Zestaw głośników do astry f

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
djarni20

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 02 lip 2011, 19:30
Imię: Arkadiusz
Auto: Astra F 97r.
Silnik: c14se
Lokalizacja: Świecie

Zestaw głośników do astry f

#1

Nieprzeczytany post autor: djarni20 »

Witam. Buduję zestaw car audio do astry f. Posiadam radio kenwood kdc-316ur którego raczej nie będę zmieniał.
W planach do kupienia:
1. Skrzynia: jbl gt5 1204bp
2. Wzmacniacz: Crunch GPX1000.4
3. Głośniki przód: Crunch GTi6.2C
Drzwi będą oczywiście wygłuszone. Jakiej grubości kable kupić? Czy do tego zestawu potrzebny będzie kondensator? jak tak to jaki?
I najważniejsze pytanie. Czy takie połączenie wzmacniacza i głośników da jakiś przyzwoity dźwięk?

Awatar użytkownika
Bose

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 08 lut 2013, 19:34
Imię: Cezar
Auto: Audi
Silnik: 1.8
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ełk/Poznań

#2

Nieprzeczytany post autor: Bose »

Nie jestem jakimś wielkim znawcą car audio, ale z tego co kiedyś wyczytałem odnośnie grubości kabli, to fakt, że tego nigdy dość :D Oczywiście nie ma co kupować nie wiadomo jak grubych, ale lepiej z małym zapasem, bo może jeszcze kiedyś będziesz chciał zmienić sprzęt na mocniejszy ;) Myślę, że warto dać chociaż te 10mm2.

Jeżeli chodzi o zastosowanie kondensatora, to nie wiem na jakiej zasadzie się go dobiera oprócz własnych wymagań i preferencji muzycznych. Słuchając muzyki w trakcie której membrana pracuje 'na niskich obrotach', to w momencie ‘pierdolnięcia‘ wzrasta zapotrzebowanie na energię i tu kłania się rola kondensatora, czyli gromadzenie energii. Ja u siebie nie miałem, ale też grało przyzwoicie ;)

Co do reszty to sam nie mam takiej wiedzy odnośnie połączeń, ale raczej fakt podłączenia głośników pod wzmacniacz wyjdzie na plus :P
Najlepiej gdyby wypowiedział się ktoś naprawdę obeznany z tym tematem ;)

Awatar użytkownika
sylwesters7

Astro-maniak
Posty: 826
Rejestracja: 02 maja 2012, 19:26
Imię: Sylwester
Auto: Astra F sedan
Silnik: 2.0 16v
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Tarnogród

#3

Nieprzeczytany post autor: sylwesters7 »

Po pierwsze chcesz aby skrzynia była głośna i wszystko w aucie się trzesło czy możę bez wibracji ale czysty bas? Jeżeli zależy ci na czystości dźwięku nie kupuj JBL to robi dużo szumu i nic po za tym, ja właśnie sprzedałem JBL 2*30cm takie głośniki jak ty przedstawiłeś i przesiadłem się na to [External Link Removed for Guests] czuć zmianę, ładnie czysto puka, nic nie drży w aucie, Kondenstor możesz zastosować, bez niego może być objaw przygasania radia i reszty w aucie, ja tak miałem przez co go założyłem ok 1 farada w spokojności ci wystarczy, kable kup jakiegoś dobre na metry albo jakiś lepszy zestaw, ja narazie kupiłem zestaw ale i tak kable będę zmieniał, głośniki przód to kup co uważasz. poczytaj opinie na temat tego JBL wszyscy to odradzają ja zadowolony jestem ze zmiany

zależy od twoich preferwencji, ja nie robie democar tylko chce sobie cicho i gustownie posłuchać dobrej muzyki a nie żeby cała okolica słyszała

djarni20

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 02 lip 2011, 19:30
Imię: Arkadiusz
Auto: Astra F 97r.
Silnik: c14se
Lokalizacja: Świecie

#4

Nieprzeczytany post autor: djarni20 »

No nie powiem. Bardzo ciekawy zestaw basowy. Tylko co teraz na przód. Ten wzmacniacz to raczej do basu tylko. Nie będę ukrywał że zależało mi trochę nad tym żeby przednie głośniki też wzmocnić, a z samego radia za dużo mocy rms nie da. Bas basem ale inne dźwięki też bym chciał usłyszeć. Kupno 2 wzmacniacza też odpada. przy cichym słuchaniu by było ok, ale jak bym chciał troszkę głośniej? Bas by się rozkręcał dopiero, a przód już by charczał.... Chyba że wzmacniacz bym zostawił taki jak chce, a głośnik ten z zestawu który podałeś. No i mam teraz dylemat... tak na co dzień do jazdy to raczej słucham troszkę ciszej, ale nie za cicho :P ... ale mam takie dni kiedy to mam ochotę na porządnego kopa z głośników :D Całe car audio chciałem się zmieścić w 1500zł Póki co mam tylko radio i standardowe głośniki które nie są najgorsze, ale przy takim basie z tylu po prostu by wymiękły...

