Alpine CDA9812rb + Hertz ESK 165

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

Alpine CDA9812rb + Hertz ESK 165

#1

Nieprzeczytany post autor: masaman »

Witam, zamierzam skleić takie audio w VB, i ciekawi mnie jak hertzy będą współpracować z Alpinkiem. Alpinek znany jest z mocnej góry oraz dość specyficznego dołu. Dół gra ładnie, ale nie jest przebasiowiony. Sęk w tym, czy na hertzach byłby lepszy dół niż na ori głośnikach. Dodam, że gdy słucham muzyki powyżej VOL 12, to wysokie tony słychać dobrze, lecz niskie po prostu pierdzą. Wydaje mi się, że poprostu głośniki nie wyrabiają, w końcu alpinka ma 4x60W, a ori głośniki? bóg wie ile.
Więc, miał ktoś taki zestaw w aucie?

Awatar użytkownika
venturek

Astro-maniak
Posty: 1011
Rejestracja: 12 lut 2011, 8:45
Imię: Marcel
Auto: Astra F Kombi
Silnik: x16sz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: venturek »

Jak coś pierdzi na większej głośności to nie koniecznie to musi być wina głośników a może być samego radia a dokładnie zbyt słabej mocy i wtedy wychodzą zakłócenia w formie pierdów.
[External Link Removed for Guests] <- FB FunPage ;)

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#3

Nieprzeczytany post autor: masaman »

Sęk w tym że radio samo w sobie jest zdrowe, równie dobrze jest tak, że jeśli radio wydaje zbyt dużą moc, to głośniki nie wyrabiają, i tak jest w tym właśnie wypadku

Awatar użytkownika
klimi

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 03 maja 2014, 14:37
Imię: Paweł
Auto: Astra F Sedan
Silnik: X16SZ+LPG
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: klimi »

masaman pisze:Sęk w tym że radio samo w sobie jest zdrowe, równie dobrze jest tak, że jeśli radio wydaje zbyt dużą moc, to głośniki nie wyrabiają, i tak jest w tym właśnie wypadku
Radio ma max 25W rms, głośniki mają około 30-40W rms, to że pierdzą znaczy że są przesterowane - tak jak kolega wcześniej napisał radio daje przesterowany sygnał. Za duże podbicia dołu, spróbuj zmniejszyć bas i wyłącz funkcję loud/loudness. Podejrzewam że wszystkie wartości treble/mid/bas masz ustawione na maksa?

Awatar użytkownika
venturek

Astro-maniak
Posty: 1011
Rejestracja: 12 lut 2011, 8:45
Imię: Marcel
Auto: Astra F Kombi
Silnik: x16sz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: venturek »

Ja ci za cicho podłącz wzmacniacz chociaż jakiś mały o mocy 20w i juz będzie słychać efekt.

Tapnięte via ts7
[External Link Removed for Guests] <- FB FunPage ;)

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#6

Nieprzeczytany post autor: masaman »

właśnie powiem wam, że ogółem loudness'a nie ma, jest mediaxpander, który w pewien sposób stanowi podbicie basu. Co do trebles/bass, to mam poustawiane w ten sposób, że treb na 0 (10.0hz) a bass na bodajże 4-5 (60Hz), i rzeczywiście gdy zmniejsze wartość bassu, to mozna sluchać tego głośniej, chociaz wydaje mi się że coś jest wprost nie tak, bo przy tym ustawieniu chyba nie powinny harczeć głośniki... No chyba że nie wiem jaka czestotliwość fal niskich ustawić na stockowe glosniki.
venturek, wiem jak zachowuje sie audio, gdy da sie jakikolwiek wzmacniacz - mialem zrobione audio w Astrze, ale oparte na strasznie niskobudżetowym radiu, które nie miało dobrej jakości dźwięku.

certino

Astro-maniak
Posty: 213
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#7

Nieprzeczytany post autor: certino »

Hertz lubi dużo watów. Miałem tą alpine i 60 na kanał to ona ma ale na papierze. Mocny wzmak i się zdziwisz co te głośniki potrafią.

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#8

Nieprzeczytany post autor: masaman »

60w to ma, ale mocy maksymalnej. Nie jestem laikiem, dla którego "60W na radiu to moc RMS"
Skoro miałeś tą alpine, to powiedz czy dobrze będzie współpracowała z hertzami ?chodzi mi o jakość dźwięku, bass też aby był odczuwalny, ale nie zbyt mocny. Oczywiście mam dobry wzmak do tego, tylko tak jak pisalem chodzi mi jak te radio współpracuje z tymi głośnikami

certino

Astro-maniak
Posty: 213
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#9

Nieprzeczytany post autor: certino »

Wiesz co ja pod to radio dałem wzmak, z zestawem Sinus Live SL-165W + Neo 25s radio sobie nie radziło absolutnie, głośnik pierdział już przy niskiej głośności. Kupiłem okazyjnie blaupunkta gta 4 special, puściłem w mostku na głośniki (z 4 kanałów zrobiłem 2) i kto by nie wsiadł do auta szukał woofera pomimo, że takowego wcale nie było. Alpine dobrze grała ale z fabrycznymi głośnikami w vectrze b, bo one to były chyba 20 czy tam 30 W RMS.

arab1563

Astro-maniak
Posty: 290
Rejestracja: 10 maja 2013, 13:24
Ostrzeżenia: 1
Imię: Arek
Auto: ASTRA G CARAVAN
Silnik: Y20 DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: arab1563 »

ja wiem z doswiadczenia ze to moze byc wina radia. Wez od jakiegos kumpla pozycz radio podlacz i zobaczysz, ja co prawda mialem jakies dalco ktore dostalem z autem i jakos po pol roku zaczelo pierdziec, mowie kurde glosniki do wymiany, ale na forum napisali mi zeby sprawdzic radio i strzal w dziesiatke pozyczylem od kumpla jakiegos sony ktorego mam teraz za flaszke wodki, i dziala az milo choć glosniki seria
Obrazek

ODPOWIEDZ