Car audio w astrze H, czyli dopasowanie wzmaka itd.

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Wojti

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 16 kwie 2014, 13:35
Imię: Wojciech
Auto: Astra H
Silnik: 1,7 CDTI
Województwo: śląskie

Car audio w astrze H, czyli dopasowanie wzmaka itd.

#1

Nieprzeczytany post autor: Wojti »

Witam.
Podpiąłem się pod jeden post z moim zapytaniem, ale nie uzyskałem żadnej odpowiedzi, więc postanowiłem ostatecznie napisać posta. Posiadam astre H z 2008 roku z seryjnym radyjkiem CD30. Początkowym planem była wymiana radia, ale odpuściłem sobie i postanowiłem wrzucić wzmacniacz. Przeszukałem forum i znalazłem, że jak dla mnie najlepsze są 2 rozwiązania o których pisał pewien forumowicz (niestety nie pamiętam kto :? ). Jedno z tych rozwiązań to wyciągniecie sygnały cyfrowego z fabrycznej jednostki i podanie go na procesor lub DAC i drugie to wyciągnięcie sygnały liniowego z jednostki. Nie do końca rozumiem o co chodzi i nie wiem czy da się zrobić tak jak zaplanowałem. Otóż kupiłem kupiłem głośniki Hertz DSK 165.3 w komplecie z piszczałkami i chciałem je podpiąć na wzmacniacz dwukanałowy i dopiero do radyjka jedną z omawianych metod. Oczywiście całość będzie wytłumiana, a tylne głośniki zostawiłbym fabryczne i podpięte prosto do radia. Czy da się tak zrobić jak myśle, a jeśli tak to jaki byłby dobry wzmacniacz do tych hertzów w cenie 300-400 zł? Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie rozjaśnić mi to trochę :)

certino

Astro-maniak
Posty: 213
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#2

Nieprzeczytany post autor: certino »

Hej,

szukaj wzmaka, który będzie miał przynajmniej z 70 W mocy RMS na kanał. Ja miałem w poprzednim aucie jakiegoś blaupunkta GTA i dla mnie był spoko, możesz jakiegoś Cruncha też np. brać, słyszałem rozsądne opinie o nich. W kwocie 300-400 zł jest w czym wybierać. Może jakiś alpine używka da się znaleźć.

Jeśli chodzi o wyjście liniowe Twoje CD30 jest blaupunkta czy delphi grundig ?

Wojti

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 16 kwie 2014, 13:35
Imię: Wojciech
Auto: Astra H
Silnik: 1,7 CDTI
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Wojti »

Przejrzałem alledrogo i znalazłem blaupunkta THa 275 i blaupunkta GTA 270 SF. [External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]. Czy coś takiego dobrze by grało z tymi głośnikami i czy cena jest ok?
certino pisze: Jeśli chodzi o wyjście liniowe Twoje CD30 jest blaupunkta czy delphi grundig ?
Nie jestem pewien co do producenta gdyż, nie jestem w stanie sprawdzić w chwili obecnej. A czy to ma znaczenie? Model jest przecież ten sam.

certino

Astro-maniak
Posty: 213
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#4

Nieprzeczytany post autor: certino »

Nie do końca - inna płyta główna, inne końcówki mocy a co za tym idzie inaczej się wyciąga wyjście liniowe

Co do wzmaka - miałem ten
[External Link Removed for Guests]

i byłem zadowolony. Teraz u brata zasila przód - suba w mostku i jest git.

Wojti

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 16 kwie 2014, 13:35
Imię: Wojciech
Auto: Astra H
Silnik: 1,7 CDTI
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Wojti »

Wybór padł na Blaupunkta GTA 270 SF. Jak wszystko będzie podpięte to podzielę się opinią jak gra. Dzięki za pomoc.

Wracam raz jeszcze z pytaniami. Mam wzmacniacz oraz głośniki i myślałem, że więcej nie potrzebuję nic wiedzieć, ale pojawiły się problemy wynikające z mojej niewiedzy z temacie caraudio. Otóż po pierwsze nie zamierzam sam wyciągać sygnały liniowego, a zrobi to za mnie znajomy elektryk. Jednak prosił mnie o schematy, których nie posiadam. Bardzo proszę kogoś z kolegów forumowiczów astrowiczów o link do schematów cd30 zarówno blaupunkta jak i delphi grundig (nie mam pałąków do wymontowania radia, więc nie wiem jakie mam :? ). Co do następnej rzeczy to jakie powinny być te kable rca i ile ma ich być? No i kabel zasilający do wzmaka. Czytałem, że 10-16mm2 są wystarczające. Co o tym sądzicie? Następna rzecz to jakie kable powinny iść od wzmaka do głośników i ile metrów powinno ich być? Na sam koniec sprawa wytłumienia. Zdecydowałem się na maty stp silver, które są sprzedawane w wymiarach 50x75. Ile powinienem kupić sztuk jeśli chce wytłumić tylko przednie drzwi?
Wybaczcie za takie głupie pytania, ale szczerze mówiąc to spory ze mnie laik :lol: I czy jest jakaś sprawa o której zapomniałem, a powinienem pamiętać?

