Radio Kenwood KMM-257 i napis "PROTECT"

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
KrukU

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 11 sty 2014, 21:22
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTL
Województwo: dolnośląskie

Re: Radio Kenwood KMM-257 i napis "PROTECT"

#11

Nieprzeczytany post autor: KrukU »

Nie rozumiem po co wysyłać od razu na gwarancję radio, której najprawdopodobniej jest sprawne.
Skoro opis usterki wskazuje na sprawdzenie głośników to trzeba tak zrobić i możliwe, że to pomoże.
Jak masz kostkę i nie chcesz jej rozcinać to wystarczy wziąć dwa kabelki i nimi po prostu przyłożyć napięcie do radia...

Możliwe, że tak jak koledzy pisali, mogło gdzieś w drzwi polecieć wody trochę i zrobić zwarcie na głośnikach, ew gdzieś na kablach.

No ale jak wolisz ;) W takim wypadku masz 50% szans że się uda z tym wysłaniem na gwarancję ;)

Awatar użytkownika
goru1

Astro-maniak
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:36
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: goru1 »

już rano dałem na gwarancję, jutro sprawdzę inne radio, przecież zabezpieczyłem podłączenia do zwrotnicy by woda nie lała się na kable itp

Obrazek

magnes głośnika zakryty pianką by nie lało się po nim, reszta opisana tu:

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
goru1

Astro-maniak
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:36
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: goru1 »

Witam, już sprawdziłem co było powodem tego problemu, jak napisał:
Dido2@ pisze:Sprawdzić, czy zaciski przewodów głośnikowych są izolowane prawidłowo, a następnie
zresetować urządzenie.
i tak było z lewą stroną w drzwiach, słabo zabezpieczyłem końcówki od tweetera, bo na innym radiu wcale nie grały głośniki, dopiero jak odłączyłem lewy kanał to grał prawy, już poprawiłem kable, zaizolowałem, zabezpieczyłem, pianka stykała się z gołym kawałkiem przewodu i to pewno zawiniło, póki co zobaczę jutro jak to będzie.
Radio KMM-257 które wczoraj oddałem do sklepu to jeszcze dziś zdążyłem zajechać i je odebrać ze sklepu nim przyjechał kurier i je miał zabrać, także w radiu załączyło się zabezpieczenie, idąc tokiem "elektrody" to ludzie pisali ze to wada fabryczna...
Panowie, zwracam honor bo za bardzo upierałem się o to będąc pewnym ze wszystko podłączone ok. Tu jednak słabe zaizolowanie, choć jutro się dowiem, pośmigam kilka dni, a póki co, chcę i tak je sprzedać, napaliłem się na Alpine CDE-111R, używka ale solidniejszy, bardziej zbudowany.

ODPOWIEDZ