Kilka porad odnośnie CD30 MP3 + poprawa dźwięku + wzmacniac

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
FASTT

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 28 kwie 2013, 10:04
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Silnik: 1600
Województwo: śląskie

Kilka porad odnośnie CD30 MP3 + poprawa dźwięku + wzmacniac

#1

Nieprzeczytany post autor: FASTT »

Cześć,
Posiadam Astre H kombi z seryjnym radiem CD MP3.
Jak czytałem radio nie gra dobrze i mimo ,że nie jestem audiofilem to chciałbym poprawić jakość dzwięku bez wymiany radia!
Znalazłem takie cus [External Link Removed for Guests] - czy jest wart swojej ceny? Ten sposób podłączenia jest trochę problematyczny ( zdecydowanie wolę gdy wszystko jest schowane ;) ) Jeśli macie lepsze propozycje które drastycznie nie przekroczą tej ceny to chętnie wezmę je pod uwagę :D

Z tego co również doczytałem to potrzebuje [External Link Removed for Guests] chyba :? Tylko ,że w ten sposób dodatkowo traci się na jakości i tak słabego dźwięku - czy to prawda?

Bądź za miast tej kostki wlutować kable w płytę samemu a taką informację znalazłem tu Tutorial podłączenie wyjść AUX CD30/CD30mp3 - podobno można uzyskać zdecydowanie czystszy dźwięk tak?

Do radia mam zamiar podłączyć taki wzmacniacz [External Link Removed for Guests]
Do tego będzie podłączony [External Link Removed for Guests]
Czy to dobry zestaw ( kupiłem od znajomego )?
Jakiej średnicy kable do tego? - nie besztajcie mnie ,że to już było :oops:
Sygnał REM z zapalniczki wystarczy czy jest gdzieś łatwiejszy dostep bo czytałem ,że z mojego radia ciężko o ten sygnał.

Bardzo proszę o wszelkie komentarz które będą pomocne :)

stuwa

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 04 cze 2013, 12:24
Imię: Patryk
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: zachodniopomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: stuwa »

Sygnał REM z zapalniczki to nie najlepszy pomysł z dwóch powodów - po pierwsze napięcie pojawia się w nim już po otworzeniu auta (przynajmniej u mnie) i zostaje wyłączone po kilkunastu minutach od wyciągniecia kluczyka ze stacyjki. Po drugie obwód zapalniczki jest zabezpieczony bezpiecznikiem o sporym amperażu co niekoniecznie jest pożądane w tym przypadku.

nettwork

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 10 lut 2014, 15:51
Imię: Artur
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#3

Nieprzeczytany post autor: nettwork »

podłączę się pod temat bo obawiam się, że jeśli założę nowy to znów admin go zamknie.
Mam te same radyjko co kolega, czyli CD30 MP3. W swoim aucie mam obecnie zamontowane (poprzedni właściciel zamontował) takie głośniki;
[External Link Removed for Guests]
NIestety ale tweeter mi padł i głośnik od strony kierowcy trzeszczy już - zapewne pada.
Chciałem teraz kupić głośniki Helix DarkBlue 62.1 i podłączyć bezpośrednio pod radio (głośnik 50W w RMS).
Czy zakup najprostszego wzmacniacza opłaca się np taki:
[External Link Removed for Guests]

Nie chcę wydać za dużo kasy na wzmacniacz - ogólnie wolałbym bez wzmacniacza ale jeśli za nieduże pieniądze mogę uzyskać lepszy efekt to jestem w stanie zainwestować.
-------------------------------------------------

Sprawę już załatwiłem.

mlis38

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 07 mar 2014, 16:32
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z19DTH
Województwo: małopolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: mlis38 »

Czytałem raz na zagranicznym forum opla ze głośniki seryjne w oplach wcale nie grają źle lecz kiepskie są radia( dokładnie tyczyło się to cd30) nawet znalazłem taki post odnośnie polepszenia podbicia basu poprzez wymianę kondensatorów, sam tego dokonałem ale efekt wcale nie był rewelacyjny, gra trochę lepiej ale to dalej nie to. Załączam zdjęcie tych kondensatorów do wymiany.
[External Link Removed for Guests]

certino

Astro-maniak
Posty: 213
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#5

Nieprzeczytany post autor: certino »

A ja zmieniłem końcówkę mocy i odczuwam znaczną różnicę. Moje radio to CD30 MP3 Delphi Grundig. Fabrycznie siedział tam scalak TDA7561, zamiast niego pasuje TDA7564. Scalak ten siedzi m.in. w CDC40 opera. Minimalnie większa moc i lepsze wrażenia odsłuchowe :)

los_dawidos

Astro-maniak
Posty: 187
Rejestracja: 03 lip 2012, 0:19
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra H
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: dolnośląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: los_dawidos »

Mam małe zagwozdkę w kwestii dźwięku z CD30 MP3.

Znajomy ma Zafirę B i w nim CD30 MP3, produkcji prawdopodobnie Grundiga i ostatnio siedząc w tym aucie zauważyłem, że radio gra tam fatalnie - brak jakichkolwiek niskich tonów, chociaż jak sprawdzałem basy ustawione są na +12. Dziwi mnie to dlatego, że moje radio CD30 MP3 Blaupunkt tego basu ma sporo więcej, choć bas mam ustawiony na +5.

Spotkał się ktoś z was z podobną sytuacją?

certino

Astro-maniak
Posty: 213
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#7

Nieprzeczytany post autor: certino »

Może tu jest problem ?

[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