Nowe radio w mojej astrze F

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
thonar

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2014, 21:02
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Województwo: śląskie

Nowe radio w mojej astrze F

#1

Nieprzeczytany post autor: thonar »

Witam. Od tygodnia posiadam Asterkę F 92r. Jest w niej standardowe radio "oplowskie" blaupunkt ( jeszcze kaseciak ). Dlatego chcę zmienić te radyjko na jakieś nowsze z USB. Obsługiwania płyt nie potrzebuję, wystarczy mi pendrive. Wybrałem takie radyjko : [External Link Removed for Guests] Teraz moje pytanie : Jak to podłączyć ? Wiem jak wyjąć stare radio ale jak potem zamontować te nowe ? Czy będę musiał coś przerabiać ? Jakieś kable ? Czy tylko wystarczy wypiąć stare i podłączyć nowe ? Proszę kogoś kto się zna o wytłumaczenie, gdyż to moje pierwsze auto i jestem "zielony". Dziękuję za wszelką pomoc.

Awatar użytkownika
xxvvcc

Astro-maniak
Posty: 839
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:38
Auto: Astra J, Corsa D
Silnik: A16LET, Z12XEP
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 22 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: xxvvcc »

Jeśli chcesz mieć w miarę profesjonalnie działający sprzęt wymień również głośniki papierowe montowane oryginalnie w tym modelu. Chłopaki przy Media Markt powinni pomóc za niewielką opłatę [External Link Removed for Guests] przynajmniej tak jest w Szczecinie.

Awatar użytkownika
goru1

Astro-maniak
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:36
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: goru1 »

Witam :)
Ja 2 msc temu kupowałem Aśkę i też miałem radio kaseciaka. Po wyjęciu zauważyłem, że ma kostkę na podłączenia, a radio jakie kupisz ma kostkę na 2. Odpowiedź jest prosta, kupując nowe radio będziesz musiał jedynie sobie pomajstrować kable by radio Ci zapisywało ustawienia i jak miało działać - z włączonym zapłonem czy bez kluczyka (a osobiście mam bez kluczyka). Nie będziesz miał problemu z podłączaniem radia do kostek bo poczujesz jak wchodzi wtyczka w kostkę, a ta trzecia Cię nie interesuje, zostawiasz ją pustą.
Co do radia za tę kasę zainteresowałbyś się Kenwoodem KMM-157, ma USB, AUX naprawdę bardzo dobre radyjko, Sony są już słabe (w sumie to nie wiem kiedy były dobre ale nie cieszyły się opiniami).
Ja już prawie dobudowałem swój zestaw CA, kupiłem głośniki 16 cm Powerbass S-6C, ale nim je założę muszę czekać aż będę miał kaes na dystanse, a po drugie czekać do wiosny :/
Kupiłem je msc temu, a założę jak będzie cieplej, bo teraz jak to mrozy a auto stoi an dworze, to wyciągam akumulator a jak do pracy jadę to mam 3 km w jedna stronę więc nawet nie odpalam radia...

johnymz

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 01 cze 2014, 21:44
Imię: Janek
Auto: Astra F htb 94r.
Województwo: lubelskie

#4

Nieprzeczytany post autor: johnymz »

Witam, a gdybym ja sobie kupił nawet takie
[External Link Removed for Guests] to bez problemu da sie podłaczyc?

Awatar użytkownika
klimi

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 03 maja 2014, 14:37
Imię: Paweł
Auto: Astra F Sedan
Silnik: X16SZ+LPG
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: klimi »

Nie będzie problemu z podłączeniem żadnego radia bo wszystkie mają kostkę iso. Ja nie zmieniałbym głośników jeśli są sprawne. Papierowe zagrają o wiele lepiej niż jakieś tanie głośniki do których trzeba podać dużo mocy żeby się membrana ruszyła.

Awatar użytkownika
goru1

Astro-maniak
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:36
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: goru1 »

johnymz pisze:Witam, a gdybym ja sobie kupił nawet takie
[External Link Removed for Guests] to bez problemu da sie podłaczyc?
za tyle to ja bym kupił kilka 4packów piwa i bym se przydobrzył :D

Dopłać +150 zł i będziesz miał fajne radio.

