Odpowiedni dobór wzmacniacza pod głośniki -Helix/Hertz

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
williamone

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 28 mar 2011, 22:32
Imię: Darek
Auto: astra f
Silnik: 1.4 16v

Odpowiedni dobór wzmacniacza pod głośniki -Helix/Hertz

#1

Nieprzeczytany post autor: williamone »

Witam serdecznie i prosiłbym o pomoc;)

Tak jak w temacie .Posiadam Astre F w sedanie ,juz jakiś czas temu wrzuciłem w autko głośniki z tyłu 6x9 -Hertz DCX690 moc (RMS/max.) 90 W( RMS)/180 W ( [External Link Removed for Guests] ) , przodu w drzwiach Helix Dark blue 62.1 moc 50(RMS) w/100 w ( [External Link Removed for Guests] ) plus w słupkach wysokotonowe helix, drzwi wygłuszone.Gdy miałem Radio sony xplod cdx f7700 (niedostępny w europie ,z mocą RMS końcówek mocy o ok 4 Wat wiekszy ,niz np. w radiach 4x50 W ,typu cdx- f 7500) ,który zresztą mi się popsuł (jak ktoś by miał na sprzedaż ,to chętnie kupię) ,które to radio dawało mi satysfakcje z wyżej wymienionych głośników i dzwięk był naprawdę potężny jak na głośniki podpięty tylko pod radio .Teraz posiadam radio pioneer deh-1500ub 4x50 ( [External Link Removed for Guests]), jestem niezadowolony z niego ,bo wydaje mi się ,ze nie potrafi nawet 50% mocy wydobyć z tych głośników ,a bass ,to nie bass tylko jakieś pierdzenie . Ale nie planuje go wymienić ,bo ciężko byłoby mi dobrać radio z końcówkami zblizonymi z tym sony (czyli ok 4x 28-30 W w rms) ,dlatego planuje wrzucić jakiś wzmacniacz. I tu prosiłbym Was o pomoc .Miałbym to być w wzmacniacz ,że tak powiem -nie drogi:) ,jaki byście proponowali w rozsądnej cenie i macie może jakies porady w postaci linka do jakiegoś fajnego tematu ,który pomógłby mi przeciągnąć kable z np. akumulatora do wzmacniacza i ogólnie ogarnąć tą całą instalację pod ten wzmacniacz?

z góry dziekuje za pomoc:)

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#2

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Sony XM6020, Kenwood KAC-626. Spokojnie zasilą też mocniejsze głośniki. Kable w Astrze bez problemu przeciagniesz od strony kierowcy. Wzmak można dać do bagażnika, jak i pod fotel.

Awatar użytkownika
williamone

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 28 mar 2011, 22:32
Imię: Darek
Auto: astra f
Silnik: 1.4 16v

#3

Nieprzeczytany post autor: williamone »

tylko tak bardziej myślałem o wzmacniaczu 4 kanałowym ,bo 2x60 ,to jak podepne pod 4 głośniki plus niskie tony ,też nie małej mocy ,to mogą być braki ,nie mówiąc o podpięciu na przyszłość jakieś skrzynki basowej.

ODPOWIEDZ