SONY DSX-A30

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
orlandu

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2008, 0:05
Imię: Maciek
Auto: astra II 2007
Silnik: 1.4 16v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

SONY DSX-A30

#1

Nieprzeczytany post autor: orlandu »

witam wszystkich forumowiczów

Mam pytanko odnośnie wymiany radia. aktualnie posiadam delco 500 i powiem szczerze że tak pod względem ergonomi jak i samego odtwarzania płyt (przecinanie na wybojach) sprawuje się marnie

w oczy rzuciło mi się tanie radio firmy sony - DSX-A30 - w zasadzie posiada wszystko czego oczekiwałbym od radia - usb mp3 (wygodniej mi korzystać z pendriva niż płyty cd) oraz PILOT :) (dla mojej małżonki która cały czas musi mieć kontrolę nad tym co jest grane w radiu - inaczej bardzo się złości :)

na innych forach jest mało opinii o tym sprzęcie - a te które są opisują problemy z wyskakiwaniem błędów oprogramowania

czy któryś z was miał może kontakt z tym sprzętem i może orientuje się jak ono współgra z fabryczną instalacją audio?

czy montaż to tylko wyjęcie-włożenie czy trzeba coś przerabiać w jakimś serwisie caraudio (kabelki itd)

z góry dzieki za odpowiedź i przepraszam za oczywiste (dla niektórych) pytania ale sam jestem laikiem w tej kwestii

Awatar użytkownika
Bose

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 08 lut 2013, 19:34
Imię: Cezar
Auto: Audi
Silnik: 1.8
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ełk/Poznań

#2

Nieprzeczytany post autor: Bose »

Widzę, że brak odpowiedzi, to napiszę od siebie chociaż tyle, że akurat tego radia nie miałem, ale miałem dwa inne SONY- jeden kaseciak, a drugi z MP3- i żaden mnie nie zawiódł. Przyznam, że poprzednio miałem właśnie soniaka (nie pamiętam modelu, ale odtwarzało płyty MP3 i nie miało USB) i lepiej mi się sprawowało aniżeli aktualny Clarion CZ309e za prawie 3 razy taką kasę.
Co do montażu, to w najlepszym wypadku będziesz potrzebował kostki-przejściówki dostępnej za kilka złotych w sklepach z car audio (o ile jest taka dostępna) lub samej kostki do radia której kable potem łączysz z tymi w fabrycznej instalacji (ja trafiałem na tą opcję). Kable są często opisane, więc nie powinno być z tym problemów. ;)

Awatar użytkownika
rajdowiec58

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2013, 17:03
Imię: Michał
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: rajdowiec58 »

Tego konkretnego nie miałem, miałem radia SONY i jestem wierny tej marce bo robi według mnie najlepsze radia, więc śmiało możesz zaufać :)
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
t310

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2012, 17:34
Imię: Kamil
Auto: Astra F kombi
Silnik: 1,6 8V
Województwo: mazowieckie

#4

Nieprzeczytany post autor: t310 »

Stary temat ale może komuś się przyda ;) Dokładnie takie radyjko kupiłem na początku maja do swojej Asi i przyznam jedno z lepszych jakie użytkowałem i przede wszystkim bardzo proste w obsłudze. Kilka dni temu Asia poszła do nowego właściciela i strasznie żałuję, że nie zabrałem mu radia jednak w moim nowym nabytku (Astra F '97 kombi ) mam cudo Peiyinga- zobaczymy jak się to będzie sprawowało :D

