Radio nie gra. Astra F

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
wsq

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 kwie 2014, 16:14
Auto: astra f
Województwo: podkarpackie

Radio nie gra. Astra F

#1

Nieprzeczytany post autor: wsq »

Któregoś pięknego dnia radio ni z tego ni z owego przestało grać > co jakiś czas grało po chwili zupełnie przestało. RDS normalnie działa, ale czy to radio czy cd czy aux nie nie słychać z głośników. Radio wyciągnąłem i nic się nie wypięło nic nie przetarło urwało itp. Dźwięk słychać sporadycznie na większych wybojach i :?: przy skręcaniu w prawo :?: . Da rade coś z tym zrobić samemu czy do elektryka?

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

Jeśli gra okazyjnie na wybojach to najprawdopodobniej gdzieś coś Ci nie łączy a na wybojach na chwile styka i działa, ja na Twoim miejscu sprawdziłbym najpierw kable od głośników w kostce (u mnie nie grał lewy przedni głośnik, okazało się,że na pierwszy rzut oka było ok, ale tak naprawdę kabel w kostce miał luz i po wpięciu w radio kostki cofał się z niej i nie łączył). Radio najlepiej sprawdzić przekładając do drugiego auta na chwile i zobaczysz czy zagra jak powinno. Jak radio w innnym aucie gra a u Ciebie tylko po wybojach i zakrętach to szukałbym po kablach od głośników przerwy jakiejś.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

ODPOWIEDZ