USB i Avila

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Lukasz92

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 10 wrz 2012, 12:05
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.6i
Województwo: śląskie

USB i Avila

#1

Nieprzeczytany post autor: Lukasz92 »

Witam

Czy idzie jakoś podłączyć kabel USB od Samsunga Avila do radia w Opel Astra F chodzi o to żebym mógł odtwarzać muzyki za pomocą avilii poprzez połączenie kabelkiem USB

mateusz2920

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:15
Imię: Mateusz
Auto: Astra F 1.4 LPG
Silnik: C14NZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Glinianka/Mińsk Maz.

#2

Nieprzeczytany post autor: mateusz2920 »

Pewnie, że tak. W Avilli musisz ustawić jako odtwarzacz multimediów i będzie grało.
Car Audio montaż i fachowe doradztwo tel.694-073-811

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Lukasz92

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 10 wrz 2012, 12:05
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.6i
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Lukasz92 »

tobie pewnie chodzi o radio które posiada wejście USB a mi chodzi czy da się podłączyć ten kabel USB do oryginalnego radia ten na kasety

Awatar użytkownika
KIT GTO

ex-Staff
Posty: 2287
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:01
Imię: astra
Silnik: DESTRUKCJA
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: KIT GTO »

jasne że tak, ja mam pod to radio podpiętego tableta ;)

Awatar użytkownika
kafarCB

Astro-maniak
Posty: 328
Rejestracja: 24 lut 2011, 21:33
Imię: Mikołaj
Auto: Astra F GSi
Silnik: C20NE
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5

Nieprzeczytany post autor: kafarCB »

Są też specjalne kasety - adaptery koszt takiego lepszego to ok 20zł ( jak kupowałem w Saturnie za 19,99zł).
Jakość dźwięku na pewno lepsza niż z transmitera.

Lukasz92

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 10 wrz 2012, 12:05
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.6i
Województwo: śląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: Lukasz92 »

KIT GTO jakbyś mógł to może wytłumaczysz mi jak podłączyć ten kabel USB do fabrycznego radia Astry F albo chociaż pod jakie wejście w radiu mam ten kabel zamontować

Awatar użytkownika
slivka91

Astro-maniak
Posty: 288
Rejestracja: 07 lis 2012, 13:22
Imię: Łukasz
Auto: Škoda Superb '03/Audi 80 B4 '95
Silnik: AVF/1Z
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Laskowice
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: slivka91 »

Zależy jaki transmiter. Chińszczyzna gra licho przekonałem się ale wbudowane w telefon chociażby Nokia N8 czy dołączany MMR-70 do Sony Ericssonów naprawdę jakościowo minimalnie odbiega od jakości z płytki.

A tak to kaseta adapter najprościej.
Było:
- Astra F HB 5d '93 C16SE
- Audi 80 B4 ABK '92 sedan
- Vectra B '97 X20DTL sedan
- Astra F HB 3d '96 X16SZ
- Ford Focus MK1 3D '99 1.8 115KM
Jest:
- Vectra B '99 X20XEV sekwencja sedan
- Audi 80 B4 '95 1Z Avant

Lukasz92

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 10 wrz 2012, 12:05
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.6i
Województwo: śląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: Lukasz92 »

no ok ale skoro KIT GTO podłączył tableta pod to radio to i avile można ale chyba widzę że sam muszę do tego jakoś dojść
i chodzi mi o podłączenie samsunga avilii

Awatar użytkownika
KIT GTO

ex-Staff
Posty: 2287
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:01
Imię: astra
Silnik: DESTRUKCJA
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: KIT GTO »

Lukasz92 pisze:KIT GTO jakbyś mógł to może wytłumaczysz mi jak podłączyć ten kabel USB do fabrycznego radia Astry F albo chociaż pod jakie wejście w radiu mam ten kabel zamontować
Obrazek

Awatar użytkownika
Organ18

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:20
Auto: Astra F
Silnik: 1600
Województwo: śląskie

#10

Nieprzeczytany post autor: Organ18 »

Cześć wam ja znam 2 sposoby i 1 widziałem : 1. są specjalne końcówki takie kwadratowe kostki iso różowa , niebieska i chyba żółta nie pamiętam teraz którą musisz mieć i wpinasz ją w kostke iso C , a drugi koniec masz końcówkę jack ,a jak mogę ci poradzić coś bo mam 2 auta astre F z blaupunktem car 300 i mam smarta fortwo z oryginalnym smartowskim radiem pytałem kilka osób jak w smarcie podłączyć fona każdy pokazywła właśnie kostke iso z jack ja wybrałem inny sposób żeby tyle nie płacić za tą końcówkę wziełem długi kabel z końcówką jack a drugi koniec był zwykły kabel 2 żyłowy on jest podłączony do radia , a z radia idzie 5 kabli do guzika jak dobrze pamiętam 3 blaszkami ma guzik i działa to na takie zasadzie mam włączone radio gra jakaś fala wsadzę jack do telefonu i na chwilę pojawi się komunika PHONE i dalej gra radio , a jak chce odtworzyć muzykę z telefonu czy odebrać telefon bo ktoś dzwoni naciskam ten guzik dorobiony i stacja radiowa się wyłącza , a działa tylko telefon rozmowa/muzyka . Takie rozwiązanie jest dla mnie idealne z tego powodu że jest DRUGI SPOSÓB KASETA ADAPTER wkładasz kasete do radia a z drugiej strony masz JACK wadą jak dla mnie jest kaseta ciągle wkładać ją i wyciągać :/ w dodatku kabel ci wisi z przodu radia :/ dla tego zrobiłem sobie rozwiązanie że kable jack pod kostke ISO C ;) 3 sposób widziałem w astrze na youtube gościu kable pociągnoł przez klapke z kasety do wnętrza radia a z drugiej strony miał jack ale jak byś zobaczył to masakrycznie wygląda kable wiszą zasłaniając pokrętła z nawiewu szpetniej wygląda to niż kaseta . Jest jeszcze inne rozwiązanie są takie adaptery bluetooth wkładasz do zapalniczki gra ci radio z niego i ustawiasz wolną częstotliwość w radiu jak i w tym urządzonku i masz rozmowy/muzyke z fona za pomocą bluetoth w radiu samochodowym słyszałem że do niczego to jest ale takie rozwiązanie też jest. A jak chcesz jest też inne rozwiązanie które chyba zastosuje w astrze kupie radyjko z blutufem i mam zestaw głośnomówiący oraz muzykę bez kabelków i urządzeń albo kupie zestaw głośnomówiący widziałem tanie ;) jeżeli tak mogę dodać coś to radyjko nowsze od oplowiskiego z wyświetlaczem i bluetooth kupisz już za 200/300 zł może mniej jak dobrze poszukasz , albo kup sobie radio Dalco as7906 jak dobrze pamiętam ma wysuwany ekran bluetooth + TV cena jakieś 520 zł tak mi się wydaje że nie warto np. dokupywać zestawu głośnomówiącego do auta bo za tą cene kupisz radyko z blutufem i innymi bajerami ;)

ODPOWIEDZ