6814 »

fakt ze na pierwszy zestaw sam bym sie pokusił :D magnat rx 44 za sam wzmacniacz wołaja po 400 za używkę plus skrzynia bardzo dobrej firmy
moja astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