Wojti

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 16 kwie 2014, 13:35
Imię: Wojciech
Auto: Astra H
Silnik: 1,7 CDTI
Województwo: śląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: Wojti »

Wracam raz jeszcze z pytaniami. Mam wzmacniacz oraz głośniki i myślałem, że więcej nie potrzebuję nic wiedzieć, ale pojawiły się problemy wynikające z mojej niewiedzy z temacie caraudio. Otóż po pierwsze nie zamierzam sam wyciągać sygnały liniowego, a zrobi to za mnie znajomy elektryk. Jednak prosił mnie o schematy, których nie posiadam. Bardzo proszę kogoś z kolegów forumowiczów astrowiczów o link do schematów cd30 zarówno blaupunkta jak i delphi grundig (nie mam pałąków do wymontowania radia, więc nie wiem jakie mam :? ). Co do następnej rzeczy to jakie powinny być te kable rca i ile ma ich być? No i kabel zasilający do wzmaka. Czytałem, że 10-16mm2 są wystarczające. Co o tym sądzicie? Następna rzecz to jakie kable powinny iść od wzmaka do głośników i ile metrów powinno ich być? Na sam koniec sprawa wytłumienia. Zdecydowałem się na maty stp silver, które są sprzedawane w wymiarach 50x75. Ile powinienem kupić sztuk jeśli chce wytłumić tylko przednie drzwi?
Wybaczcie za takie głupie pytania, ale szczerze mówiąc to spory ze mnie laik :lol: I czy jest jakaś sprawa o której zapomniałem, a powinienem pamiętać?

certino

Astro-maniak
Posty: 213
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#7

Nieprzeczytany post autor: certino »

Do delphi schematu nie ma na necie, do blaupunkta gdzieś po elektrodzie krążył. Jeżeli koleś jest kumaty zobaczy gdzie końcówka mocy i będzie widział które to są wejścia w końcówce. Zawsze można odczytać symbol końcówki i zobaczyć w datasheecie na których nogach jest wejście sygnału z procka.
Co do kabli to jaki jest bezpiecznik na wzmaku (ile amperów)? Jak podasz ile amperów napiszę Ci jakie kable i jaki bezpiecznik dać przy aku.
Co do mat niech się ktoś wypowie kto robił to w ah. Ja ze 4 lata temu w vectrze b więc to inne drzwi a nawet to za nic nie pamiętam ile tego mi poszło.

Awatar użytkownika
drahe

Zbanowany
Posty: 612
Rejestracja: 23 mar 2008, 18:59
Imię: Irek
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: Z18XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

#8

Nieprzeczytany post autor: drahe »

Dokładnie schemat tu jest potrzebny jak umarłemu kadzidło.Patrzysz jaka końcówka i szukasz pdf-a na necie.
Blaupunkt - płyta ładowana u góry Grundig od dołu.

Wojti

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 16 kwie 2014, 13:35
Imię: Wojciech
Auto: Astra H
Silnik: 1,7 CDTI
Województwo: śląskie

#9

Nieprzeczytany post autor: Wojti »

Dzięki za szybką odpowiedź. Skoro mówicie, że schemat niepotrzebny to zaufam waszemu doświadczeniu. Certino bezpiecznik ma 20A.

Awatar użytkownika
zaki1989

Astro-maniak
Posty: 717
Rejestracja: 10 gru 2011, 14:21
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 150KM IDS+
Województwo: mazowieckie

#10

Nieprzeczytany post autor: zaki1989 »

Ale wiesz że to będzie grało bardzo płasko?? głośniki są pod kompletny zestaw, i wymiana 2 głośników w sumie niewiele da.. będą grały głównie środkiem i górą, bo najczęściej są głośnik niskotonowy w zestawie..

nie piszesz nic o wygłuszeniu auta, a to tak na prawdę da najwięcej..
Astra GTC, 1.9 DTH, IDS+, DPF off, customowy kolektor dolotowy ~ 170KM :)

ODPOWIEDZ