Kilka wątpliwości technicznych - Navi CD 70 & CD 90

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
BABYLON

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 29 lis 2012, 22:18
Imię: Arek
Auto: chcę kupić Astrę III
Silnik: 1.8
Województwo: Zagranica - UE

Kilka wątpliwości technicznych - Navi CD 70 & CD 90

#1

Nieprzeczytany post autor: BABYLON »

Chciałbym nabyć astrę z navi CD 70 lub 90, z kolorowym wyświetlaczem, to trudne ale wykonalne.

Ale mam może dla niektórych nieco dziwne pytania:

- czy jak chce używać nawigacji to musi być płyta CD/DVD w napędzie? (czy mapy są wgrywane w pamięć urządzenia). Wiem że czyta tez płyty przegrywane, wyczytałem

- czy podczas uruchomionej nawigacji można w tle (bez wyświetlania na ekranie gdzie sa mapy) słuchać radio lub płyty CD ?

- jakie są najnowsze mapy (Polska i Europa Zachodnia) do tego sprzętu? (chodzi o datę wypuszczenia, wiem że w CD 90 sa na CD a w CD 90 na DVD (czy obejmują małe miejscowości w Polsce (ok 20 tys. mieszkańców)

- spolszczenie menu nawigacji to problem który rozwiąże bo jest na forum (a czy spolszczenie dotyczy tylko navi czy całego komputera pokładowego?)

- spolszczenie można wgrać tylko do wersji auto do 12/2007

Dwa pierwsze punkty wyjaśnią mi czy warto szukać takiego auta z navi fabryczną. Dzięki

mefju

Astro-maniak
Posty: 447
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:44
Imię: Maciek
Auto: Astra H 5d, Astra H kombi
Silnik: Z16XER, Z18XE
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: mefju »

1. tak, musi być w napędzie
2. tak
3. najnowsza mapa Polski to 2012/13
4. tylko navi, komputer będzie po angielsku (lub w innym języku dostępnym w ustawieniach)
5. Jeśli soft spolszczający jest od Wołka, to według projektnavi.pl soft musi być w wersji max 10/2007. Na sofcie 12/2007 nie wgrasz.

BABYLON

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 29 lis 2012, 22:18
Imię: Arek
Auto: chcę kupić Astrę III
Silnik: 1.8
Województwo: Zagranica - UE

#3

Nieprzeczytany post autor: BABYLON »

Dziękuję koledze - temat softu od Wołka już czytałem.

Czyli co do punktu drugiego. Płyta musi być w napędzie więc podczas nawigowania można jedynie słuchać radia bo płyty CD czy z mp3 nie da się użyć.Ewentualnie źródło zewnętrzne-szkoda

Najnowsza mapa jest tylko konkretniej chciałem uzyskać jakiś numer ostatniego wydania - producent naviteq tak ?

A jak z dokładnością map ? Podobno od 2-3 lat wiele się zmieniło i jest 100% polski z małymi miastami

mefju

Astro-maniak
Posty: 447
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:44
Imię: Maciek
Auto: Astra H 5d, Astra H kombi
Silnik: Z16XER, Z18XE
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: mefju »

Możesz słuchać cd podczas używania nawigacji. W CD70 i DVD 90 są dwa napędy - jeden do navi drugi do cd (czyta też mp3). W niektórych modelach CD70 możesz mieć też aux, ale to po numerach trzeba sprawdzić.

Navteq tak właśnie wersjonuje mapy najnowsza to 2012/13 [External Link Removed for Guests]

Jeśli chodzi o dokładność to jest ok. Jak jechaliśmy na zlot to wszystkie mniejsze miejscowości pozywało idealnie. Trasa ponad 400 km, większość drogami krajowymi. Raz tylko zgubiła się na w miarę nowym odcinku S8.

BABYLON

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 29 lis 2012, 22:18
Imię: Arek
Auto: chcę kupić Astrę III
Silnik: 1.8
Województwo: Zagranica - UE

#5

Nieprzeczytany post autor: BABYLON »

Dwa napędy - to ciekawa sprawa, nie wiedziałem.
Powiem tylko że za wyczerpujące informacje koledze dziękuję.
Inni może też skorzystają

ODPOWIEDZ