Awatar użytkownika
venturek

Astro-maniak
Posty: 1011
Rejestracja: 12 lut 2011, 8:45
Imię: Marcel
Auto: Astra F Kombi
Silnik: x16sz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: venturek »

To wyrób radio podobny...
Jak ktoś nie ma kasy na radio lub nie chce dużo wydać to zawsze radio fabryczne zagra lepiej niż wszystkie te wynalazki składane na szybko przez Chińczyków.

Tapnięte via ts7
[External Link Removed for Guests] <- FB FunPage ;)

Awatar użytkownika
goru1

Astro-maniak
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:36
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: goru1 »

a mnie takcy ludzie rozbawiają ze to jeszcze kupują xd
Za 49 zł to mam mieszek do skrzyni biegów i ręcznego :3

Awatar użytkownika
venturek

Astro-maniak
Posty: 1011
Rejestracja: 12 lut 2011, 8:45
Imię: Marcel
Auto: Astra F Kombi
Silnik: x16sz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: venturek »

Za 40zł można kupić car 300 ale ludzie tego nie kupią bo przecież nie ma USB a i tak później słuchają tylko radia a złącze USB się kurzy.
Te wynalazki to tak w skrócie z wad, które wiem (kręcę się trochę w temacie - ojciec ma komis RTV AGD od chyba 14lat i tego wszystkiego się trochę przewinęło).

Padają kanały, radio trzeszczy, są przesterowania (wiadomo słaba moc), podświetlenie się przepala lub pada całkowicie, USB jak ktoś często używa luzuję się a w rezultacie przestaje czytać, w niektórych egzemplarzach wiązka przewodów rozpadała się w rękach a przewody w ISO trzeba było przepinać... także ja nie dziękuję za taki szmelc a jeszcze należało by wspomnieć o jakości odtwarzanego dźwięku. Ktoś, kto nie miał porządnego radia w samochodzie albo nie zna się za bardzo na tym sprzęcie od razu nie odczuje różnicy (adrenalina i zadowolenie z nowego zakupu nie pozwoli dobrze ocenić) ale gdyby potem ten shit wyciągnął i włożył chociażby chyba najtańszego car 300 odczułby różnice... no chyba, że słoń nadepnął na ucho.

ps. car 300 można zrobić tak by posiadał aux.

Podsumowanie tanie chińskie radia (chinole robią tez dobry sprzęt i osobiście z niego korzystam i jestem zadowolony np. smartfon tronsman ts7 czy nawet dongle mk 908) są generalnie do niczego i jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto a jeśli, ktoś sądzi, że brak podświetlenia to pikuś to się myli, da się to naprawić ale jeśli ktoś nie jest obeznany z lutownicą taki zabieg będzie kosztował tyle co całe radio.

Wybór radia to dla każdego indywidualna sprawa ale pozwólcie sobie pomóc nie wrzucać pieniędzy (wielu z nas ma doświadczenie z takim sprzętem)... unikajcie tego jak ognia :lol:

Jak chcecie cos bardziej firmowego (chociaż firmowe opla to delco,vdo, blaupunkt...) to na aukcjach można spokojnie kupic alpine, blaupunkt (starsze modele) do 100zł a przy odrobinie cierpliwości pewnie za 50zł wyhaczyłby coś fajnego.
[External Link Removed for Guests] <- FB FunPage ;)

johnymz

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 01 cze 2014, 21:44
Imię: Janek
Auto: Astra F htb 94r.
Województwo: lubelskie

#10

Nieprzeczytany post autor: johnymz »

Nie jestem jakimś koneserem muzyki i dobrego dźwieku wiec mi to bez różnicy czy bedzie taki czy taki, byle by grało, poprostu kupiłem tą astre bez radia i chce zeby cos tam siedzialo, no ale nie kaseciak, nie zalezy mi tu na jakich nie wiadomo jakich sprzetach, nie chce w ten samochód inwestowac poprostu, chce tylko żeby nie wymagał wkładu finansowego i tyle, bo i tak mysle zeby moze w przyszłym roku kupic jakąs G, no chyba ze sie do samochodzika przywiąże:) no to wtedy zaczne sie rozglądac za dobrymi akcesoriami dla niego :).

ODPOWIEDZ