Awatar użytkownika
goru1

Astro-maniak
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:36
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: goru1 »

t310 pisze:mam cudo Peiyinga- zobaczymy jak się to będzie sprawowało :D
pozbądź się tego szajsu, jak słyszę "peying" to nie wiem już czy mam się śmiać czy płakać.
Sam szukałem radia i w media expert i nie mieli nic ciekawego tylko ten Sony. Miałem je kupić, jednak gdy moja sytuacja finansowa się uregulowała to polecono mi radio Kenwood KMM-157, jednak jako ze nie mieli już go w ME to kupiłem model 257 (o 10 zł droższy i ma czerwono - błękitne podświetlenie, a 157 ma zielone). Kupiłem i nie zaluję. Kenek ma grube kable co jest najważniejsze, a obsługa jaka prosta, a ile ma funkcji... jak dla średniego słuchacza jak ja to jest tego aż aż za dużo. Nie żałuję zakupu (229 zł). Kenwood jest niedocenioną marką, kiedyś jak w NFS się grało to były naklejki firmy Kenwood ale tu jest i jakość, jeżeli chodzi o radia.

Awatar użytkownika
Rajdowy

Astro-maniak
Posty: 2535
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra F Caravan dB
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Rajdowy »

Przez moje ręce przeszło już trochę modeli głównie Sony i ostatnio wpadł też JVC. Myślałem wcześniej że to porządne radia o dobrej jakości dżwięku itd, ale do czasu gdy zakupiłem Alpine z wyższej półki. I mogę powiedzieć tylko jedno...jakość dżwięku na bardzo wysokim poziomie. Dla mnie jest to lider w świecie radioodtwarzaczy samochodowych. Na seryjnych już głośnikach było słychać kolosalną różnicę w dżwięku, a co dopiero na porządnym wzmacniaczu i subie. Z pewnością nie zamienię tej marki na żadną inną. Szczerze polecam ;)
--> CICHE SAMOCHODY ZABIJAJĄ DZIECI...BASS RATUJE ŻYCIE <-- VIBE BLACK AIR INNOVATIVE BASS ENCLOSURES & TARAMPS AMPLIFICADORES

Awatar użytkownika
goru1

Astro-maniak
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:36
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: goru1 »

no Alpine króluje w dziedzinie radioodtwarzaczy, a za nim jest Clarion, ale jak na mnie to mój Kenwood wystarczy, nie stać mnie na radio za 800+ zł, a kenek za niecałe 230 zł wystarczy i gra fajnie :)

Awatar użytkownika
Rajdowy

Astro-maniak
Posty: 2535
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra F Caravan dB
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Rajdowy »

goru1 pisze:no Alpine króluje w dziedzinie radioodtwarzaczy, a za nim jest Clarion, ale jak na mnie to mój Kenwood wystarczy, nie stać mnie na radio za 800+ zł, a kenek za niecałe 230 zł wystarczy i gra fajnie :)
Wiadomo ;) Ja tylko wyraziłem swoje zdanie ;)
--> CICHE SAMOCHODY ZABIJAJĄ DZIECI...BASS RATUJE ŻYCIE <-- VIBE BLACK AIR INNOVATIVE BASS ENCLOSURES & TARAMPS AMPLIFICADORES

Awatar użytkownika
goru1

Astro-maniak
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:36
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: goru1 »

to nie o to chodzi, powiedziałeś i to dobrze bo wiesz o co chodzi, a ja np o tym wiedziałem już jakiś czas temu, ale i wiem jedno, do dziś, że na takie radio mnie nie będzie stać :)
Mówiłem i dalej mówię. Nie dam za radio powyżej 250 zł. Prawda jest taka, że radio markowe, np kenwood, alpine, clarion czy inny markowy produkt w cenie od ~170 do 400 zł zagra tak samo, będą się różnić brakiem CD, większą ilością świecidełek, większą możliwością odczytu utworów (poprzez aux, BT, USB, czytniki kart itp), a nie mają tego co trzeba czyli jakości. Pamiętam jak kolega mojego znajomego kupil Alpine CDE-120RR coś takiego, dał za nie ok 400 zł a radio to okrojona wersja któregoś modelu, nic ustawień poza bass, trebles, mid, no moze i podbicie basu miał ale oddzielnych opcji dla suba to nie miało jak model CDE-111R który jest nieco bogatszy w ustawienia i kosztuje <300 zł. Z takimi sytuacjami miałem do czynienia.

ODPOWIEDZ