Alpine CDA-9812RB kłopot z bassem

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

Alpine CDA-9812RB kłopot z bassem

#1

Nieprzeczytany post autor: masaman »

Witam, zakupiłem ostatnio do Viki B radyjko takie jak wyzej napisane: alpine cda-9812rb i mam problem z korekcją bassu. Syki są ładne, ale bas tylko puka, nie ma dudnienia itp, wiecie o co chodzi. Również nie ogarniam korekcji czasowej i ustawiania sceny. Może ktoś miał z was radio z serii alpine cda-98XX to prawie na jednym procesorze dźwiekowym siedzi i ustawienia są podobne. Móglby ktos wytlumaczyc jak wyciągnąć bass z tego radia? Oraz jak ta korekcje ustawić?
Oraz takie pytanko, czy przypadkiem tam nie ma przestawionych biegunów na wyjsciach do glosnikow? Może dlatego bass nie zbyt sie pojawia, tylko pukanie słychać?
PS: W niektorych piosenkach, gdzie zamiast pukajacego bassu jest taki dudniący, to bas sie pojawia, i to potężny, ale co z tego skoro nie ma go w 90% muzyki. Może ktoś pomoże mi z tym: )

Awatar użytkownika
Darian

V.I.P.
Posty: 3156
Rejestracja: 28 wrz 2008, 18:37
Imię: Darek
Auto: Astra J ST OPC Line`11
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GWE - Rumia
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Darian »

Tak mi przyszło na myśl... czy masz włączoną funkcję "loudness" ?
Moje autko => Szara Eminencja

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#3

Nieprzeczytany post autor: masaman »

darian, a gdzie ową opcję znaleźć?
Powtarzam tylko, że jest to radio dość profesionalne i skomplikowane w użytkowaniu. Wiem co to loudness, szukałem tego i znaleźć nie moge. Obczajam ustawienia MX, i tyle z wszystkiego: D Bass i treble również :P

Awatar użytkownika
Rajdowy

Astro-maniak
Posty: 2535
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra F Caravan dB
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Rajdowy »

kolego ja mam radio Alpine cde-9880r i funkcję loudness uruchamiam pokrętłem od regulacji głośniości tj wciskam go i chwilkę czekam i mi się owa funkcja załącza. Zobacz czy u siebie tak samo masz. Obstawiam że tak ;)
--> CICHE SAMOCHODY ZABIJAJĄ DZIECI...BASS RATUJE ŻYCIE <-- VIBE BLACK AIR INNOVATIVE BASS ENCLOSURES & TARAMPS AMPLIFICADORES

Awatar użytkownika
Darian

V.I.P.
Posty: 3156
Rejestracja: 28 wrz 2008, 18:37
Imię: Darek
Auto: Astra J ST OPC Line`11
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GWE - Rumia
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Darian »

W Alpine CDE-9880R funkcje "Loudness" włącza/wyłącza się poprzez wciśnięcie i przytrzymanie pokrętła głośności...

Rajdowy ubiegł mnie w odpowiedzi i widzę, że mamy ten sam sprzęt... ;)
Moje autko => Szara Eminencja

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#6

Nieprzeczytany post autor: masaman »

No dzieki, tylko ciekawe czy w serii CDA jest tak samo, a z tego co orientowałem się, to jakas różnica pomiedzy CDA a CDE jest :)
Zaraz kicne do autka ogarnąć czy sie włączy :)

No niestety tu się rozczarowałem. Po przyciśnięciu i przytrzymaniu pokrętła ... NIC.
Dziwię się troche, bo słyszałem kiedyś jak to radio gra, i co ono potrafi, dlatego zdecydowałem się na nie. Nie wiem co zrobić, wiem tylko ze pod pokrętłem mam takie coś jak DEFEAT, i gdy to wyłącze to bassu juz nie ma całkiem. Czyżby alpine zmienił nazwe z loudness na defeat? : )

A możliwe jest że w kostce z alpine są odwrotnie bieguny do glosnikow niz w oplu?
Bo gdy jest ten bass co opisywałęm, to przy 13Vol pierdzą głośniki :D

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#7

Nieprzeczytany post autor: masaman »

No niestety tu się rozczarowałem. Po przyciśnięciu i przytrzymaniu pokrętła ... NIC.
Dziwię się troche, bo słyszałem kiedyś jak to radio gra, i co ono potrafi, dlatego zdecydowałem się na nie. Nie wiem co zrobić, wiem tylko ze pod pokrętłem mam takie coś jak DEFEAT, i gdy to wyłącze to bassu juz nie ma całkiem. Czyżby alpine zmienił nazwe z loudness na defeat? : )

Awatar użytkownika
Rajdowy

Astro-maniak
Posty: 2535
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra F Caravan dB
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Rajdowy »

Znalazłem coś takiego i opisie nie ma funkcji Loudness. Może ten model akurat faktycznie go nie posiada?

[External Link Removed for Guests]

Funkcja Bass Focus
Wybór rodzaju basów
Regulacja poziomu wysterowania subwoofera
Przełącznik fazy subwoofera
Zwrotnica czestotliwościowa HP/LP o trzech częstotliwościach podziału do wyboru (12 dB/okt.)

I jeszcze takie coś znalazłem na YT

[BBvideo 560,340][External Link Removed for Guests][/BBvideo]
--> CICHE SAMOCHODY ZABIJAJĄ DZIECI...BASS RATUJE ŻYCIE <-- VIBE BLACK AIR INNOVATIVE BASS ENCLOSURES & TARAMPS AMPLIFICADORES

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#9

Nieprzeczytany post autor: masaman »

WIem ze sa jeszcze jedne ustawienia do ktorych nie dotarłem, patrzylem przed chwila user's manual.
Ogólnie radio ma potencjał, tylko z początku ciężko ogarnać ustawienia. Jutro moze wydrukuje sobie książeczkę i pójdę do autka testować. Ale pewnie bez jakiejs tuby sie nie obędzie

Awatar użytkownika
Rajdowy

Astro-maniak
Posty: 2535
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra F Caravan dB
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Rajdowy »

I co kolego rozpracowałeś to radio? Dałeś mi do myślenia z tą funkcją loudness. W necie wszędzie instrukcje po angielsku francusku itd, a po polsku można tylko na allegro kupić, i to jeszcze jak się uda. Dawaj znać :D
--> CICHE SAMOCHODY ZABIJAJĄ DZIECI...BASS RATUJE ŻYCIE <-- VIBE BLACK AIR INNOVATIVE BASS ENCLOSURES & TARAMPS AMPLIFICADORES

ODPOWIEDZ