Awatar użytkownika
sylwesters7

Astro-maniak
Posty: 826
Rejestracja: 02 maja 2012, 19:26
Imię: Sylwester
Auto: Astra F sedan
Silnik: 2.0 16v
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Tarnogród

#5

Nieprzeczytany post autor: sylwesters7 »

Crunch GPX1000.4 ten wzmak będzie za słaby nawet do tej skrzyni co ty podałeś JBL, musiał byś zmostkować na 4 kanały a wtedy dalej pojawi się problem aby osobny wzmak na przód.

Jeżeli chcesz na przód wzmak to kupujesz drugi tani dwukanałowy, lepsze rozwiązanie jak jeden średni 4 kanałowy

ja mam obecnie serie głośniki i nie jest najgorzej, jak wygluszy się drzwi to i seryjne lepiej zagrają,


Kup dobre firmowe radio, skrzynia ze wzmakiem 2 kanałowym i drugi tani wzmak 2 kanałowy do przednich głośników, wydasz troszkę więcej jak te 1500zł ale efekt bedzie przynajmniej dobry,


nie jestem jakiś maniakiem muzyki ale obecnie też przerabiam car audio w astrze i te info dowiedziałem się na innych forach.

jeżeli chcesz spiąć wszystko pod jeden to musisz kupić wzmak 4 kanałowy który ma w mostku na 2 kanałach conajmniej 425 rms np taki wzmak i to by grało dobrze [External Link Removed for Guests]

djarni20

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 02 lip 2011, 19:30
Imię: Arkadiusz
Auto: Astra F 97r.
Silnik: c14se
Lokalizacja: Świecie

#6

Nieprzeczytany post autor: djarni20 »

Już zaczynam się gubić. Przecież skrzynia jbl gt5 1204bp ma 275 W RMS. Wzmacniacz Crunch GPX1000.4 po zmostkowaniu 2 kanałów ma 250 W RMS. Czyli wydaje się w sam raz. zostały by sie 2 kanały na przód po 70 W RMS
Ilość kanałów 4
Moc RMS przy 4Ω 4 x 70 Wat
Możliwość mostkowania tak
Moc RMS w mostku przy 4Ω 2 x 250 Wat
Nie chcę też z samochodu robić nie wiadomo jakiej dyskoteki. Po prostu ma to jakoś brzmieć.Wydanie ponad 1500zl na audio też trochę mnie nie cieszy. Nie jestem jakimś tam "degustatorem" jakości dźwięku.Całość ma mi w miarę ładnie zagrać, ale też bez przesady.

Awatar użytkownika
sylwesters7

Astro-maniak
Posty: 826
Rejestracja: 02 maja 2012, 19:26
Imię: Sylwester
Auto: Astra F sedan
Silnik: 2.0 16v
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Tarnogród

#7

Nieprzeczytany post autor: sylwesters7 »

jak by skrzynie miała 250 a wzmak 275 to by było oki, najlepiej jak wzmacniacz jest troszkę mocniejszy ewentualnie takich samych parametrów ale nie powienien być słabszy, jakoś to zagra ale nie uzyskasz dobrego efektu.

ja wydałem 1200zł chyba na skrzynie i wzmak co ci podałem w linku tyle że ja wziąłem jeszcze kondenastor 1.2 farada, dlatego 1200zł z przesyłką, nieźle to gra ale teraz jeszcze zmienie głośniki z przodu na jakieś dobre w granicy 300zł i podepne pod samo radio, przy wygłuszeniu drzwi efekt będzie dla mnie w zupełności zadowalający, też nie jestem jakimś maniakiem muzyki, ma mi to przyjemnie zagrać, lepiej wydaj 1600zł a zrób to wmiarę dobrze, mi wystarczy jak grają głośniki przednie bez wzmaka

ODPOWIEDZ