GMS 6301

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
MORBIT

Astro-maniak
Posty: 108
Rejestracja: 18 sty 2011, 20:58
Imię: Sebastian

GMS 6301

#1

Nieprzeczytany post autor: MORBIT »

Planuję zakup takiego radyjka. Używa ktoś? Poproszę o opinie.

Awatar użytkownika
Dido

Moderator Forum
Posty: 2616
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:45
Imię: Jarek
Auto: Opel Astra G
Silnik: Z16XE
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Pomocny: 8 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Dido »

Znalezione na inny forum. Może pomoże w podjęciu decyzji.

"W obecnych czasach można kupić radio lub zestaw audiofoniczny który będzie bardziej wartościowy niż samochód w którym jeżdzi. Wszystko zależy od wymagań pod kątem szpanu, bo nie konieczne pod kątem użytkowości. Z moich doświadczeń wynika (a jeżdże już ponad 40 lat), że tak naprawdę może być najzwyklejsze radio z zakresem UKF, no i w obecnych czasach z wejściem USB, i nic więcej. Koszt około 100 zł. Nawigację i kamerę cofania można zrobić oddzielnie też nie wielkim kosztem. Przy takim rozwiązaniu jest duże pole manewru w konfiguracji urządzeń, a i wymiany nie wielkim kosztem w razie potrzeby, bo nie można liczyć na to, że nic nigdy nie zepsuje się.
Ta cała długa lista parametrów i zalet przytoczonych w opisie nigdy nie będzie do końca wykorzystana w praktyce. Jest to tylko "chwyt marketingowy". "

"Witam, zakupilem gmsa 6301, posiadam go juz około 3 tygodni, wiec moge się o nim wypowiedzieć, zacznę od wyświetlacza, jest ok, ma bardzo ładne kolory, kontrast, jasność, rozdzielczość też wporzadku, nie ma się do czego przyczepić, daje 5,5/6 zdarza się, że trzeba coś kliknać dwa razy, bo nie łapie, jeżeli chodzi o dźwięk, equlizer jest, jakieś podbicie, można ustawić, fajna funkcja jest osobna regulacja głośności dla każdego ze źródeł, jeżeli chodzi o jakość dźwięku, to świata tym nie zawojuje, hi-end to nie jest, radio gra na poziomie fabrycznych jednostek, daje 4/6, bluetooth, z galaxy note muzyke odtwarza, ksiażke czyta, dzwonić można, odbierać, odrzucać, wbudowany mikrofon działa, jakość rozmów 3,5/6, tuner radiowy gra ładnie, u mnie przy właczeniu funkcji rds-u zaczyna przycinać głos, możliwe, że jest to wina fabrycznej anteny, wymieniam ja niedługo na inna, bez rdsu jest ok, daje 4/6, płyty dvd ładnie szybko czyta, zapamiętuje, moment w którym skończyliśmy ogladać, najważniejsze ma dźwięk w dolby digital, format obrazu jak w radiach samochodowych, czyli 16:9 niestety przy tej wielkości wyświetlacza ogladanie przyjemnościa nie bedzie, za odtwarzacz 4,5/6, odczyt plików z karty, pendrive działa daje 6/6, nawigacja działa szybko, jak na procesor 800 oczywiście, szybko łapie sygnał, testowana z automapa i igo, daje 6/6, ogólnie radio działa dość sprawnie, fajna funkcja jest możliwość podłaczenia sterowania rezystancyjnego i zaprogramowania 8 klawiszy, u mnie działa z joystickiem sony, jeżeli chodzi o jakość wykonania, tutaj 5,5/6 jest bardzo dobrze, w zestawie znajduje sie opakowanie, instrukcja, kostka iso, dwie kostki do wpięcia w instalacje, jeżeli nie mamy uniwersalnej kostki w samochodzie, przewód z tymi wszystkimi chinchami, ramka, półkieszeń, blaszki, śrubki, ściereczka do wyświetlacza, radio działa po zapłonie, więc trzeba sobie podłaczyć inaczej, co ciekawe radio ma port podczerwieni, pilota w zestawie jednak nie ma. Chciałbym zaznaczyć, że jest to tylko i wyłacznie moja opinia, nie staje z żadnej ze stron, żeby firmę oczerniać albo zachwalać, sam długo myślałem nad tym zakupem i uważam, że jak za te pieniadze jest to bardzo sympatyczne radio, zakupu nie żałuje, a nawet mogę polecić, uważam natomiast, że jeżeli ktoś oczekuje od tego radia jakości i funkcjonalności alpine za 5 tyś, to niestety ale nie ta droga, to radio koztuje 1050 zł. "
[External Link Removed for Guests]

MORBIT

Astro-maniak
Posty: 108
Rejestracja: 18 sty 2011, 20:58
Imię: Sebastian

#3

Nieprzeczytany post autor: MORBIT »

dzięki serdeczne :)

ODPOWIEDZ