powerbass s6c w drzwi

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
JuJu

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwie 2013, 19:43
Imię: Luk
Auto: Astra II 5d wer. Elegance 1998
Silnik: 1.6 16v 101 km
Województwo: małopolskie

powerbass s6c w drzwi

#1

Nieprzeczytany post autor: JuJu »

[External Link Removed for Guests]

czy to jest dobry wybór i czy trzeba jakies dodatkowe zabiegi robić przy założeniu ich jestem zielony
czy wystarczy dystanse przykrecic i do nich te głośniczki gdzie sie wciska zwrotnice w autku i jak umiejscowić cykacze zeby kabli niebyło widać

GRAND_GTC

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 27 lis 2012, 17:24
Imię: Damian
Auto: Astra GTC / BMW E30 Coupe
Silnik: 1.9 bocian :D / 2.5
Województwo: dolnośląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: GRAND_GTC »

Kolego, powiem tak. Słuchałem całkiem przypadkowo tych głośników i jest mocno średnio. Chwilę po PB S6C słuchałem głośników AudioSystemu dla porównania (nie pamiętam jaki model) i różnica była duża (pomimo praktycznie tej samej ceny).
Żeby Ci to zagrało zadowalająco musisz wygłuszyć drzwi (niskobudżetowo dekarką lub droższe dedykowane maty STP, SilentCoat (ok. 10-15 mat na stronę) lub Dynamaty na bogato. Przykręcasz dystanse, do nich głośniki i już. Zwrotnice przyklejasz/mocujesz na drzwiach tam gdzie jest przestrzeń między blachą, a boczkiem. Nie wiem jak jest w AG, ale wysokotonowe zazwyczaj są w trójkącie lusterka lub w słupku, jeżeli tego nie masz to albo rzeźbisz coś z szpachli/żywicy, albo wykorzystujesz fabryczne obudowy i montujesz na żywca.
Do pełni szczęści będzie Ci brakowało wzmacniacza, pod radiem też zagra Ci ten sprzęt, ale nie oczekuj fajerwerków.
Powered by Bear Garage :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#3

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Co do montażu to problemu nie będzie. Miałem takie głośniki u siebie, teraz ma je FalconTech w Astrze G i montaż bez problemów się odbył. W trójkątach lepiej wyciąć dziurkę i wtedy go umiejscowić na obudowie dostępnej w zestawie ;) .

Co do grania to w Twoim 5d powinny lepiej zagrać, bo zauważyłem, że w większej komorze niezbyt sobie mega radzą, a przede mną miał je znajomy w golfie 3 5d i tam grały dużo lepiej jak u mnie. Oczywiście dla dużo większego efektu również polecam wygłuszyć drzwi, wtedy efekt jest duuuużo lepszy.

No i jak Grand napisał dla jeszcze lepszych efektów wzmak by się zdał, PB dużo lepiej pokażą na co je stać wtedy ;)

GRAND_GTC

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 27 lis 2012, 17:24
Imię: Damian
Auto: Astra GTC / BMW E30 Coupe
Silnik: 1.9 bocian :D / 2.5
Województwo: dolnośląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: GRAND_GTC »

Co do głośników pod samym radiem to tak jak pisałem porównywałem PB s6C z zestawem Audio System (za takie same pieniądze). Głośniki grały w takich samych komorach i pod tym samym radiem. Audio System grał o niebo lepiej od PB. Jednak żeby wyciągnąć max możliwości z głośników trzeba dołożyć do tego wzmacniacz. Przerabiam to właśnie u siebie, podłączyłem nowe głośniki pod samo radio (wygłuszone drzwi, dystanse, nowe okablowanie itd.) i różnica między seryjnymi a nowymi głośnikami nie jest jakaś kosmiczna. Ale już pod wzmacniaczem zupełnie zmienia się brzmienie i dynamika (pod samym radiem nie ma czystego, dynamicznego basu tylko słychać w zasadzie buczenie). Także Juju: kup jakiś rozsądny używany wzmacniacz za rozsądne pieniądze, do tego przyzwoity zestaw głośników, dystanse, okablowanie i wygłuszenie drzwi. Na upartego w 1000zł powinieneś się zamknąć, ale będą to dobrze i rozsądnie wydane pieniądze. Nawet jak zachce Ci się czegoś lepszego/dużo lepszego to samochód będziesz miał już przygotowany. Wymiana głośników i wzmacniacza w takim przypadku będzie Cię kosztowała o wiele mniej pracy niż budowa całego systemu od nowa.
Powered by Bear Garage :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
JuJu

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwie 2013, 19:43
Imię: Luk
Auto: Astra II 5d wer. Elegance 1998
Silnik: 1.6 16v 101 km
Województwo: małopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: JuJu »

a co powiecie o hertzach dsk?

ODPOWIEDZ