zestaw do astry H kombi

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
kisiol

Astro-maniak
Posty: 377
Rejestracja: 27 maja 2009, 23:17
Imię: Krzysiek
Auto: Opel Astra H kombi
Silnik: 1.9 CDTi @ 165KM
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

zestaw do astry H kombi

#1

Nieprzeczytany post autor: kisiol »

Pokrecilem sie conieco po miescie i dostalem taka oto ofert z automuza.pl:

Głośniki na przód:
DLS RS6N - 649 zł
[External Link Removed for Guests]

lub
Hertz HSK-165 - 799 zł
[External Link Removed for Guests]

lub
EB Accoustic TEC SPL 6p?k - 659 zł
[External Link Removed for Guests]

Wszystkie z powyższych głośników są już zestawami zawodniczymi, które często pojawiają się na różnego rodzaju zawodach typu Sound Off.

Do tego proponuję skrzynkę basową z firmy Sony w cenie 369 zł
[External Link Removed for Guests]

Całość podłączylibyśmy pod mocny 4-kanałowy wzmacniacz też z firmy Sony w cenie 649 zł
[External Link Removed for Guests]

Całość będzie podłączona pod takim zestawem kabli
[External Link Removed for Guests]

Koszt samych elementów będzie się wahał w przedziale ok 1660-1820 zł w zależności od wybranej wersji głośników na przód.
Cena montażu obejmująca montaż głośników w przednich drzwiach, wzmacniacza oraz subwoofera w bagażniku, interfejsu puszczającego sygnał z radia do wzmacniacza, wygłuszenia przednich drzwi oraz wszystkie kable podłączeniowe złączki i podkładki wyniesie ok 1300 zł.

Drzwi zostaną wygłuszone materiałami tłumiącymi drgania firmy Silent Coat.
Oczywiście powyższą specyfikację możemy dobrać wg Pana sugestii, jest to tylko moja propozycja, którą dość często montujemy i ładnie się sprawdza.

teraz oto moje pytania:
1. czy ten zestaw rzeczywiscie jest dobry, czy po prostu zawsze to montuja i dlatego polecaja?
2. czy ta skrzynia basowa jest niezbedna i czy jakas plytsza po boku tez by zdala egzamin?
3. czy cena za robocizne nie jest za wysoka?
4. czy zrobienie wyjscia na zwmacniacz biorac sygnal z kabli, ktore wychodza na glosniki jest optymalnym rozwiazaniem w tym przypadku? Zmiana radia nie wchodzi w gre z racji tego, ze aktualne sie dobrze komponuje.
5. jakie jeszcze miejscówki we Wroclawiu do przeprowadzenia tego typu akcji sa godne polecenia?

pozdrawiam,
Krzysiek
Opel Astra H Kombi 1.9CDTi 120km@280NM 165km@380NM, OPC pakiet, 2005r, czarna perła, Alu 18" Opel
Zrobione: Bi-Xenon, el. szyby tył, fotele skóra + podgrzewanie, tryb SPORT, spryski od Insigni, DLS 6RA + Audison SR4
Plany: car audio ver. 2
//[External Link Removed for Guests]\\

GRAND_GTC

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 27 lis 2012, 17:24
Imię: Damian
Auto: Astra GTC / BMW E30 Coupe
Silnik: 1.9 bocian :D / 2.5
Województwo: dolnośląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: GRAND_GTC »

kisiol pisze: teraz oto moje pytania:
1. czy ten zestaw rzeczywiscie jest dobry, czy po prostu zawsze to montuja i dlatego polecaja?
2. czy ta skrzynia basowa jest niezbedna i czy jakas plytsza po boku tez by zdala egzamin?
3. czy cena za robocizne nie jest za wysoka?
4. czy zrobienie wyjscia na zwmacniacz biorac sygnal z kabli, ktore wychodza na glosniki jest optymalnym rozwiazaniem w tym przypadku? Zmiana radia nie wchodzi w gre z racji tego, ze aktualne sie dobrze komponuje.
5. jakie jeszcze miejscówki we Wroclawiu do przeprowadzenia tego typu akcji sa godne polecenia?
1. Montują i polecają. Wrzuć DLS'y R6A + wzmacniacz do nich i nie będziesz potrzebował suba. Jeżeli bardzo chcesz suba to na przód wrzuć coś w stylu focala ps165, morele tempo lub AudioSystem.
2. Skrzynki sony sobie odpuść. Jak chcesz małą skrzynię to idealne do tego celu są głośniki PowerBass, niektóre modele grają dobrze w skrzynkach od pojemności 8 litrów. U siebie mam Rockforda P1 25cm w skrzynce 16 litrów i gra przekozacko.
3. Myślę, że cena robocizny jest adekwatna do nakładu pracy. U siebie na położenie mat i poprowadzenie okablowania poświęciłem chyba z 20 godzin.
4. Wyślij radio do gościa z allegro i za 100zł dorobi Ci wyjście na wzmacniacz z przedwzmacniacza radia. Konwerter hi-low to temat rzeka, jakość się zmieni, ale czy to usłyszysz czy nie to już inna kwestia.
5. We Wrocławiu zaopatruję się w Hornhagen na Klecińskiej. Gość jest specyficzny, ale uwierz nie rzuca słów na wiatr. Ma sporo sprzętu na stanie (ale Sony tam nie znajdziesz ;) ). Zajmują się też montażem i strojeniem, nie słyszałem jeszcze żeby wyjechał od nich ktoś niezadowolony.

Podsumowując:
- wyjście RCA - z przedwzmacniacza (koleś z alledrogo) - 100zł
- wzmacniacz 4-kanałowy (zależy od budżetu np. CLARION XR-2420 lub jakiś rockford, crunch lub steg, który pojawił się na alledrogo za bardzo dobre pieniądze) - 550zł (2 kanały na przód + 2 zmostkowane na suba)
- głośniki (np. DLS R6A, Morel Tempo, Focal PS165) - 649z
- sub - Powerbass ze skrzynką - powiedzmy 300zł
SUMA: 1600zł i zostaje Ci jeszcze na okablowaniu.

P.S. Jeżeli gość twierdzi, że Hertze HSK to klasa zawodnicza to te zawody odbywają się najprawdopodobniej w pierdziszewie dolnym ;)

W razie pytań uderzaj do mnie śmiało, spotkamy się gdzieś na mieście i posłuchasz sobie jak podobny sprzęt gra u mnie :)
Powered by Bear Garage :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

ODPOWIEDZ